Соцмережі відбирають хліб у кадрових агентств
Рейтинг статті: / 2
НайгіршеНайкраще 
Вівторок, 06 липня 2010, 22:26

"Ви знаходили роботу в соціальних мережах?" Таке питання поставив своїм відвідувачам портал HeadHunter. І кожен п'ятий (21%) відповів позитивно. Керівник служби соціальних медіа HeadHunter Денис Марков відзначає, що роботу в соціальних мережах можна шукати двома способами.

"З одного боку, соціальні мережі схожа на кухні або комунальні квартири. Твій акаунт, тобто профіль у соціальній мережі, - про все на світі. Ти розміщуєш запис про те, що тобі цікаво, і ні з ким спеціально не знайомишся. Ти, наприклад , пишеш, що шукаєш роботу, друзі бачать це і можуть запропонувати цікаву вакансію, відкриту в їх компанії. У цьому випадку блог або рахунок у соціальній мережі - не професійний інструмент, а тільки спосіб спілкуватися з цікавими людьми. З такими завданнями відмінно справляються Facebook і Twitter, наша соцмережі "Вконтакті" або "Живий журнал" (ЖЖ) ", - говорить Денис Марков.

Інша справа - ведення блогу свідомо, з метою пошуку роботи. Для цього потрібно познайомитися з "лідерами думок", бізнесменами, відомими в Рунеті особистостями. "У цьому випадку головне - побільше" муляти "їм очі, постійно коментувати їх записами, викладати фотографії з професійних заходів, постійно запрошувати нових друзів", - вважає Денис Марков.

Себе показати і іншим життя зіпсувати

Щодо викладення фотографій є й інша думка. Прес-секретар великого банку Марина Уриваєва пригадала таку історію: "Дзвонить мені якось, років зо три тому, знайомий журналіст жіночої статі і розповідає, що мій колега на сайті знайомств виклав фотографії з якогось нашого прийому. І підпис - мовляв, я такий крутий, я з такими людьми спілкуюся! А на прийомі, дійсно, перші особи банку, мій колишній начальник. І цей красень". За словами Марини Уриваєвої, перше, що вона попросила у того журналіста - подивитися, чи немає де її фотографії, а то "потім нікому не доведеш, що тебе без твого відома на сайт знайомств засунули". "Подзвонила я і своєму колишньому шефові, розповіла, що він, зразковий сім'янин, вивішений на сайті знайомств. А наш колега до того моменту мобільний змінив, зателефонувати і в лоб дати за свавілля вже не можна. Довелося просити ту журналістку написати колишньому колезі, щоб він хоча б шефа зі своїх фотографій прибрав ", - говорить Марина Уриваєва.

У яку мережу податися за роботою

Для професійних цілей відмінно підходять LinkedIn, Habrahabr або "Мій Круг", зазначає Денис Марков. "Колись я сам зареєструвався на "Моєму колі", тому що вичитав, що цей ресурс - аналог LinkedIn. Але там украй все погано працює. Тому вже маю і сторінку на самому LinkedIn. Думаю, що HeadHunter вважає цю мережу зручною для пошуку роботи тому, що при реєстрації в ній є багато опцій - в тому числі інформація про те, чи зацікавлені ви в пошуку роботи. І ці опції при реєстрації мало хто відключає. Нехай будуть - про всяк випадок ", - розповів BFM.ru викладач Інституту фондового ринку та управління Дмитро Бобров.

"У соціальних мережах є люди, які" ханти ", тобто шукають фахівця, щоб запропонувати йому роботу, причому досить висококласних фахівців. Одна велика російська інтернет-компанія постійно бере участь у заходах з пошуку співробітників для стартапів. І знаходить там цікавих кандидатів", - каже Денис Марков.

"Ще пошук фахівців для разових або недовгих проектів через соціальні мережі популярний в IT-сфері та серед керівників невеликих рекламних агентств", - погоджується Дмитро Бобров. Але чи можна розглядати такі вакансії як серйозну роботу? Скоріше, як підробіток або роботу на певний строк, відзначає Бобров. Тому що середній термін роботи в молодому проекті - рік. "Сам так працював колись - тож знаю", - резюмує фахівець.

У соціальних мереж є важлива перевага перед резюме - ти не обмежений однією сторінкою, в твоєму розпорядженні гігабайти вільного простору для будь-якого виду інформації, наголошується в дослідженні HeadHunter. Тому в соціальних мережах можна більше дізнатися про людину і більш усвідомлено запропонувати йому роботу. Але є й недолік - тут немає зручних інструментів для HR-фахівців, а значить, соціальні мережі дуже складні для професійного пошуку персоналу у великих масштабах.

У соціальних мережах легше знайти роботу майстру слова?

"Роботу в соціальних мережах шукають собі в основному ті, хто там активний - маркетологи, журналісти, піарники, інтернет-діячі. До речі, на тому ж LinkedIn дуже багато російськомовних менеджерів середнього і топ-рівня", - зазначає Денис Марков. "Пошук роботи через публікацію свого резюме в соціальній мережі - це пасивна стратегія, коли робота в тебе є, тобі на ній нудно, і ти хотів би щось змінити", - заявив BFM.ru на умовах анонімності головний редактор великого російського ділового журналу . Він стверджує, що його резюме провисіло два роки в клубі читачів на сайті "Ведомостей" і на спеціально відведеній сторінці в Яндексі - і на нього не було ні одного відгуку. На блог одного відомого видавця він теж написав, але і від нього відгуку не було. "Найкращий спосіб знайти роботу для журналіста - це допомога твоїх друзів, і при цьому все одно, де ти з ними спілкуєшся - у соціальній мережі чи при особистій зустрічі. Друге краще, бо людяніше", - зауважує інший журналіст. Тобто справа не в соціальній мережі, а в друзях, яких і про які не варто забувати.

"А ось приклад успішного пошуку роботи через Twitter: один мій знайомий, колишній керівник великої соціальної спеціалізованої мережі, написав, що шукає роботу. Протягом дня його посаду розмістили у себе більше 70 впливових в Інтернеті людей, а через 2 дні він вже працював на новому місці ", - говорить Денис Марков. "Все добре, та тільки стикатися доводиться з тим, що люди, що активно живуть на роботі мережевим життям, спочатку начитаються всякого мракобісся про те, що необхідно вирощувати свій бренд, і роботою вже й не займаються", - констатує Марина Уриваєва. Коли фахівці - що журналістики, що ринку PR - починають думати в робочий час тільки про капіталізацію свого імені - "пиши пропало", бо мережеве життя затягує з вухами".

(Джерело RU: domik.net)

 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting