Пристрасті навколо Wikileaks з політичними відставками
Рейтинг статті: / 1
НайгіршеНайкраще 
Неділя, 05 грудня 2010, 12:23
Детективна історія під назвою "хостинг для Wikileaks" триває. Інтернет-сайт - постачальник політичних сенсацій по всьому світу, екстрено шукає собі майданчик, на якому він міг би продовжувати свою діяльність.
Wikileaks знову в офлайні. Тепер серйозно.
Влада США вирішили: не миттям, так катанням. З ранку п'ятниці основна проблема американського Держдепу - сайт Wikileaks - знову в офлайні, однак тепер йому не в хостингу відмовили, а заблокували саме доменне ім'я Wikileaks.org. DNS-провайдер EveryDNS.net, на серверах якого були розміщені доменні запису Wikileaks.org, повідомив про "знищення" відповідної доменної запису зі своїх серверів.
У повідомленні, отриманому від EveryDNS.net, говориться, що доменне ім'я було знищено через безперервні DDOS-атак на сайт, які загрожують порушити всю інфраструктуру доменного реєстратора і зашкодити роботі інших клієнтів компанії, яких налічується близько 500.000.
У EveryDNS кажуть, що повідомили Wikileaks поштою про видалення їх домену, тому, хоча сам сайт продовжує працювати, у найближчі 24 години доменні сервери по всьому Інтернету оновлять свої записи і більше не зможуть звертатися до сайту за адресою Wikileaks.org, доступ до нього буде можливий тільки по IP-адресою. За приблизними розрахунками, остаточно доменні записи будуть оновлені приблизно до 22 години за київським часом і скандальний сайт піде із зони видимості. Поки з деяких мереж він ще доступний.
Джуліан Ассанж, що знаходиться за деякими даними у Великобританії, в своєму Twitter-блозі також повідомив про блокування домену.
Раніше компанія Arbor Networks повідомила про те, що на сайт Wikileaks з вечора неділі ведуться DDOS-атаки різного ступеня інтенсивності. У понеділок і вівторок їх інтенсивність складала 2-4 Гбіт/сек, що компанія охарактеризувала, як атаки "середньої інтенсивності". Проте напередодні компанія Amazon Web Services повідомила, що потужність DDOS-трафіку виросла до 10 Гбіт/сек, що вже досить серйозно. Тим не менш, в Amazon говорять, що хоч дані Wikileaks були видалені і звідси, компанія відбила DDOS-атаки, що проводяться. На серверах Amazon були розміщені резервні копії баз даних з секретними матеріалами уряду США і військових.
"З'явилася інформація, що нам було рекомендовано урядом перестати обслуговувати Wikileaks. Це не так. Також були повідомлення про те, що на рішення /відмовитися надавати хостинг/ нас підштовхнула масивна DDoS-атака. Це також неточно. Атаки хакерів дійсно мали місце, але вони були з успіхом відбиті ", - йдеться в заяві Amazon.
За даними компанії, сайт був відключений від серверів, так як він порушував правила користування хостингом. Згідно з угодою між провайдером та клієнтом, останній повинен гарантувати, що він володіє правами на розміщені на сайті документів, або дотримується їх. Також, зміст ресурсу не повинен завдавати шкоди будь-якій фізичній або юридичній особі. "Очевидно, що Wikileaks не володіє правами або не дотримується їх, коли мова йде про секретні документи, - підкреслили представники Amazon. - Також, немає доказів, що архів з 250 000 документів, що публікуються Wikileaks, був досить ретельно відредагований, щоб не ставити невинних людей під загрозу".
Нагадаємо, що в минулий вівторок американський сенатор-консерватор Джо Ліберман закликав Amazon видалити проекти Wikileaks зі своїх майданчиків. "Це дія потрібно було зробити раніше, одразу після публікації даних про Ірак і Афганістані", - говорить Ліберман.
"Швейцарські пірати" поселили Wikileaks - нова адреса Wikileaks.ch
Через кілька годин після того, як американський DNS-оператор EveryDNS.net вилучив зі своїх серверів доменне ім'я скандального сайту Wikileaks, пославшись на загрозливий потік DDOS-трафіку, що утруднює роботу інфраструктури всього реєстратора і 500 000 його клієнтів, Wikileaks виявився в Швейцарії за адресою Wikileaks . ch.
Новий домен був зареєстрований Піратської Партією Швейцарії (офіційне політичне формування в країні) і зараз IP-адреси сайту вказують на Швейцарію, Швецію і Францію, відповідно. Згідно з наявною інформацією, шведська IP-адреса сайту http://88.80.13.160/ (але тут немає контенту, він сюди може бути перекинутий), а інша адреса http://213.251.145.96/ (тут вже є контент).
У свою чергу французький хостер OVH делегував Wikileaks блок з 16 IP-адрес, тобто в запиті за адресою 213.251.145.96 - 213.251.145.111 в графі власник видається Wikileaks.
Цікаво відзначити, що новий домен wikileaks.ch також був зареєстрований на майданчику EveryDNS.net. Ця компанія раніше видалила Wikileaks, але тепер ресурс, судячи з усього, вирішив пограти з нею в "кішки-мишки".
Однак частина серверів, що обслуговують проект, розташована у Франції. Тут, зокрема, розташовані копії баз даних і різного контенту Wikileaks. Буквально через кілька годин після того, як нова диспозиція Wikileaks стала відома, Ерік Бессон, міністр промисловості, енергетики та цифрової економіки Франції, різко виступив проти хостингу цього проекту на території Франції. Бессон звернувся до Генеральної ради промисловості, енергетики і технологій з пропозицією про заборону хостингу цього проекту, оскільки він порушує "дипломатичні відносини і наражає на небезпеку людей, які повинні були стояти за секретними матеріалами".
Зараз Wikileaks розміщений у Швеції, але зі шведської адреси запити перенаправляються на адресу http://213.251.145.96/, яка належить французькому провайдеру OVH і який зараз віддає контент Wikileaks.ch. Тут же проектом вже було виділено блок з 16 IP-адрес. Саме цим провайдером і виявився незадоволений французький високопоставлений міністр.
Тим не менш, фахівці говорять, що Wikileaks може зробити редірект з Wikileaks.ch на іншу IP-адресу буквально за одну мить. Більш того, навіть якщо шведський провайдер відмовить проекту в хостингу, то в налаштуваннях DNS для запису Wikileaks встановлений параметр TTL в 10 хвилин, вказує на те, що всі інші авторитативні доменні сервера повинні перезапитувати актуальні відомості про ім'я раз на 10 хвилин (зазвичай цей параметр дорівнює 24 годинам). Тобто Wikileaks може змінити DNS-прописку також досить швидко, головне вчасно підібрати новий майданчик і знайти грошей на хостинг, так як проект некомерційний - зайвих грошей там немає.
У новій версії сайту глава проекту Джуліан Ассанж звернувся з проханням підтримати проект матеріально, зробивши невеличкий внесок на користь Wikileaks.
PayPal заблокував акаунт WikiLeaks
Платіжна система PayPal оголосила про блокування облікового запису проекту WikiLeaks.
Рішення про блокування пояснюється тим, що WikiLeaks підпадають під пункт правил PayPal, де говориться, що платіжна система не може використовуватися для чого-небудь, пов'язаного з незаконними діями. Про які саме незаконних діях йде мова, в повідомленні компанії не згадується
WikiLeaks використовував електронний гаманець на PayPal для збору пожертвувань на утримання сервера.
Гучна політична відставка
Відзначимо, що сьогодні ж німецькі ЗМІ з позначкою блискавка повідомляють про гучну політичну відставку, викликаної документами, опублікованими на Wikileaks. Керівництво Вільної демократичної партії Німеччини (ВДП) передбачає, що керівник бюро партійного лідера Гідо Вестервелле інформував посольство США в Берліні про деталі проходили після виборів переговорів про формування правлячої коаліції. Як повідомляє агентство Reuters, 42-річний Гельмут Мецнер покинув свій пост "за взаємною домовленістю" з керівництвом партії. Мецнер очолив бюро глави ВДП на початку цього року, в його обов'язки, зокрема, входили міжнародні контакти партії.
Як заявив прес-секретар ВДП Вульф Еме, підозрюваний сам зізнався в тому, що інформував посольство США. Як і представники інших партій, він підтримував контакти з диппредставництвами багатьох країн, при цьому знайомлячи співрозмовників тільки із загальнодоступною інформацією і не передаючи жодних довірчих документів. "Для ухвалення будь-яких заходів юридичного характеру підстав немає", - підкреслив прес-секретар.
Напередодні на сайті Wikileaks були оприлюднені секретні депеші посла США в Німеччині Філіпа Мерфі в держдепартамент, в яких наводилися подробиці переговорів про формування правлячої коаліції. Як джерело був названий "молодий, цілеспрямований активіст ВДП". За даними тижневика Der Spiegel, інформант також повідомляв американцям про суперечки на теми роззброєння. У донесенні посла також згадується про те, що джерело "і перш за надавав документи довірчого характеру".
(За матеріалами: cybersecurity.ru
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting