Хочеш в Інтернет? Покажи паспорт
Рейтинг статті: / 0
НайгіршеНайкраще 
Четвер, 06 травня 2010, 20:15

(Джерело RU: svobodanews.ru)

Автор Ігор Карней (Мінськ)

З 1 липня по всій Білорусії відвідувачі пунктів колективного доступу в Інтернет - як спеціально обладнаних клубів, так і інтернет-кафе - повинні будуть пред'являти документ, що засвідчує особу. Таке рішення міститься в постанові Ради міністрів.

"Надання послуг передачі даних в пунктах колективного користування проводиться після ідентифікації користувача шляхом здійснення обліку його персональних даних: ім'я, по батькові, прізвище, вигляд і номер документа, що дозволяє ідентифікувати особу його власника, найменування органу, що видав його". Це фрагмент урядового документа, який впорядковує доступ громадян Білорусі до мережі в інтернет-клубах.

Представник одного з мінських інтернет-кафе Дмитро Гордієнко підтвердив, що відповідні інструкції вже отримані:

- Так, з 1 липня інтернет-кафе повинне буде всіх користувачів записувати в журнал. Цікавить насамперед список сайтів, які відвідувалися з конкретного комп'ютера. Ми зобов'язані зберігати всю цю інформацію.

Крім того, уточнив співрозмовник Радіо Свобода, господарям згаданих закладів наказано вести електронні журнали і здійснювати ідентифікацію відомостей про абонентських пристроях: МАС-адресу, внутрішні та зовнішні IP-адреси, а також дата, час проведення з'єднання і доменні імена або IP-адреси інтернет- ресурсів, до яких звертався користувач.

Директор мінського інтернет-клубу Олексій Гусєв не приховує, що інтернет-спільнота спантеличине новими вимогами до відвідувачів:

- Думки з цього приводу, звичайно, різнополярні, оскільки кожен до цього питання підходить по-різному. Але взагалі у світовій практиці немає такої системи, яка, як наша, намагається повністю регламентувати Інтернет. Хоча, як мені здається, багато хто і в багатьох країнах про це думають. Але не багато хто наважуються на такий крок.

У постанові Ради міністрів "Про деякі питання вдосконалення використання національного сегменту глобальної комп'ютерної мережі Інтернет" говориться, що до 1 липня розміщені на території Білорусі інтернет-ресурси, інформаційні системи та мережі підлягають державній реєстрації. У разі невиконання вимог надання інтернет-послуг може бути призупинено.

Колишній начальник Головного державно-правового управління адміністрації президента Білорусії Олександр Пласкавіцкій так прокоментував бажання держави бути в курсі віртуальних подій:

- Безумовно, влада створила собі умови для втручання в інтернет-простір. Більше тут нічого не проглядається. Це означає одне: чиновники зараз більш уважно читають інтернет і він їх "ображає". По-дитячому ображає: читають про себе, ображаються. Тому усіляким чином намагаються обмежити доступ до мережі перш за все тим, хто зробив боротьбу з владою своєю метою. Так що, мені здається, планувалося якесь точкове бомбометання. Хоча в даному випадку вийшло майже килимове, тому що покриє всіх, хто вважає, що інтернет - це вікно в свободу.

У свою чергу, постачальники інтернет-послуг повинні будуть надавати державним органам інформацію про розміщені в Білорусії сайтах. У тому числі - дані про електронні ящиках, переліки мережевих адрес, дані про права юридичної або фізичної особи на зазначені ресурси, а також інші відомості, які раніше в договорах на розміщення сайтів не фіксувалися. Згідно з документом, послуги передачі даних повинні надаватися на підставі договору, укладеного між оператором електрозв'язку та абонентом, користувачем або постачальником послуг електрозв'язку.

 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting