10 найбільш помітних подій світової IT-галузі в 2012 р.
Рейтинг статті: / 2
НайгіршеНайкраще 
Неділя, 23 грудня 2012, 10:21

2012 пройшов під знаком революційних перетворень у технологічній сфері. Ніби доводячи правдивість того, що «зміни завжди призводять до конфліктів», техно-гіганти боролися один з одним на ринках, в Інтернеті, у ЗМІ і навіть у судах.
На додаток до всього в деяких компаніях відбулися хворобливі кадрові перестановки.
Свою версію 10 найбільш знакових для IT-галузі подій року, що минає, пропонує Кейзер Вуд у статті «Top 10 Tech Stories Of 2012».
№ 10 Microsoft «ставить все на карту», випускаючи Windows 8

Для мільйонів людей у всьому світі ім'я Microsoft нерозривно пов'язане з поняттям персонального комп'ютера. У своїй історії компанія не раз пропонувала рішення, які визначали розвиток галузі на багато років вперед. Але, мабуть, ніколи ще доля Microsoft не була в такій залежності від єдиної розробки, ім'я якої - Windows 8. Операційна система стала «козирем», за допомогою якого софтверний гігант спробує стати «хард-надійним» монстром, відвоювавши собі нішу на ринку планшетів і смартфонів
Чи стане Windows 8 продовженням успіху «Сімки» чи повторить провал Vista? Наскільки успішною буде Windows 8 для ПК, Windows phone 8 для смартфонів і WindowsRTдля планшетних комп'ютерів? Чи зможе Surface потіснити конкурентів, що вже завоювали собі місце під сонцем? Чи зможе новий Office і серверне ПЗ підтвердити колишню славу компанії?
Від відповіді на ці питання залежатиме те, чи залишиться Microsoft «на вістрі» сучасного бізнесу чи буде «списаний» з рахунків як один з «динозаврів» епохи ПК. Багато в чому позитивна відповідь на ці питання залежить від того, наскільки успішною буде нова Windows 8.
№ 9 Apple перемагає в «патентній війні»

Вперше в історії перипетії на патентному ринку ставали заголовками на перших сторінках провідних видань протягом року. У серпні Окружний суд присяжних штату Каліфорнія (California District Court jury) виніс рішення про те, що Samsung винен у порушенні патентів американського виробника і повинен виплатити штраф у розмірі $1 млрд. В ході розгляду в залі суду розглядалися практично всі основні продукти обох виробників. Samsung подав на апеляцію, і боротьба продовжиться в багатьох судах по всьому світу. Інші технологічні гіганти, включаючи Microsoft, Google (в особі Motorola), Nokia і тд. також намагалися внести свою лепту в розпалювання патентної війни протягом року. 
№ 8 HP влаштовує «велике прання» бухгалтерських документів
Hewlett-Packard приголомшила Уолл-стріт і клієнтів в листопаді, виступивши з публічними звинуваченнями Autonomy, своєї дочірньої компанії у Великобританії, у незаконному масовому списання коштів в розмірі $8,8 млрд. 

Незважаючи на те, що HP звинувачувала колишнє керівництво Autonomy, британці не забули нанести удар у відповідь, розкривши всьому світу механізми порушень, які застосовуються в бухгалтерії компанії.
Крім цього «громадського прання власної брудної білизни» Hewlett-Packard оскандалилася ще рядом хибних кроків - чого, наприклад, коштує рішення про вихід на ринок смартфонів і планшетів, або заява про закриття/продажу свого підрозділу з виробництва ПК?
Мег Вітман (Meg Whitman), новий CEO компанії, намагається зараз виправити становище, але, здається, до повернення статусу «першого виробника комп'ютерів у світі» (який перейшов до Lenovo), їй ще дуже далеко.
№ 7 Facebook з тріском провалює IPO

Найбільша у світі соціальна мережа, що нараховує близько 1 млрд користувачів, вирішила стати і однією з найдорожчих компаній в світі. Для цього було оголошено про проведення первинного публічного розміщення акцій (IPO) на біржі Nasdaq за ціною $38. Інтерес до події підігрівався до самого останнього моменту, кількість охочих придбати акції була дуже велика, але їх «розібрали» знамениті бізнес-ангели з Силіконової Долини, а також менеджери фондів прямих інвестицій. Але, схоже, більшості пересічних інвесторів, які залишилися без акцій, просто пощастило: після першого дня торгів вартість їх впала до $24; Nasdaq запідозрили в проведенні «пізнього трейдингу» (цілеспрямованого продажу з запізненням), а на Цукерберга власники акцій подали в суд. У підсумку найрозрекламоване IPO десятиліття перетворилося на суцільну катастрофу.
№ 6 Apple погіршує свій імідж

Вихід iPhone 5 був, мабуть, однією з найбільш обговорюваних тем в 2012 році в світі технологій. Поява iPhone 5 чекали з надією і радістю: більшість шанувальників «яблучної» техніки говорили про те, що компанія знову заявляє про себе як про виробника модних сучасних гаджетів. Але ставлення до Apple і до iPhone 5 тут, в Америці різко погіршилося після того, як з'явилася інформація про те, в яких жахливих умовах трудяться ті, чиїми руками створюється девайс. З'явилися заклики: «Навіщо нам смартфон, на якому "сліди" від декількох самогубств, і в ціну якого закладена експлуатація робітників на заводі Foxconn в Китаї?»
Західний споживач звик сприймати «яблучну» продукцію як щось нове, світле, радісне і сучасне, і в цю картину ніяк не вкладалися похмурі картини експлуатації людини людиною. Ситуацію ускладнили повідомлення про страйк 2 тис. співробітників в Піднебесній, через що ледь не зірвалася презентація нового смартфона. Схоже, це було «останньою краплею», після якої на техно-гіганта з Купертіно обрушився шквал справедливої критики.
Як не дивно, Apple спочатку не сприйняла її всерйоз, і тільки після підсилених протестів була змушена направити інспекцію на Foxconn, а також провести переговори з Асоціацією справедливого праці (the Fair Labor AQWQAWAssociation) з проханням провести розслідування інцидентів. Але навіть після обіцяного «покращення» ситуація на виробничих ділянках залишається важкою, а репутація Apple-сильно «підмоченою».
№ 5 Google стає «втіленням пошукового зла»

У 2012 році постраждав імідж ще одного символу Америки - пошукового гіганта Google. Після двох років розслідування члени Європейської Комісії попередили Google про неприпустимість маніпулювання результатами пошуку у власних інтересах, і зажадали виправити ситуацію найближчим часом. Зі свого боку, Федеральна Комісія з Торгівлі США (the Federal Trade Commission) також проводила протягом року розслідування, по завершенні якого виступила з заявою про те, що Google дійсно використовує «пошукову машину» для того, щоб запропонувати кінцевому споживачеві власні послуги або рекламу бізнес-партнерів, і зменшує при видачі інформацію про конкурентів.
За наявною інформацією, розгляд цієї справи триває повним ходом, затьмаривши собою навіть повідомлення про те, що Google тим часом стала найдорожчою компанією технологічної галузі, «змістивши з престолу» Apple.
№ 4 Intel втрачає позиції

Ще одна подія великого масштабу відбулося у світі технологій у жовтні 2012 року. Вперше за 12 років знизилися обсяги продажів Intel - провідного виробника чіпів, продукцією якого користувалися практично всі компанії, що випускали комп'ютери. Цей факт, на думку аналітиків, пророкує великі зміни в галузі: споживач масово переходить на мобільні пристрої. А Intel, яка не зуміла адаптуватися до мінливих умов, буде і далі втрачати свої позиції. «Дрова у вогонь» підкинув і головний конкурент Intel-компанія AMD, яка оголосила про випуск ARM-ліцензії. Цим вона засвідчила припинення довгострокових відносин з архітектурою x86 і виході на територію Intel, внаслідок чого конкуренція між двома виробниками стане набагато запеклішою.
№ 3 Інтернет зупиняє SOPA

У році, що минає, відбулася подія, для опису якого хочеться привернути пишномовний вираз: ми побачили справжній «прояв демократії». Був показаний знак «Стоп» просуванню законопроекту з красномовною назвою Stop Online Privacy Act (SOPA), який замислювався як засіб контролю за більшістю веб-сайтів в ім'я міфічної «захисту авторських прав». Проти його прийняття виступили користувачі Мережі в всьому світі. Вони «протягнули руки» один одному з різних країн, проводячи акції протесту (починаючи з Wikipedia) проти обмеження свободи слова, вторгнення в приватне життя, і установки бар'єрів для творчості. В результаті противники свободи були змушені тимчасово відступити.
№ 2 З'явився найнебезпечніший вірус сучасності Flame

У травні була виявлена найбільша кібер-атака, що проводилася з застосуванням вірусу особливої складності Flame. «Вірусняк» розміром 20 Мб, що має комплексну структуру будови, використовувався для кібер-шпигунства в країнах Близького Сходу (включаючи Іран) та Північної Африки. Враховуючи будову вірусу і його феноменальну здатність до масового поширення, експерти прийшли до висновку, що за створенням зловреда стоїть не гик-одиначка або група таких індивідуумів, а швидше за все, потужна структура з хорошим фінансуванням - на зразок терористичної організації або урядового агентства. Схожість з вірусом, який викликав проблеми в атомній галузі Ірану, послужило підставою для підозр про можливу участь у його створенні США або Ізраїлю.
№ 1 Android починає правити світом мобільних платформ

Триваючі довгий час суперечки про те, яка платформа для смартфонів стане ведучою, припинилися в цьому році - після того як Android обігнав IOS від Apple, «відхопивши» 75% світового ринку смартфонів в 3 кварталі 2012 року. Від боротьби не втрималася навіть Google, яка вирішила «затоптати конкурента бойовими слонами» - чи то пак, власним планшетом Nexus 7. І хоча мудрі аналітики закликають не скидати з рахунків «iOS-імперію», яка напевно готує свій «удар у відповідь», а також Blackberry і Microsoft, схоже, результат боротьби на найближчі кілька років уже вирішений. Втім, цей прогноз автора, як і інші припущення, висловлені в статті, можна буде перевірити вже через кілька днів - коли вступить у свої права 2013 рік.
Автор: Кейзер Вуд (Keiser Wood)
(Джерело RU: itexpert.org.ua)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting