Про майбутнє пошуку в Інтернеті
Рейтинг статті: / 2
НайгіршеНайкраще 
Вівторок, 24 серпня 2010, 10:20

Уявіть собі, що пошук конкретної адреси в Google привів Вас до списків довколишніх будівель, відсортованих по відстані. Не зовсім те, що Ви шукали? Але це саме те, що видає Вам пошук в Інтернеті: Ви не отримуєте в точності те, що хочете, Ви отримуєте список сторінок, які ближче всього до того, що Вам потрібно. Але скоро це зміниться.

У той час як інтернет-користувачі зосередилися на соціальних мережах, пошук знову стає захоплюючим заняттям.

«Руформатор» надав переклад статті сайту Project Syndicate, в якій Естер Дайсон (Esther Dyson), президент EDventure Holdings, розповідає про майбутнє пошуку в Інтернеті.

Розглянемо питання про розробку систем онлайн-пошуку в більш широкому ключі. Першою була Yahoo!, в якій редактори вручну обробляли каталог цікавих веб-сторінок. Потім з'явився Google з інноваційною системою рейтингу веб-сторінок не тільки з урахуванням їх контенту, але і кількості та якості інших сторінок, що посилаються на шукані.

Соціальні мережі привносять у цей світ щось нове. Люди можуть купувати те, що рекомендують їх друзі, тому маркетологам варто витрачати час на соціальні мережі, щоб спілкуватися з потенційними клієнтами, а не нав'язувати традиційну рекламу. Але що відбувається тоді, коли під впливом друзів люди насправді йдуть за покупками або роблять будь-яку дію? Вони бачать довгий список синіх посилань, які можуть і не містити те, що вони хочуть, та ще й виглядають досить старими.

Тепер, однак, робиться щось для виправлення ситуації, і тут мається на увазі не тільки красивий бекграунд. Дана структура подібна старому каталогу Yahoo!, Але на цей раз згенерована автоматично і дивиться на речі глибше. Вона проводить людини через більший обсяг інформації, ніж просто кілька категорій, типу спорту та подорожей. Наприклад, те, що люди хочуть (і отримують зараз) в пошуку товарів, не є простим списком сторінок, набір продуктів відображається в деякій значущій формі.

Люди хочуть карту продуктів, а не просто список. Проблема в тому, що кожен вид продукту має різну структуру і різний набір параметрів. Наприклад, розглянемо вина: Ви можете відсортувати їх за ціною, роком, регіоном; за типом - червоне, біле, рожеве або ігристе. Ви хочете обрати різні розміри та кольори одягу, в залежності від особистих уподобань Вам знадобляться і інші фільтри - та кнопка «купити зараз».

Інші сфери, наприклад, подорожі, ще складніше. Щоб зробити «карту подорожей», програма повинна розуміти речі на зразок тимчасових зон, тривалості польоту, пересадок в польоті, поряд з поняттями «подорож першим класом» і «замовлення номерів у готелі». Саме тому існує окремий розділ туризму: спочатку в ньому панував Бінг, а тепер, можливо, на його місце буде претендувати Google (з придбанням ITA Software).

Довгий час Google особливо не замислювався над тим, щоб утриматися на першому місці серед пошукових движків, приділяючи особливу увагу самопроголошеної місії - «впорядкувати всю інформацію у світі та зробити її універсально доступною і корисною». Але володар «срібла» Microsoft купив в 2007 році Medstory, а потім Powerset в 2008.

У Medstory є глибоке розуміння системи охорони здоров'я, в тому числі зв'язків між захворюваннями і лікуванням, лікарськими препаратами та симптомами, а також побічними ефектами. Powerset, інструмент для створення і визначення таких зв'язків в будь-якій іншій сфері інтересів, є більш широким, але менш глибоким засобом. Купівля сталася кілька років тому, якраз перед тим, як Yahoo! зовсім відмовився від свого пошукового движка і передав частину бізнесу Microsoft. В цей же час Біл Гейтс (Bill Gates) озвучив одну з своїх розумних думок: «Майбутнє систем пошуку - в дієсловах». Але він сказав це на приватній вечері і ніколи не поширювався про це.

Для мене сенс цього виразу був гранично ясний: коли люди шукають, вони шукають не просто імена або інформацію, вони шукають дію. Вони хочуть мати можливість забронювати квиток, зарезервувати столик, купити продукт, позбавитися від похмілля, записатися на заняття, полагодити кран, вирішити суперечку, а іноді і знайти людину, яка знаходить Facebook зручним. В основному вони хочуть знайти щось для того, щоб зробити ще щось.

У результаті Bing зробив кілька спроб вертикальної інтеграції. А в останні місяці Google нарешті почала реагувати. По-перше, він купив компанію ITA Software, яка надає вихідні дані для декількох сайтів з бронювання місць (Hotwire і Orbitz), і Kayak, точно так само, як і Bing. Більшість реселерів трохи нервують через інструментарію Bing, який відправляє користувачів безпосередньо на сайти бронювання з авіакомпаніями і готелями, і ще більше вони занепокоєні тим, що Google теж може послідувати його прикладу.

Минулого місяця Google придбала сервіс Metaweb і створену його користувачами базу даних Freebase. Хоча Powerset і є інструментом для розуміння природної мови і подальшого структурування його «під ковдрою» (де програмісти можуть побачити його), Metaweb дозволяє партнерам і кінцевим користувачам створювати структури даних або додавати інформацію в структури, створені іншими системами. Наприклад, Metaweb/Freebase має обширну структуровану базу даних фільмів, акторів, які в них з'являються і їх режисерів. Ви можете запитати про «фільмах режисера Романа Поланскі (Roman Polanski)» і отримати відповідь про його картинах, а не тих, в яких він з'являвся, не будучи режисером. Спробуйте зробити це в Google. Скоро це буде можливо.

Інші категорії включають в себе бізнес (з такими параметрами як роботодавці, підприємства та співробітники), біологію, космічні польоти і багато іншого. Також вони включають в себе різні візуальні елементи відображення даних, такі як графіки, схеми і таблиці і те, як вони пов'язані.

Більшість речей не існують в ізоляції. Вони мають складні взаємини з іншими речами, і якщо ми будемо надавати інформацію, враховуючи дієслова, то зможемо відобразити світ більш точно.

(Джерело RU: ruformator.ru)

 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting