Затверджений відеоформат H.265: та ж якість, що і у H.264 при двократному стисненні
Рейтинг статті: / 3
НайгіршеНайкраще 
Неділя, 27 січня 2013, 10:25

Утвержден новый видеоформат H.265 для видео высокого качества

Міжнародний комітет електрозв'язку (МСЕ) затвердив новий відео формат, який зробить доступним HD-відео для мобільних мереж.
Стандарт H.265 або SO/IEC 23008-2, відомий раніше під назвою High Efficiency Video Coding (HEVC), призначається для забезпечення доступу до потокового відео високої якості навіть на мережах з низькою пропускною здатністю.
Цей новий кодек є спадкоємцем H.264, який став стандартом де-факто практично для всіх відеовидавців після виходу iPad і йому подібних пристроїв.
В даний час велика частина членів МСЕ використовує кодек H.264 для передачі відео високої чіткості. Цей же відеостандарт використовують програвачі Blu-ray і веб-сайти. Порівняно недавно ми писали, що Microsoft забезпечила підтримку відеокодека H.264 браузером Firefox.
Перевага нового формату в тому, що завдяки вдосконаленим технікам компресії, він дозволяє передавати мережею 1080p-відео, витрачаючи на це у два рази менше біт. Передбачається, що можливостей H.265 буде достатньо для відеороликів найближчого десятиліття.
З появою 4К телебачення, настає пора відео надвисокої чіткості. Єдина проблема полягає в тому, що мережі не здатні підтримувати навантаження на рівні, який вимагається для передачі такого відео. Завдяки H.265, мережі з пропускною здатністю всього в 20-30 Mbps зможуть передавати 4К-відео. Це хоча й багато, але вже цілком в рамках можливостей сучасних технологій.
Для довідки: телебачення надвисокої чіткості (Ultra High Definition Television (UHDTV) або Ultra HDTV, також Ultra High Definition Video (UHDV)) включає в себе два цифрових формати: 4K UHDTV (2160p) та 8K UHDTV (4320p), прийнятих МСЕ в серпні 2012 року як Рекомендація BT.2020.
4K UHDTV має мінімальний дозвіл UHDTV - 3840 × 2160 пікселів (8.3 мегапікселя). Для порівняння, кадр формату HDTV в максимальній якості складається з 2 млн пікселів (1920 x 1080), а класичний телевізійний стандарт еквівалентний близько 400 тис. пікселів (720 x 576).
8K UHDTV має дозвіл 7680 × 4320 (33,2 мегапікселя). Роздільна здатність цього стандарту вважається приблизно рівною дозволу кіноплівки IMAX і з інформаційної ємності приблизно в 16 разів перевершує стандартне телебачення високої чіткості HDTV.
Новый видеоформат H.265
Наприклад, кодек може похвалитися підтримкою дозволів кадру аж до 4K (3840 x 2160) і 8K (7680 x 4320) - стандарт UHD вже починає поступово впроваджуватися в телевізори, так що підтримка таких дозволів вельми важлива. Крім того, у форматі впроваджена підтримка постійної і змінної частоти кадрів (до 60 кадрів/c і вище) - це також актуально, тому що індустрія кіно збирається рухатися в цей бік (фільм Хоббіт, знятий з частотою 48 кадрів/с, - схоже, лише перша ластівка, а в майбутньому можлива поява фільмів і зі змінною частотою кадрів).
Видеоформат H.265 для видео высокого качества
І сьогодні недоліки пропускної спроможності каналів зв'язку часом є головним обмеженням для відео високої чіткості, так що якнайшвидше впровадження H.265 можна лише вітати. Компанії, на зразок ATEME, Broadcom, Cyberlink, Ericsson, Fraunhofer HHI, Mitsubishi і NHK, вже демонстрували рішення, які використовують HEVC. Стандарт в перспективі отримає ряд розширень типу підтримки 12-бітного відео або стереоскопічного формату.
Хоча програми для кодування відео в цей формат з'являться вже цього року, широке поширення даний кодек отримає тільки тоді, коли буде вбудований в чіпи і залізо. Пройде від 12 до 18 місяців, а може і більше часу, перш ніж перші пристрої з вбудованим прискоренням H.265 надійдуть на ринок.
Для порівняння двох кодеків подивіться невеликий відеофрагмент, наданий CISCO:
(За матеріалами RU: 3dnews.ru)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting