Технологія CUDA допомагає шукати піратське відео в 30 разів швидше
Рейтинг статті: / 1
НайгіршеНайкраще 
Середа, 21 липня 2010, 15:23

Програмісти давно намагаються використовувати обчислювальні ресурси графічних чіпів для розпізнавання образів. Це дозволило б здійснювати пошук зображень і роликів на просторах Інтернету, полегшило б роботу службам безпеки і рядовим користувачам. Виявляється, технології розпізнавання образів можуть служити ще однієї благородної мети - боротьби з відеопіратством, яка останнім часом загострилася в російськомовному сегменті всесвітньої павутини в зв'язку з бажанням деяких медіа-холдингів монетизувати свою присутність в Інтернеті. Пропонуємо вашій увазі текст прес-релізу, присвяченого проекту LicenZero.ru.

Захист прав інтелектуальної власності, а також пошук в Інтернеті неліцензійного відео і роликів порнографічного та екстремістського змісту - завдання благородна, але надзвичайно складна і дуже витратна за ресурсами. Необхідно не тільки завантажити, але й швидко проаналізувати величезні обсяги відеоданих. Причому результати аналізу бажано мати майже відразу після закачування відео користувачем.

Такі суворі вимоги змусили розробників компанії "Інвентос" шукати нові підходи в проекті LicenZero.ru для аналізу відеозображення - більш швидкісні, ніж ті, які використовуються для стандартного процесу обробки фотографій. Наявність власної технології розпізнавання об'єктів дозволило максимально оптимізувати код, але на центральних процесорах розробникам так і не вдалося досягти прийнятних результатів продуктивності.

Рішення завдання виявилося здійсненним завдяки використанню графічних процесорів NVIDIA в якості обчислювачів. У результаті переносу програмного коду LicenZero на архітектуру масивно-паралельних обчислень CUDA вдалося домогтися більш ніж 30-кратного прискорення роботи алгоритмів пошуку об'єктів у складі відеозображення в порівнянні з виконанням завдання на центральному процесорі.

LicenZero - це онлайн-сервіс від творців відеохостингу Rutube.ru Олега Волобуєва та Михайла Паулкіна, який дозволяє знаходити і блокувати незаконно розміщені відеоролики, телепрограми, кінофільми та інші відеоматеріали по всьому Рунету. Все відео, яке завантажується на відеохостінги Рунета, потрапляє в індекс LicenZero. По ньому, використовуючи сучасні алгоритми порівняння, аналізу та розпізнавання образів, визначається власник відеоролика та аналізується його вміст. Це дозволяє застосовувати LicenZero для пошуку об'єктів усередині відео, для автоматичної модерації контенту та аналізу відеозображень для контекстної відеореклами. Скористатися послугами LicenZero можуть як правовласники контенту, так і онлайн-сервіси, яким необхідна ефективна модерація відеороликів, що завантажуються користувачами. Сьогодні серед клієнтів компанії відеохостинг Rutube.ru, Перше Музичне видавництво, холдинг "СТС-медіа" і ін

(Джерело RU: overclockers.ru)

 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting