Прогноз Gartner: планшетники замість ПК, "хмари", корпоративні програми і соцмережі
Рейтинг статті: / 3
НайгіршеНайкраще 
П'ятниця, 03 грудня 2010, 21:57
Дослідницька компанія Gartner опублікувала новий прогноз основних тенденцій розвитку інформаційних технологій на найближчі кілька років.
Цей прогноз вже не такий оптимістичний, яким був всього кілька місяців тому, в тому, що стосується обсягів продаж. Так, аналітики компанії передбачають, що в 2010 році буде відвантажено 352 500 000 одиниць ПК, що на 14,3% більше торішніх показників.
У вересні Gartner пророкувала, що зростання складе 17,9%. Прогнози на наступний рік також піддалися коректувань: загальні обсяги поставок досягнуть 409 млн.комп'ютерів, що на 15,9% більше, ніж у поточному році (хоча у вересні називалася цифра зростання в 18,1%).
Зміна прогнозів аналітики компанії пов'язують з появою iPadі аналогічних пристроїв, які для багатьох користувачів замінять портативні ПК. Якщо раніше багато хто використовував основний комп'ютер і компактний нетбук, то в майбутньому, цілком можливо, зможуть замінити нетбук на смартфон з новими можливостями, який і без того завжди з собою.
Таким чином, вважають в Gartner, планшети і смартфони потіснять звичайні персональні комп'ютери, більшість організацій почнуть використовувати для роботи корпоративні веб-додатки, чимала частина онлайн-друзів в соціальних сервісах виявиться "не людьми", а багато компаній підуть "у хмари ".
Експерти Gartner вважають, що до 2013 року 80% комерційних організацій будуть використовувати планшети в повсякденній роботі. Якщо зараз iPad і подібні пристрої використовуються переважно для споживання контенту, у майбутньому їх пристосують створювати контент - і багатьом користувачам навіть для роботи (а не тільки для розваг) більше не знадобляться громіздкі комп'ютери і ноутбуки.
Маркетологи, напевно, порадіють наступного прогнозу: в 2015 10% друзів користувачів виявляться не живими людьми, а сторінками компаній або спеціальних рекламними "ботами".
До 2014 року 90% компаній обзаведеться власними корпоративними додатками для особистих гаджетів, які спрощують співробітникам роботу (або, навпаки, ускладнюють відпочинок). Причому ініціаторами цього тренда стануть самі працівники, які віддають перевагу користуваннюкорпоративними програмами на власних девайсах замість того, щоб користуватися незручними корпоративними комп'ютерами.
Вже в 2015 році 20% найбільших світових корпорацій стануть "хмарними провайдерами". Це, по-перше, зробить їх більш незалежними від справжніх IT-провайдерів, по-друге, перетворить компанії в конкурентів айтішникам.
Нарешті, попереджають аналітики, до 2015 року критичні інфраструктури (фінансова сфера, мобільні комунікації, електромережі тощо) провідних країн світу сильно постраждають від масованих атак хакерів і "онлайн-саботажу".
За оцінками експертів, наслідки таких атак за масштабами можна буде порівняти з наслідками теракту 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку, які дають про себе знати ось уже дев'ять років.
(Джерело EN: gartner.com)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting