У США закрито більше 70 сайтів, підозрюваних у піратстві та контрафакту
Рейтинг статті: / 2
НайгіршеНайкраще 
Понеділок, 29 листопада 2010, 20:39
Влада США закрили понад 70 веб-сайтів, підозрюваних у продажу контрафактних товарів, поширення піратського контенту і порушенні авторських прав, пише The Wall Street Journal.
Більшість ресурсів, заблокованих Службою контролю за виконанням міграційного та прикордонного законодавства США (Immigration and Customs Enforcement - ICE), займалося продажем різних контрафактних товарів (від шарфів до екіпіровки для гольфу) - перш за все, фальшивок, що продаються під марками відомих брендів. Решта сайтів звинувачуються в поширенні піратської музики і фільмів.
За інформацією порталу Torrent Freak, що оприлюднив список порушників, влада США підтвердили факт призупинення делегування доменних імен сайтів, проте від докладніших коментарів утрималася до закінчення розслідування. Генпрокурор США Ерік Холдер (Eric Holder) і голова підрозділу міністерства національної безпеки США Джон Мортон (John Morton) збираються провести прес-конференцію, на якій детальніше розкажуть про рішення.
Згідно з повідомленням, що з'явився на всіх заблокованих сайтах, порушення авторського права карається федеральним законом США строком до п'яти років тюремного ув'язнення і штрафом близько 250 тисяч доларів, а за продаж контрафактних товарів покладається строк до десяти років і штраф до 2 мільйонів доларів.
Чи виправдані жорсткі заходи?
Зазвичай правовласники у США борються з інтернет-піратством за допомогою системи цивільного права. Наприклад, Закон про авторське право в цифрову епоху (Digital Millennium Copyright Act) визначає, що власники сайтів зобов'язані видаляти піратський контент (відео, музику) у разі запиту з боку правовласника.
Однак зростання числа піратських сайтів, нерідко зареєстрованих за межами США, сильно знижує ефективність подібної практики, вважає ряд американських компаній і торгових організацій. Одним з недавніх прикладів цього стало розміщення півгодинного епізоду з нового фільму "Гаррі Поттер і Дари Смерті: Частина 1" на торрент-трекерах ще до прем'єри в США та інших країнах світу. До того ж, закриття доменного імені рідко є серйозною перешкодою для продавців контрафакта, що поновлюють роботу в Мережі під іншими іменами.
На цей раз влада діяла за нормами кримінального права. Зокрема, поліція заблокувала доменні імена підозрюваних сайтів за санкціонованим судом ордерами без попереднього повідомлення власників, говорять юристи, опитані WSJ. Подібне рішення ICE вже використовувала в червні, коли блокувала доменні імена дев'яти сайтів, обвинувачених у незаконному наданні користувачам новинок кінопрокату.
"Настав час припиняти грати в ігри", - коментує рішення влади лос-анджелеський юрист Кріс Кастл (Chris Castle), що представляє інтереси власників авторських прав, а також кількох технологічних компаній, що володіють правами на музичні твори. За його словами, дії митної поліції викликали схвалення як бізнес-організацій, так і великих профспілок, так як продаж контрафактних товарів може завдати шкоди ринку праці. "Видача ордерів на арешт майна підозрюваних у злочинах, коли є докази їх провини, є нормальною практикою", - говорить Кастл.
Проте фахівець фонду Electronic Frontier Foundation Пітер Екерслі (Peter Eckersley) вважає, що деякі доменні імена були закриті без надання власникам можливості довести легальність своєї діяльності. "У будь-якому випадку, коли є план закрити сайт і в перспективі - весь бізнес, у компанії повинна бути можливість висловитися на своє виправдання перш, ніж це відбулося", - вважає він.
Юрист Пітер Харві (Peter Harvey), що представляє звукозаписні лейбли, називає головним плюсом закриття сайту без попереднього повідомлення те, що власники ресурсу не зможуть сповістити користувачів про переміщення сервісу на іншу адресу. Незважаючи на те, що рішення поліції може викликати невдоволення, воно відображає настрої бізнесу та уряду по відношенню до проблеми інтернет-піратства.
Російська практика боротьби
Вирішення спору між провайдером та правовласником на основі цивільно-правового методу, як правило, більш ефективно, повідомив РІА Новини юрист компанії "Податківець" В'ячеслав Шаталін. Однак він вважає, що не завжди можна домогтися добровільного видалення контенту, тому можливість державного примусу повинна існувати. На думку експерта, зробити це можна за допомогою звернення до судового приставу, при цьому обшуки, залучення до відповідальності і позбавлення волі будуть виключені. Незважаючи на це, в російській практиці владою застосовувалися і кримінально-процесуальні процедури щодо сайтів.
Юрист каже, що відносно продажів контрафактних товарів дотримується, як правило, інша процедура. Тут частіше застосовується оперативно-розшукова діяльність: виявляються випадки продажу товарів з товарними знаками, запитуються документи, що дозволяють це робити. Якщо правовласник не дозволяв продавати товар з його товарним знаком, продавець або виробник контрафакту штрафується або притягується до кримінальної відповідальності, пояснює Шаталін.
Призупинення делегування доменних імен веб-сайтів, підозрюваним у поширенні незаконного контенту, стає поширеною практикою в Росії. Зокрема, МВС вже має в своєму розпорядженні список з понад двох тисяч сайтів, призначених для блокування - в нього входять ресурси з платним піратським контентом, порнографією, екстремістськими матеріалами.
Більш складну ситуацію представляють великі інтернет-ресурси, що дозволяють публікувати користувальницький контент, наприклад, соціальні мережі або відеохостинги. Раніше в цьому місяці популярна мережа "Вконтакті" потрапила в чорний список нелегальних розповсюджувачів музики, опублікований Американською асоціацією звукозаписних компаній (RIAA). Однак адміністрація "ВКонтакте" вважає, що не несе відповідальності за дії своїх користувачів, які розміщують на сайті піратське відео і музику, і не вважає себе відповідальною за порушення чийогось копірайту. "Ми готові співпрацювати з правовласниками - на їх запит з сайту видаляється контент, розміщений з порушенням авторських прав. Великим компаніям ми видаємо право самостійно відстежувати і видаляти контент", - заявив керівник прес-служби компанії "ВКонтакте" Владислав Циплухін.
Однак ця схема влаштовує далеко не всіх правовласників. Багато з них вважають, що інтернет-компанії, а не їх користувачі відповідальні за незаконне поширення в соціальних мережах і на інших онлайн-сервісах контенту, захищеного авторським правом.
(Джерело RU: rian.ru)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting