ТОП-10 провалених технологій в мобільних телефонах
Рейтинг статті: / 3
НайгіршеНайкраще 
Вівторок, 24 серпня 2010, 10:27

Зазвичай про провалені технології не прийнято згадувати. Компанії сором'язливо замовчують ці невдалі сторінки власної та світової історії. Це зрозуміло - коли хвалитися нічим, простіше промовчати. Але саме досвід вже зроблених помилок допомагає (не всім, правда) уникнути подібних помилок у майбутньому. І сьогодні ми згадаємо технології, які були придумані або запропоновані для використання в мобільних телефонах, але так і не отримали масового поширення. Деякі з них канули в Лету і ми про них більше ніколи не почуємо, деякі продовжують використовуватися, але зовсім не виправдовують покладених на них завдань.

Звичайно, питання провалу або успіху деяким завзятим сперечальникам (спасибі Вам за те, що Ви у нас є) здасться спірним (каламбур-каламбур!), Тому наведемо зворотні приклади. Ось, скажімо, поява камер у мобільних телефонах спочатку багатьом (включаючи нашу редакцію) здавалося повною нісенітницею. А тепер камера чи не найбільш використовуваний додаток в телефонах. Або хто б міг сказати 5-6 років тому, що телефони з сенсорними екранами можуть стати настільки популярними? Тим не менш, сьогодні це так.

P.S. На ілюстрації зображено концепт чудового концепту телефону Pomegranate NS08 і, зокрема, його вбудована кавоварка. Хто не бачив - на це варто подивитися.

WAP

Створена для використання «спеціального» текстового Інтернету в телефонах, технологія так і не стала популярною, оскільки люди відмовлялися користуватися таким урізаним варіантом та ще й за божевільними тарифами. До того ж, поклавши руку на серце, сайтів до пуття так і не було (що, власне, взаємозалежне). Навіть продажі «прояви індивідуальність і завантаж мелодію з фільму Бумер, як і сотні тисяч інших лохів» врятували WAP лише на час.

MMS

Чудово пам'ятається презентація сервісу MMS, запущеного в Україні UMC. І Еріка Франке, що розповідав як можна «посилати вашії«бабУшька», яка мешкає в селі, фотографії. Технологія так і не стала масовою, а сьогодні її витіснили всюдисущі соціальні мережі, які, варто визнати, набагато зручніші для публікацій фотографій з мобільного телефону.

Мобільне ТБ

Розмови про мобільне телебачення йдуть вже давно - стандарти розроблені, але про їх успішне впровадження досі нічого не чути. Платити за можливість подивитися новини або футбольний матч в автомобілі або лісі бажаючих чомусь мало. А впроваджувати безкоштовне ТБ (дивно, чи не так?) чомусь ніхто не поспішає.

Push to Talk

Хто не в курсі - мова йде про технології передачі звукових повідомлень. Передбачалося, що вони здатні витіснити SMS, оскільки пропонують більш природний «людський» варіант спілкування. Апологети технології Nokia і частково Motorola вже кілька років як відмовилися від її впровадження у власні телефони. Кажуть, що сервісом реально користуються таксисти. Хоча в нашій країні, де мобільний зв'язок коштує дешевше придорожніх грибів, вигода виглядає сумнівною. Якщо нічого не плутаю, то в нашій країні послугу Push to Tall надають Київстар та life:)

Голосовий набір

Технологія, яка вражає уяву при першому використанні, але яка також виявилася не потрібною масовому споживачеві. Зізнатися, ми ніколи не бачили, щоб хтось користувався голосовим набором. Хоча хто-то напевно користується. Хоча використання швидкого набору набагато більш зручніше і до того ж конфіденційне.

Відеодзвінки

Головна священна корова при переході до мереж третього покоління на справі за обсягами «виробленого молока» здатна зрівнятися хіба що з козлом з відомої приказки. Відеодзвінки виявилися пустощами з картинкою разюче низької якості і повною відсутністю конфіденційності. Зате анекдот «Маня, яку картоплю купувати - цю або ту?» Став реальністю. На ділі мережі третього (і четвертого, до речі, теж) покоління, всі ці UMTS, WCDMA і прийдешня LTE потрібні лише для одного - підвищення швидкості передачі даних для користувачів мобільного інтернету.

NFC

Технологія, що базується на RFID і просувається Nokia. Розшифровується як Near Field Communication, тобто ближній радіозв'язок. Повинна була перетворити наші телефони в бездротові платіжні засоби. Але, як ми всі чудово знаємо, так і не перетворила. цього літа Nokia разом з МТС і московським метрополітеном голосно оголосила про впровадження проекту платежів для пасажирів метро. Наша редакція з погано прихованим задоволенням побачить восени як весь проект з тріском провалиться.

Пікопроектори

Впровадження проекторів в мобільні телефони нам обіцяють уже кілька років, регулярно показуючи на виставках працюючі зразки. Вже й кілька серійних моделей випущено Samsung і LG (тут мова про зовнішній модуль, що підключається). Але віз і нині там. Головна причина - користувачі не розуміють навіщо їм потрібен проектор в телефоні і як його можна використовувати. Якщо Стів Джобс не навчить усіх нас цьому, значить технологія буде мертва.

miniSD

Самий безперечний пункт. Технологію просувала Nokia і ці карти пам'яті ще можна знайти у продажу (хоча шукати їх все складніше і складніше, та й кому вони потрібні, крім власників штук п'яти моделей). Сьогодні ми всі знаємо, що формат microSD виявився більш популярним.

Оптичний зум

Незважаючи на те, що камери в мобільних телефонах не тільки стали шалено популярними, оптичний зум виявився не таким уже й привабливим. Всі пам'ятають про моделі Nokia N93 і Nokia N93i, але технологія виявилася занадто дорогою і клопіткою. У підсумку ніякого оптичного зума в найближчі роки ми в мобільних телефонах точно не побачимо.

(Джерело RU: toneto.net)

 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting