Ізраїль готує тисячі хакерів в погонах
Рейтинг статті: / 4
НайгіршеНайкраще 
Понеділок, 08 квітня 2013, 06:45

MAMRAM

MAMRAM - центр комп'ютерних та інформаційних систем ЦАХАЛа, один з провідних армійських підрозділів кібервійни.
У березні 2010 року глава військової розвідки Ізраїлю генерал-майор Амос Ядлін заявив, що єврейська держава є світовим лідером в кібервійні. Це було сприйнято як попередження ворогам Ізраїлю: єврейська держава має необмежені можливості для того, щоб паралізувати такі інфраструктури ворога, як електромережі, водопостачання, транспорт, фінансових системи і телекомунікаційні канали управління військами.
За цим попередженням стоїть невидима світу робота тисяч ізраїльських солдатів кібервійни, чий високий професіоналізм буквально виковується в підрозділах військової розвідки і військ зв'язку ЦАХАЛу. Престиж випускників армійських комп'ютерних шкіл вкрай високий і користується міжнародним визнанням - за їхніми випускниками після демобілізації ведуть полювання рекрутери найвідоміших Hi-Tech фірм.
В Ізраїлі комп'ютерних фахівців навчають не тільки в університетах, але і в армії. В армійських комп'ютерних школах з солдатів-новобранців готують кваліфікованих hi-tech спеців, здатних на рівних конкурувати з випускниками технічних університетів. Престиж випускників армійських комп'ютерних шкіл, серед яких найбільш відомі школи, що належать військовій розвідці і військам зв'язку ЦАХАЛа, вкрай високий і користується міжнародним визнанням - за їхніми випускниками після демобілізації ведуть полювання рекрутери найвідоміших фірм.
В ізраїльській армії діє унікальна, що не має аналогів у світі, система військових комп'ютерних шкіл, в яких з 18-річних новобранців готують майбутніх провідних фахівців в інформаційних технологіях.
Кожен, хто знайомиться з оголошеннями про прийом на роботу в ізраїльські Hi-Tech фірми, зверне увагу на фразу з вимогами до кандидата: обов'язковим є «вчений ступінь з комп'ютерних дисциплін або служба в технологічних підрозділах військової розвідки чи МАМRАМ»
Комп'ютерні підрозділи ізраїльської армії є справжньою кузнею кадрів для цивільних фірм, що працюють у сфері високих технологій .. Вважається, що професіоналізм військових комп'ютерників не поступається рівню підготовки випускників найпрестижніших університетів, а от по здатності і досвіду успішно вести проекти, пробивати нові ідеї та технології і перемагати в жорсткій конкурентній боротьбі, ізраїльським військовим комп'ютерникам немає рівних.
Таких націлених на успіх лідерів і менеджерів армія буквально виковує в своїх технологічних підрозділах з вчорашніх школярів, призваних на дійсну військову службу. Найжорстокіший відбір кандидатів, навчання в в атмосфері суворої армійської дисципліни і вимогливості, участь у реальних проектах і виховання почуття особистої відповідальності за доручену справу - всі ці фактори дозволяють за роки армійської служби підготувати майбутніх провідних фахівців Hi-Tech.
Перші комп'ютерні підрозділи в ЦАХАЛі були створені в 1959 році. Тоді за наказом начальника генштабу були сформовані підрозділ 8200 у складі військової розвідки (командир - полковник Аврахам Алон) і Центр комп'ютерних засобів (абревіатура на івриті - Мамре), першим командиром якого став полковник Мордехай Кікоїн. Пізніше комп'ютерні підрозділи були створені у всіх родах і видах військ. Офіцерами і солдатами цих підрозділів виконується багатогранна робота з комп'ютеризації всіх ланок управління військами, збору і обробки інформації, розробці систем різного призначення. Завдяки їх багаторічним зусиллям ЦАХАЛ є зараз однією самих комп’ютеризованних армій у світі.
Армійські комп'ютерні підрозділи виникли не на порожньому місці - їх створенню передував ряд досягнень ізраїльських інженерів і програмістів у справі створення комп'ютерної техніки та програмних продуктів. Розвиток ізраїльських комп'ютерних технологій має більш ніж піввікову історію.
За точку відліку можна, мабуть, прийняти створення комп'ютерного відділу в міністерстві фінансів. Це сталося в 1951 році. На базі цього відділу виникла державна комп'ютерна фірма Malam, що поклала початок производ-ству програмних продуктів в Ізраїлі.
Великим досягненням стало створення в 1954 році вченими інституту ім. Вейцмана в Реховоті одного з перших у світі цифрових комп'ютерів, що отримав назву WEIZAC. За минулі роки Ізраїль став світовою наддержавою у високих технологіях, і цей факт безпосередньо позначається на технічній озброєності ЦАХАЛа.
Впровадження комп'ютерної техніки в армії було нелегким процесом. Зараз смішно згадувати, але коли були створені армійські комп'ютерні підрозділи, відомий ізраїльський журналіст Урі Авнер, який дотримувався вкрай лівих поглядів, вибухнув статтею, в якій різко критикував уряд за нібито безглузде розбазарювання бюджетних коштів на сумнівні військові проекти ...
Світову популярність отримали школи комп'ютерних підрозділів ЦАХАЛу. У них проходять навчання 18-річні новобранці. Вважається, що в цих школах найжорсткіша в світі система підготовки фахівців-комп'ютерників, яка ні в чому не поступається за інтенсивністю та напруженості навчання знаменитим школам ізраїльського спецназу. Право на навчання в школах комп'ютерних підрозділів завойовується в напруженій боротьбі. Армія відбирає тільки кращих з кращих - з десяти новобранців в процесі приймальних випробувань відсіюється дев'ять.
Тих щасливчиків, яким вдається успішно пройти приймальні випробування, чекає початковий 6-місячний навчальний курс, у якому навчання з комп'ютерних дисциплін поєднується з бойовою підготовкою солдата-новобранця. Термін армійської служби складає 36 місяців. Потім найбільш перспективним солдатам може бути запропоновано продовжити армійську службу. У цьому випадку підписується контракт на тривалий термін.
У перебігу цих років солдат поєднує інтенсивну навчання з участю в проектах на базі самих передових технологій. І хоча солдатам-комп'ютерникам не доводиться здійснювати 70-кілометрові марш-кидки з повною викладкою, як їх ровесникам з бойових підрозділів, їх чекає не менш інтенсивна праця в армійських комп'ютерних центрах.
Навчальні комп'ютерні взводи проходять підготовку в тому ж стилі, як розвідувально-диверсійні підрозділи - кожен солдат знає, що тільки кращим вдасться пройти весь курс до кінця і увійти в комп'ютерну еліту. Тих, хто не здатний витримати цю постійну напругу і гостру конкурентну боротьбу, чекає відрахування зі школи. Випускник школи набуває в процесі навчання не тільки глибокі професійні знання та досвід участі в найактуальніших проектах, але і якість лідера і стійкий армійський менталітет. Випускники військових комп'ютерних шкіл демобілізуються з армії з твердим переконанням, що для них немає нездоланних перешкод.
До демобілізації випускники шкіл ЦАХАЛа володіють і досвідом керівництва проектами в самих передових технологіях. Такого досвіду немає у їхніх однолітків, які закінчили цивільні університети і тому рекрутери провідних корпорацій буквально полюють за випускниками комп'ютерних шкіл ЦАХАЛу.
Багато хто з них зробили блискучу кар'єру в відомих комп'ютерних фірмах і самі стали творцями та розробниками нових комп'ютерних засобів та програмних продуктів, успішно конкурують на світових ринках.
Випускник Мамре Гіл Швед демобілізувався з армії в 1992 році і створив компанію Check Point Software Technologies, чия вартість зараз становить 1.8 мільярда доларів. Цією фірмою був розроблений такий програмний продукт, як Firewall, який зробив справжню революцію в захисті комп'ютерних систем від несанкціонованих проникнень.
Показова історія компанії Mirabilis, створеної в 1996 році випускниками Мамре Аріком Варді, Яіром Голдфінгер, Сефі Візігером і Амнон Амір після демобілізації з армії. Розроблена цією компанією програма передачі повідомлень через Інтернет ICQ миттєво завоювала популярність у всьому світі і принесла своїм творцям сотні мільйонів доларів.
Йосі Варді, який заснував перший ізраїльський комп'ютерний стартап в 1969 році, вважає, що "армійські комп'ютерні підрозділи створили набагато більше Hi-Tech - мільйонерів, ніж будь-яка з бізнес-шкіл".
Haaretz зазначила нещодавно, що армійські комп'ютерні підрозділи "надзвичайно важливі для ізраїльської економіки", оскільки з них вийшли творці інновацій, що призвели Hi-Tech індустрію єврейської держави в світові лідери.
Випускники комп'ютерних шкіл ЦАХАЛа займають провідні позиції в Hi-Tech фірмах по всьому світу. Вони зараз в значній мірі визначають основні напрямки розвитку інформаційних технологій.
(Джерело RU: uainfo.org)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting