Книжковий ринок «Петрівка» - вмираючий бізнес…із-за Інтернету?
Рейтинг статті: / 3
НайгіршеНайкраще 
Вівторок, 24 серпня 2010, 11:25

Ще років так десять тому, книжковий ринок біля станції метро Петрівка користувався мегапопулярностю. Для дітей шкільного віку Петрівка взагалі здавалася раєм - тут можна було купити найрізноманітніше шкільне приладдя, самі нові підручники, найсвіжіші комп'ютерні ігри і багато іншого саме-саме. Більш доросле покоління могло також знайти, чим себе потішити - найсвіжішою музикою, самими новими фільмами, найцікавішими книгами ... У цей час, власники торгових точок на ринку процвітали. Зайняти місце під сонцем хотіли багато хто, навіть продавцем влаштуватися працювати на ринок вважалося престижним і приносило непоганий дохід.

Увійти в бізнес в цей час обходилося близько 3 тис. доларів за одне торгове приміщення. Хороші точки могли обійтися майбутньому господарю і в 5 тис. доларів. Крім цього, передбачалась щомісячна орендна плата адміністрації ринку. Її розмір залежав від розмірів точки і її місцезнаходження. Перші 20 рядів вважалися "хлібними". Торгову точку, розміром 4 квадратних метра, можна було орендувати за 850-1000 грн. на місяць. Якщо ж орендар хотів зняти місце побільше, то його увазі пропонувався павільйон, площею 20 кв.метрів і ставкою оренди від 50 до 125 грн./кв.метр на місяць.

Суборенда за договором з ринком заборонялася, однак негласно багато хто саме так і заробляли. Вчасно викупивши точки в ринку, можна було здавати їх у суборенду і отримувати чималий прибуток, при цьому фактично не працюючи.

Проте, пройшов час, майже у кожного жителя столиці будинку є комп'ютер, підключений до Інтернету, а в Інтернеті, як відомо, можна знайти все що завгодно. Тому фільми, ігри та музику стало можливим дістати абсолютно безкоштовно, сплативши тільки саме використання мережі Інтернет. Що стосується тих речей, які не можна скачати в Інтернеті, шкільне приладдя, наприклад, то вони стали продаватися практично в усіх супермаркетах і торгових центрах міста. Причому, ціни на ці товари іноді бувають навіть нижчі, ніж на ринку.

Тепер, людей на ринку стає все менше, все більше точок закриваються і все більше підприємців зазнають збитків. Все, що було в минулому на ринку, відтепер виглядає як легенда, так як нічого подібного зараз на ринку вже не побачиш.

Однак, зовсім туго працівникам ринку стало з початком економічної кризи. Якщо до нього, не дивлячись на спад активності покупців, займаючись торгівлею на ринку можна було забезпечити собі хоча б бутерброд, то після початку кризи вже і хліб, в буквальному сенсі, багатьом стало ні за що купити.

Незважаючи на все вищесказане, адміністрація ринку підвищила вартість оренди торговельних приміщень у 2 рази. На сьогоднішній день, бажаючим спробувати себе у сфері торгівлі пропонується взяти в оренду торгову точку, розмірами 2м на 2м, з орендної ставки 1700-1900 грн./місяць. Торгові приміщення у вигляді павільйонів, розміри яких становлять 4м на 5м, здаються за ціною від 2000 до 5000 грн./місяць. За входження в бізнес гроші з потенційних орендарів такої нерухомості можуть і не брати. Договір з ринком необхідно укладати на рік, після чого він автоматично продовжується.

За неофіційними даними, знаючи орендарів на Петрівці, торговельне приміщення можна взяти в суборенду. Тоді ринкову оренду платить безпосередньо орендар за своїм договором, а Ви її платите орендареві разом з ціною суборенди. Суборенда, на даний момент, може не відрізнятися від ринкової вартості, якщо точка розташовується в збитковому місці. А такі місця починаються приблизно з 30-го ряду книжкового ринку. Та й пройшовшись по Петрівці, Ви і до 30-го ряду побачите багато порожніх місць.

Ще сильніше криза вдарила по не так давно відкритому ринку "Петрик", який починається відразу за книжковим. Ставки оренди на торговельні приміщення на ньому такі ж, як і на книжковому, починаються від 2000 грн. на місяць за місце, площею 20 квадратів.

Як Ви вже напевно здогадалися, до ринку "Петрик" покупці майже не доходять, тому порожніх павільйонів там дуже багато.

(Джерело RU: ubr.ua)

 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting