Мобільні телефони вже працюють поза зоною дії мережі
Рейтинг статті: / 1
НайгіршеНайкраще 
Субота, 17 липня 2010, 06:28

У місцях, де мобільний телефон не може зловити сигнал соти, люди можуть зв'язуватися один з одним за допомогою модуля WiFi, стверджують австралійські вчені.

Вчені з австралійського Університету Фліндерс розробили систему, яка дозволяє підтримувати зв'язок між мобільними телефонами за відсутності покриття.

Ті, хто опинився «поза зоною досяжності», можуть зв'язатися один з одним за допомогою модуля WiFi. Для цього на телефон необхідно встановити спеціальну програму. Вона об'єднує апарати з WiFi модулями в самостійну мережу. Учасники мережі можуть дзвонити один одному, використовуючи звичайні телефонні номери.

Розробники випробували систему в одному з малонаселених районів Австралії. Їм вдалося розгорнути власну мережу на території площею в 1 квадратний кілометр. Для зв'язку використовувалися апарати на базі ОС Android.

Людина говорить по мобільному телефону після пошуку його для розмови на руїнах зсуву в Індонезії. Нормальні послуги мобільного зв’язку часто були відрізані у випадку стихійного лиха або терористичного нападу. Фото: Alamy

Система (що отримала назви DNA - «Архітектура розподілених обчислень») може застосовуватися в тих районах Землі, де відсутнє мобільне покриття, а також при відключенні основної мережі.

(Джерело EN: telegraph.co.uk)

 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting