Спеціальна програма дозволяє аналізувати психічний стан блогерів
Рейтинг статті: / 2
НайгіршеНайкраще 
Понеділок, 21 червня 2010, 11:44

Ізраїльські розробники створили програму для виявлення нездорових блогерів, пише Haaretz. Нове ПЗ, створене фахівцями Університету Бен-Гуріона, дозволить аналізувати записи в блогах на предмет депресивності.

Програма буде шукати в блогах певні слова та словосполучення, а також опис та метафори, які можуть вказувати на психічний і емоційний стан автора. У ході тестування програми на тисячі записів у блогах було виявлено, що її висновки на 80 відсотків збігаються з оцінками професійних психотерапевтів.

За словами керівника групи розробників - професора Яїра Ноймана (Yair Neuman), ця технологія допоможе медичним працівникам визначати осіб, які потребують лікування. Згодом ці особи можуть отримати рекомендацію про необхідність отримання допомоги.

Нойман сказав, що для аналізу блогів фахівці повинні будуть отримати відповідний дозвіл блогерів. За його словами, розробка може бути особливо затребувана в США, які відрізняються високим рівнем депресії у населення.

Програма була створена на кошти міністерства оборони Ізраїлю. При цьому представники університету повідомили, що вона не буде використовуватися оборонним відомством у військових цілях. У той же час Нойман застеріг від використання розробки і на підприємствах.

У травні стало відомо про іншу розробку ізраїльських вчених. Група фахівців з Єврейського університету в Єрусалимі розробила механізм автоматичного визначення сарказму.

(Джерело RU: podrobnosti.ua)

 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting