Чи шпигує Китай за нашим Інтернетом?
Рейтинг статті: / 2
НайгіршеНайкраще 
Середа, 12 грудня 2012, 21:04

Конгрес США попереджає про небезпеку, яка виходить від китайських виробників мережевого устаткування Huawei і ZTE.
Чи відправляє Huawei інформацію на батьківщину? Комісія при Конгресі США, що складається зі співробітників спецслужб, вважає, що так. У висновках комісії містяться побоювання, що продукти китайських фірм Huawei і ZTE за наказом уряду країни можуть оснащуватися функціями прихованого адміністрування, що дозволяють збирати дані про власника.
Huawei і ZTE виробляють маршрутизатори, USB-модеми та обладнання для магістральних мереж, вносячи внесок у розвиток мережевої інфраструктури багатьох країн. На території України китайські компанії активно грають на ринку телекомунікацій. Доказів на користь шпигунства немає, є лише кілька підозрілих моментів.
На конференції, що проходила цього літа, німецький хакер Фелікс Лінднер попередив про загрозу, яка виходить від маршрутизаторів Huawei. На його думку, в їх прошивці є серйозні недоліки, що дозволяють зловмисникам вільно отримати доступ до пристрою і трафіку, що проходить через нього.
Найбільш ефективно Китай міг би вплинути на західний Інтернет через сервери магістральних мереж - вузлові пункти Всесвітньої павутини. Тут сходяться потоки даних від усіх користувачів.
Якими б неприємними не були лазівки в безпеці маршрутизаторів, навряд чи китайський уряд цікавиться особистими уподобаннями користувачів. Для шпигунства набагато важливіше мати доступ до мережевих пристроїв органів влади, промислових об'єктів та інфраструктури. Подібні уразливості можуть бути також у вузлових пунктах, через які проходить інтернет-трафік всієї держави. Таким чином, теоретично Китай міг би мати доступ до всіх незашифрованим з'єднанням - до прикладу, в російських мережах LTE.
Самі китайські компанії не згодні з думкою американських конгресменів. В Huawei вважають, що мета доповіді - перешкодити конкуренції і не пустити китайські телекомунікаційні фірми на ринок США. ZTE теж спростувала звинувачення на свою адресу, пояснивши, що ще в квітні надала урядовому комітету дані, що свідчать про те, що компанія є однією з найбільш незалежних і прозорих.
Однак у кожному разі відкритим залишається питання, наскільки точно можна діагностувати наявність функцій прихованого адміністрування, якщо вони вміло замасковані. «Такі "потайні ходи" майже неможливо виявити», - говорить експерт в області мережевої безпеки Себастьян Шрайбер. Теоретично факт шпигунства можна підтвердити, якщо в ході моніторингу інтернет-трафіку будуть зафіксовані небажані мережеві підключення, але це можливо тільки при активному «прослуховуванні» мережі. Шрайбер пропонує свій сценарій майбутньої атаки: «Той, хто стане контролювати маршрутизатори та магістральні мережі, зможе "прикінчити" будь-який комп'ютер і канал зв'язку в мережі Інтернет».
Таємничі китайські фірми
Сам Конгрес США не може надати докази. Недовіра американців до Huawei і ZTE викликана неефективною інформаційною політикою цих фірм: недостатньо відомостей про їх внутрішню структуру, а те, що вже про них відомо, дає грунт для підозр. Так, головний керівник Huawei Жень Чженфей був високопоставленим генералом китайської народної армії до того, як майже 25 років тому заснував фірму. З тих пір він не дав жодного інтерв'ю.
Huawei і ZTE є державними концернами в рамках соціалістичного режиму КНР. Хоча компанією Huawei і управляє Жень Чженфей разом зі своєю родиною, офіційно фірма має близько 150 000 власників - своїх співробітників. За минулі 10 років вона вклала більше коштів у дослідження, ніж західні підприємства: існує 20 дослідницьких центрів Huawei і більше 10% обороту фірми йде на їх роботу. Це дозволило компанії за десять років пройти шлях від маловідомого виробника маршрутизаторів до другого за значущістю в світі постачальника мережевого обладнання.
Китайські продукти часто не тільки дешеві, але і передові. Це доставляє американським постачальникам мережевого обладнання, таким, наприклад, як Cisco, багато клопоту. Природно, що вони негайно ж взяли до відома доповідь Конгресу США і припинили співпрацю з ZTE. Європейські Telekom і Vodafone, навпаки, як і раніше взаємодіють зі своїми китайськими партнерами, але чи довго це триватиме?
(Джерело RU: chip.ua)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting