ІНТЕРПОЛ створить єдиний список інтернет-ресурсів з дитячою порнографією
Рейтинг статті: / 3
НайгіршеНайкраще 
Понеділок, 01 листопада 2010, 19:14

ІНТЕРПОЛ виступив з міжнародною ініціативою щодо формування єдиного списку інтернет-ресурсів з дитячою порнографією і його надання інтернет-провайдерам для блокування цього протиправного контенту.
Суть нової ініціативи полягає в тому, що інтернет-провайдери зможуть взяти участь у добровільній програмі з протидії розповсюдженню дитячої порнографії. Для цього міжнародне поліцейське відомство сформує список інтернет-ресурсів, що містять матеріали сексуального насильства над дітьми і надасть до списку доступ усім провайдерам, які приєдналися до програми.
Відповідно до пропонованого механізму, користувачі Інтернет, що намагаються отримати доступ до протиправних матеріалами, будуть переадресовуватися на спеціальну "стоп-сторінку" або отримають повідомлення про помилку.
Даний проект доручений підрозділу ІНТЕРПОЛУ з питань протидії торгівлі людьми. Цей підрозділ також відповідає за боротьбу з сексуальною експлуатацією дітей. Головний підрозділ буде працювати спільно з Національними бюро ІНТЕРПОЛУ та міжнародними поліцейськими структурами 188 держав.
Учасники проекту будуть розширювати і підтримувати список в актуальному стані. Ця робота буде проводитися відповідно до критеріїв, вироблених у межах пан-Європейського поліцейського проекту CIRCAMP - COSPOL, націленого на боротьбу з поширенням матеріалів сексуального насильства над неповнолітніми.
"Ця ініціатива - ключовий інструмент профілактики насильства над дітьми та захисту жертв сексуальної експлуатації, він доповнить вже діють у мережі Інтернет заходи", - сказав Джон Іерс (Jon Eyers), помічник директора підрозділу ІНТЕРПОЛУ з питань протидії торгівлі людьми.
"Профілактичний потенціал ініціативи буде сприяти глобальним зусиллям правоохоронних органів у питаннях пошуку людей, припинення діяльності мереж і організацій, які виробляють, поширюють і володіють матеріалами сексуального насильства над дітьми.
І в той же самий час, ініціатива допоможе захистити права згвалтованих дітей, "- додав пан Іерс.
На Генеральній Асамблеї ІНТЕРПОЛУ, що відбулася в Сінгапурі в 2009 році, держави-члени одноголосно затвердили резолюцію, що обмежує розповсюдження зображень сексуальної експлуатації дітей в мережі Інтернет. Резолюція стимулює держави використовувати всі наявні технічні інструменти, включаючи блокування доступу до веб-сайтів з дитячою порнографією.
Також активно розвиваються міжнародні та національні ініціативи галузевого саморегулювання і суспільно-державного партнерства, націлені на боротьбу з цим протиправним контентом. У Росії на базі Фонду "Дружній Рунет" за підтримки Управління "К" МВС Росії діє гаряча лінія з прийому повідомлень про дитячу порнографію в Інтернеті. З початку 2009 року спільними зусиллями вдалося видалити протиправний контент з більш ніж 10 000 інтернет-ресурсів в Росії і за кордоном. Фонд "Дружній Рунет" є повноправним членом міжнародної асоціації гарячих ліній INHOPE.
Провідні російські оператори зв'язку підписали "Хартію операторів зв'язку по боротьбі з дитячою порнографією". Вони взяли на себе добровільне зобов'язання блокувати інтернет-контент, що містить дитячу порнографію.
12 жовтня 2010 за підтримки Мінкомзв'язку РФ у Москві пройшла Галузева конференція "Безпечний Інтернет для російських дітей".
Організаторами конференції виступили Фонд Розвитку Інтернет, Фонд "Дружній Рунет" і Благодійний Фонд Святителя Василя Великого. Її учасники прийняли рішення сформувати єдиний орган з координації громадських та галузевих ініціатив в області кібербезпеки дітей та молоді за участю представників органів державної влади.
(Джерело RU: bezpeka.com)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting