50 речей, які зникли в епоху Інтернету
Рейтинг статті: / 4
НайгіршеНайкраще 
Неділя, 31 жовтня 2010, 22:26

Британська The Daily Telegraph опублікувала список 50 речей, які зникли в епоху Інтернету. На думку журналістів, в першу чергу людство втратило можливість повноцінно насолоджуватися музикою, слухати диски і альбоми улюблених виконавців.
«Світ Інтернету - це царство фрагмента: одного відео з You Tube, однієї пісні, одного фрагмента з фільму. Почавши слухати одного виконавця, ми моментально перемикаємо на іншого », - зазначає видання.
На другому місці виявилося така якість людського характеру як пунктуальність. До появи мобільних телефонів доводилося бути пунктуальним. Сьогодні зустріч можна перенести, відкласти або взагалі скасувати в самий останній момент, за допомогою мобільного телефону та Інтернету.
Далі слідують паперові телефонні довідники, потреба в них відпала після того, як вся інформація стала з'являтися на інтернет-сайтах.
На думку The Daily Telegraph, ще однією важливою втратою нинішньої епохи став наручний годинник. «Діставати мобільний телефон кожного разу не дуже зручно, але зате скільки функцій він в собі поєднує - виходить економія електронних приладів», - повідомляє видання.
Також видання відзначає, що в останні роки пропала необхідність писати і відправляти листи через пошту, а також значно гірше стала працювати пам'ять людини. «Навіщо вона, адже все знайдеться з Google», - нарікають автори.
Більшість активних користувачів Інтернету перестали довіряти лікарям, а також іншим професіоналам. «Прочитавши всі статті на всіх сайтах і соціальних мережах, вивчивши на блогах всю інформацію про поліклініки чи лікарів, ми приходимо до лікаря, щоб з усією відповідальністю оголосити йому про свій діагноз і спосіб його лікування, лікарю залишається лише погодитися», - пише газета.
Також в інтернет-епоху пропало повагу до істориків і вчених, їх людству замінила Вікіпедія. Стрімко замінили знання в галузі географії GPS і інтернет-карти, які повністю звільнили нас від необхідності запам'ятовувати вулиці, дороги, маршрути. «Поки є електрика - загубитися складно», - повідомляє видання.
В останні роки серйозну загрозу піддалася і конфіденційність людини. Електронна пошта регулярно прочитується, нехай навіть і роботом, який вирішує, яку рекламу краще поставити на нашу сторінку, але в один момент робот перестане бути роботом, а ми про це не дізнаємося.
Ще складніше в інтернет-епоху стало насолоджуватися самотністю. «Спробуйте відключити телефон і Інтернет і провести кілька днів з родиною. Включивши, знову телефон і комп'ютер Ви переконаєтеся в тому, що Вас мало не з поліцією розшукують », - пишуть журналісти.
Як повідомляє The Daily Telegraph, людям стало все складніше концентруватися на роботі, не відволікаючись на Facebook, Twitter, ЖЖ, Вконтакте і Однокласники. І обідають більшість інтернет-користувачів перед комп'ютером, під час перегляду розважальних сайтів.
Все рідше і рідше стали повторюватися вечері в компанії друзів і веселі прогулянки. Зараз необхідно терміново доробити одне чи інше і втоми немає до двох годин ночі, її відчуваєш лише тоді, коли сідаєш працювати з документами та книгами. Монітор і відкрита пошта створюють ілюзію другого дихання. Чому ілюзію - це ми відчуваємо вранці», - пише видання.
Також, як вважають журналісти The Daily Telegraph, значно скоротилася кількість годин на здоровий і міцний сон, пропало вміння працювати з паперовою книгою, читання серйозної літератури.
У XXI столітті значно притупилися і бажання допомагати тим, хто цього потребує, люди все частіше бачать у заклику про допомогу підступ і обман. А друзям і близьким можна надати допомогу, написавши листа на електронну пошту.
Ну і головною втратою епохи Інтернету британські журналісти називають втрату спокою. «Безперечна перевага мобільного телефону в тому, що завжди можна зателефонувати близькій людині, дитині і переконатися в тому, що все в порядку. Але з появою мобільного телефону проблема вирішилася лише частково - як часто бувало, що Ви в сотий раз набираєте номер, щоб почути: «Абонент тимчасово недоступний». Невідомо, що краще - не знати нічого або чути таку автоматичну відповідь.
(Джерело RU: fraza.ua)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting