Google вперше розповіла, які країни вимагають цензури в Інтернеті
Рейтинг статті: / 2
НайгіршеНайкраще 
Середа, 21 квітня 2010, 19:01

Компанія Google вперше опублікувала інформацію про те, наскільки часто уряди різних країн звертаються з проханням надати їм інформацію про користувачів або яким-небудь чином піддати дані, що видаються пошуковим сервером, цензурі.

Про це в середу, 21 квітня, повідомляють західні ЗМІ.

За кількістю подібних звернень лідирує Бразилія - на її рахунку 3663 офіційні запити в Google. На другому місці США (3580) і на третьому, з великим відривом, Велика Британія (1166).

У заяві, опублікованому американською компанією, сказано, що вона не може привести статистику звернень китайського уряду, так як в КНР ця інформація вважається державною таємницею.

Минулого місяця Google припинила свою роботу у Піднебесній через тиск з боку влади країни, що вимагають піддавати цензурі результати пошуку. Крім того, стало відомо, що на початку нинішнього року були зламані електронні скриньки користувачів поштового сервісу Gmail, що мають відношення до правозахисної діяльності.

На думку компанії, ініціатива виходить з самих верхів китайського керівництва, проте влада Китаю заперечує причетність до події.

Крім загальної кількості запитів, Бразилія займає перше місце і по кількості звернень з проханням видалити з мережі будь-які матеріали - за друге півріччя 2009 року влада країни 291 разів зверталися до Google з цього приводу.

На другому місці Німеччина (188 звернень), на третьому Індія (142) і на четвертому США (123 запиту).

Україна, згідно з даними Google, жодного разу не зверталася до компанії з проханням надати їй інформацію про користувачів або яким-небудь чином піддати дані цензурі.

Тепер найбільший інтернет-пошуковик запустив онлайн-додаток, провідне точну статистику, заявивши, що це "лише перший крок до більшої відкритості".

Ми впевнені, що прозорість в нашій роботі призведе до скорочення цензури. Якщо компанії, уряду або просто окремі люди не втрутяться в ситуацію, то інтернет стане ще більш обмеженим - у користувачів не буде свободи вибору і відчуття, що вони самі контролюють своє життя в інтернеті, а сила буде на боці тих, хто захоче лімітувати доступ до інформації "- Драммонд

"Переважна більшість звернень виправдані, і запитувана інформація необхідна для проведення розслідування кримінальних справ або боротьби з порнографією, - заявив головний юрист Google Девід Драммонд. - Ми впевнені, що прозорість в нашій роботі призведе до скорочення цензури. Якщо компанії, уряду або просто окремі люди не втрутяться в ситуацію, то інтернет стане ще більш обмеженим - у користувачів не буде свободи вибору і відчуття, що вони самі контролюють своє життя в інтернеті, а сила буде на боці тих, хто захоче лімітувати доступ до інформації ".

Раніше влада Канади направили главі компанії Еріку Шмідту відкритий лист, в якому висловили сумнів, що новий онлайн-додаток, в якому буде відображена вся статистика звернень або тиску на компанію, узгоджується з правилами нерозповсюдження певної інформації.

Скаргу канадців підтримали офіційні представники ще 10 країн.

Проте в головному офісі інтернет-гіганта в Каліфорнії відзначили, що викладені в листі доводи безпідставні.

Це лише продовження нашої боротьби за абсолютну доступність інформації. Ми сподіваємося, що наш крок надихне інші компанії теж ділитися з громадськістю своєю діяльністю "- Рубін

"Ми працюємо над створенням подібного програми вже дуже давно, з тих пір, як число звернень до нас різко зросла, - заявив високопоставлений представник Google Скотт Рубін. - Це лише продовження нашої боротьби за абсолютну доступність інформації. Ми сподіваємося, що наш крок надихне інші компанії теж ділитися з громадськістю своєю діяльністю ".

Google також підкреслює, що діє відповідно до принципів організації під назвою Ініціатива всесвітньої мережі, яка виступає за свободу самовираження в інтернеті. Інший популярний пошуковик Yahoo і комп'ютерний гігант Microsoft також є членами цього об'єднання.

Згідно зі статистикою Google, на сьогоднішній день уряду 40 країн цензурують інтернет-простір, в той час як у 2002 році лише дві країни вводили обмеження.

Джерело: korrespondent.net

 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting