Mozilla зажадала припинити маскування шпигунського ПЗ під Firefox
Рейтинг статті: / 0
НайгіршеНайкраще 
Четвер, 02 травня 2013, 15:16

Незаконное использование торговой марки Firefox

Організація Mozilla направила компанії Gamma International лист-попередження з вимогою припинити незаконне використання торговельної марки Firefox в продукті FinFisher.
FinFisher являє собою легально продаване шпигунське ПЗ (spyware), призначене для організації стеження за виконуваними на комп'ютері діями і перехоплення потоків даних, які проходять через систему. Продукт, в основному, використовується спецслужбами і урядами країн з репресивними режимами для стеження за опозицією та контролю ситуації при проведенні виборів.
Після установки на комп'ютер один з компонентів FinFisher розміщується в виконуваному файлі firefox.exe, всередині якого для блокування систем виявлення шкідливого ПЗ використовується згадка про авторські права Mozilla, вказується версія браузера, список розробників та інші компоненти, що маскують шпигунську програму під Firefox. Нижче ліворуч шпигунська програма, а праворуч - Firefox:
Шпионская программа против Firefox
У 2012 році аналітична фірма Ponemon Institute назвала Mozilla компанією, що заслуговує найбільшої довіри в галузі дотримання приватності користувачів.
У той час продукт, який маскується під Firefox, націлений, в першу чергу, на порушення прав громадян і таємниці приватної інформації. У зв'язку з цим, шпигунське ПЗ порушує приватність, а приховування його під виглядом Firefox незаконно експлуатувало заслужений авторитет Mozilla у галузі боротьби за збереження таємниці приватної інформації.
Представники Mozilla вказали на неприпустимість подібної практики і зажадали негайно припинити незаконне використання інтелектуальної власності Mozilla, яке вводить користувачів в оману і здатне незаслужено заплямувати репутацію проекту.
(Джерело RU: opennet.ru)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting