Редакції інтернет-ЗМІ Росії відбилися від премодерування
Рейтинг статті: / 1
НайгіршеНайкраще 
Неділя, 20 червня 2010, 19:15

Інтернет-ЗМІ можуть публікувати коментарі користувачів мережі без попередньої цензури, ухвалив пленум Верховного суду РФ.

Судді вирішили, що стежити за змістом подібних повідомлень буде уповноважений держорган.

Відповідальність для ЗМІ наступить лише в тому випадку, якщо після звернення наглядового відомства редакція не відреагує на претензію про зловживання свободою масової інформації.

Тим часом, раніше передбачалося, що читацькі форуми в інтернет-виданнях не повинні надавати інформаційний простір для екстремістів і повинні модеруватися. Так вирішила робоча група Верховного суду РФ, що займалася розробкою проекту постанови "Про практику застосування судами закону РФ "Про засоби масової інформації "". Що робити з усім іншим Інтернетом, який не ЗМІ, робоча група не вирішила. У проекті постанови були проаналізовані всі сторони діяльності (від реєстрації до судової відповідальності) всіх ЗМІ, включаючи новітні, які поширюються в мережі Інтернет. Саме інтернет-видання і стали причиною, за якою робоча група змушена була знову зайнятися текстом постанови. Підсумки цих занять виправдали тривогу секретаря Спілки журналістів Михайла Федотова, який ще 20 квітня побоювався, що на пленумі суду "може початися тиск" і розроблений варіант постанови буде підданий виправленню.

Питання про відповідальність за поширювану через форуми інформацію піднімався і у квітні. Але тоді всі члени робочої групи зійшлися в тому, що інтернет-ЗМІ не повинні нести відповідальність за коментарі читачів, оскільки ці коментарі аналогічні радіо-і телепередачам, що транслюються в прямому ефірі. Як повідомляють джерела в робочій групі, у протидію екстремізму включився Роскомнадзор. Причому, почавши з екстремізму, робоча група просунулася до "відповідності дійсності" всієї інформації, яка повідомляється в коментарях. Перевіркою цієї інформації на "відповідність дійсності" зобов'язані будуть займатися самі інтернет-ЗМІ, якщо до них звернуться з подібною вимогою держоргани або "зацікавлені особи", говорилося в проекті постанови. Якщо виявляться невідповідність, інформація в форумі повинна бути стерта. Проте "сліди" цієї інформації все одно збережуться в пошукових системах - така технічна природа Інтернету. Тому наступним логічним кроком антиекстремістських "зацікавлених сторін" можуть стати додаткові вимоги до Google, Yandex та інших пошукових систем. Але Михайло Федотов упевнений, що справа не дійде "ні до пошуковиків, ні тим більше до провайдерів", і навіть у сфері інтернет-ЗМІ, на його думку, дискусія ще не закінчена. Адже обмеження в кінцевому підсумку торкнулися не власне ЗМІ, а лише форумів.

(Джерело RU: radioportal.ru)

 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting