Google вчиться відповідати на конкретні запитання
Рейтинг статті: / 0
НайгіршеНайкраще 
Понеділок, 19 липня 2010, 13:47

Корпорація Google 16 липня придбала компанію Metaweb, що володіє однією з найбільших відкритих семантичної баз фактів, Freebase. Інформацію з цієї бази Google вбудує в свій пошук. Про це йдеться в офіційному блозі Google.

У Freebase зберігаються дані про 12 мільйонів об'єктів, включаючи фільми, книги, серіали, знаменитостей і компанії.

Google вже відповідає на деякі питання, пов'язані з фактами. Наприклад, пошуковик знає відповідь на запит виду "population of Russia" (населення Росії). Проте люди часто вдаються до різних термінів, описуючи одну і ту ж річ, або, навпаки, використовують у запиті слова, що мають безліч значень. Ймовірно, Metaweb дозволить вірно відповідати на більш складні питання, наприклад, "actors over 40 who have won at least one oscar" (актори, яким за сорок, які отримали хоча б один "Оскар").

Сума й умови угоди не розкриваються. Тим не менш, відомо, що після покупки Google виділив Metaweb більше ресурсів і потужностей. Google обіцяє зберегти Freebase безкоштовним і відкритим ресурсом, до використання та поповненню якого запрошуються всі бажаючі. У блозі Freebase говориться, що всі бажаючі тепер можуть завантажувати повністю не щоквартальні, а щотижневі "знімки" бази Freebase.

Нагадаємо, що два роки тому схожий крок зробила компанія Microsoft, придбавши за $100 млн. (приблизна сума) семантичний пошуковик Powerset, технології якого пізніше були інтегровані в Bing. За словами експертів, з тих пір пошуковик Bing обійшов лідера Google за якістю «розумних» відповідей на пошукові запити і, частково завдяки цьому, зміг збільшити свою частку на ринку. Таким чином, Google купив Metaweb, щоб не дати сервісу від Microsoft стати лідером в семантичному пошуку.

Схоже, пошуковий гігант нарешті дозрів для реалізації в життя футуристичних технологій Семантичної мережі, яка має на увазі впровадження нового формату розмітки веб-документів, зручних для машинної обробки. Таким чином, будь-який текст може сприйматися машиною як набір фактів та ієрархічних понять, а весь Інтернет вийде на рівень Web 3.0, перетворившись в єдину розподілену і постійно оновлювану базу даних

(Джерело RU: podrobnosti.ua)

 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting