Opera може шпигувати краще Google
Рейтинг статті: / 1
НайгіршеНайкраще 
Середа, 10 листопада 2010, 14:51
Норвезька компанія Opera Software найближчим часом може перевершити за обсягом накопичених даних користувача навіть Google, пише The Register.
Поки інтернет-гіганти воюють через призначені для користувача дані, деякі компанії, не привертаючи особливої уваги, збирають значно більш вражаючі колекції. При цьому вони поки нікуди не зливають накопичені відомості і до пори до часу не намагаються на них нажитися.
Мова йде про компанію Opera Software і її браузери, які здатні заощаджувати трафік користувача, стискаючи його і перенаправляючи через власний сервер. Спочатку технологія була доступна для мобільних браузерів, щоб прискорити доступ до Інтернету через 2G-мережі, а також заощадити на дорогому мобільному трафіку. Сьогодні технологією можуть скористатися і шанувальники десктопної версії Opera. При цьому вигода очевидна не тільки для користувачів: для операторів це також означає зниження навантажень.
Як відомо, Google в даний час відпрацьовує 85 млрд запитів користувачів в місяць. Тим часом, кількість запитів, які відпрацьовуються норвежцями з 2008 по 2009 рік зросла з 21 до 36,9 млрд, що показує більш швидке зростання, ніж у Google. І якщо поточні темпи розширення збережуться, то в недалекому майбутньому обсяг інформації, що акумулюється на серверах норвезької компанії, перевершить навіть найсміливіші фантазії корпорації Google.
Варто відзначити і той факт, що компанія Opera Software отримує куди більш різноманітну інформацію як про запити користувача, так і про відвіданих ним сайти, ніж "корпорація добра" - адже дані в "оперному" кеші відкладаються при відвідуванні будь-яких сайтів і пошукових систем.
І хоча оперчани поки ніяк не використовують накопичені дані, деякі плани вже опрацьовуються. У січні 2010 року норвежці придбали каліфорнійську компанію AdMarvel, що спеціалізується на мобільній рекламі. Підхід AdMarvel відрізняється тим, що замість традиційної моделі онлайнової реклами за участю однієї рекламної мережі, пропонується модель з декількома мережами, з яких вибирається найбільш оптимальна для рекламодавця. Роль ключових слів, які збираються "Оперою", при використанні даної моделі, як неважко здогадатися, може бути вкрай висока.
(Джерело RU: webplanet.ru)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting