Torrent TV в Рунеті - дивіться, поки не закрили
Рейтинг статті: / 3
НайгіршеНайкраще 
П'ятниця, 14 грудня 2012, 20:57

Група програмістів, що створили сайт torrent-tv.ru, пропонує всім бажаючим дивитися ефірні та супутникові телеканали. Телеканали – проти.
Для того щоб транслювати телемовлення через Мережу, потрібні чималі потужності. Якось вирішувати цю проблему телеканали частіше не схильні - їм просто невигідно йти в Інтернет. Однак за них цією проблемою перейнялися творці російського сервісу Torrent-TV.
Що являє собою цей сервіс? З назви здогадатися нескладно. Він заснований на принципі того, що потік «шматочками» поширюють один одному всі глядачі. Це дозволяє не завантажувати центральний сервер, а якість відео стає тим вищою, чим більше людей дивляться дану передачу. Відповідно, і глядач, який сам підключився, стає роздаючим.
Самі телеканали на таку ініціативу реагують дуже неоднозначно. У «НТВ-Плюс» газеті «Известия» розповіли, як вони закривають нелегальні трансляції свого контенту в Інтернеті, натякнувши, ймовірно, таким чином, що і Torrent-TV, в разі чого, не поздоровиться.
З «НТВ-Плюс», втім, все зрозуміло - послуги цієї мережі платні. Але що ж з відкритими каналами? Тут теж ситуація непроста. З одного боку, начебто б, чим більше людей дивляться ефір, тим краще, але це не так.
По-перше, як каже «Известиям» керівник дирекції інтернет-сайтів ВГТРК Марат Ахметджанов, власники сайтів, «які ганяють» потокове відео з ефіру часто розміщують на своїх сайтах власну рекламу, а значить самі роблять гроші на трансляції чужого контенту.
Друга ж причина, напевно, ще більш важлива: вони створюють проблеми самим телеканалам, так як ліцензії на деякі передачі, фільми або спортивні матчі стосуються тільки ефірного мовлення, а значить виходить, що якщо трансляція потрапляє в Інтернет, проблеми виникають саме у телеканалу.
За словами Володимира Попова, адміністратора проекту Torrent-TV, їм вдалося підписати договори з двадцятьма каналами. Оскільки зараз на сервісі представлено більша кількість каналів, Попов каже, що за запитом готовий прибирати канали з Torrent-TV.
Не варто, втім, думати, що технологія ця обмежується тільки телебаченням. Зокрема, вони збираються дозволити користувачам створювати свої відеотрансляції і натякають на те, що за допомогою їхнього клієнта можна буде дивитися піратські фільми, не чекаючи закінчення їх закачки (правда, в uTorrent це і зараз можливо). Для перегляду необхідно встановити спеціальний плагін. Поки він існує тільки у версії для Windows, але розробники обіцяють не оминути і Mac OS X.
(Джерело RU: izvestia.ru)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting