В 2025 році Інтернет ризикує стати жертвою власного успіху
Рейтинг статті: / 0
НайгіршеНайкраще 
Субота, 28 серпня 2010, 08:53

Фахівці підготували аналітичний матеріал про тенденції еволюції Інтернету і представили кілька сценаріїв можливого розвитку Всесвітньої мережі в період до 2025 року. В основу опублікованого документа лягли дослідницька робота, збір даних та опитування фахівців, що проводилися протягом року.

Відповідно до першого прогнозу, найоптимістичнішого, в наступні 15 років Інтернет пошириться по всій планеті і стане повсюдно доступним. Розвиток технологій зробить мережеві з'єднання й пристрої все більш дешевими, а глобальне підприємництво і запекла конкуренція забезпечать швидке задоволення попиту і вимог замовників у всьому світі, незалежно від технологічної основи та місця розташування.

Другий можливий сценарій еволюційного формування Інтернету припускає безпрецедентне зростання рівня злочинної активності в Мережі і криміналізацію кіберпростору. При цьому хакерська активність буде випереджати превентивні заходи державних органів і міжнародних організацій, а вартість надійних засобів захисту буде надзвичайно високою.

Епоха обмежених бюджетів - третій варіант розвитку Всесвітньої мережі. Передбачається, що до 2025 року економічна стагнація сповільнить розвиток Інтернету, загальмує подальше вдосконалення IT і змусить суспільство забути про технологічні прориви в області високих технологій. У боротьбі з економічними труднощами уряди різних країн будуть вдаватися до протекціоністських заходів, які лише погіршать ситуацію як в загальноекономічному плані, так і в області поширення мережних технологій.

Нарешті, згідно з найбільш песимістичними прогнозами експертів, Інтернет ризикує стати жертвою власного успіху. Попит на IP-послуги залишиться безмежним, однак брак мережевої ємності і періодична поява "вузьких місць" створять розрив між очікуваннями і реальністю використання Всесвітньої мережі. Прийняти міжнародні технологічні стандарти не вдасться через те, що світ почне чинити опір багаторічному технологічному пануванню США.

Також в опублікованому звіті позначені п'ять найважливіших тенденцій, які діють вже сьогодні, створюючи основу для розробки будь-яких сценаріїв про майбутнє Інтернету. Ці тенденції охоплюють глобальну структуру Мережі і керування їй, відмінності в поведінці представників різних поколінь, інтерфейсні технології та моделі тарифікації мережевих з'єднань.

(Джерело RU: forum.xaknet.ru)

 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting