Легальне навчання хакерів в школах і вузах США
Рейтинг статті: / 6
НайгіршеНайкраще 
П'ятниця, 30 листопада 2012, 23:27

У США запущена шкільна освітня програма, яка ставить за мету навчання тінейджерів правильним хакерським методиками, щоб вони застосовували їх відповідально і етично.
На щастя, автори курсу Hacker Highschool не закинули хорошу справу, а продовжують його розвивати. Вони почали публікацію другої версії програми навчання з 12-ти уроків і виклали оновлену версію першого вступного уроку «Бути хакером» (pdf).
Найближчим часом будуть оновлені і доопрацьовані всі інші частини цього надзвичайно корисного та затребуваного курсу:
Урок 2. Windows і Linux.
Урок 11. Паролі.
Розширена версія навчального курсу містить 21 урок, в тому числі з соціальної інженерії, баз даних, хмарних сервісів, безпеки мобільних пристроїв і хактівізму:

13.Хмарні обчислення

14.Бази даних

15. Подрібнення документів

16. Вразливості і експлойти

17. Мобільні телефони

18. Фізична безпека

19. Безпека бездротових мереж

20. Соціальна інженерія

21. Хактівізм

Розробники програми кажуть, що нинішні підлітки змушені постійно слухати пропаганду, що хакерство є чимось «поганим». Причина появи негативного стереотипу - в аматорському розумінні і некомпетентному трактуванні хакерської справи. Програма навчання Hacker Highschool покликана виправити це непорозуміння.
В цілому, «хакерська школа» забезпечує багаж знань, який необхідний кожній людині.

У США серйозно зайнялися підготовкою до кібервійни майбутнього. В Університеті Талсі студентів почали вчити писати комп'ютерні віруси, зламувати закриті мережі і витягувати інформацію з зламаних телефонів.
Джим Тавісей таємно шпигує за своїм однокурсником. Один з однокурсників таємно шпигує за ним. "Я здогадуюсь, хто це може бути, але поки я не впевнений на 100 відсотків", - говорить журналістам Los Angeles Times 25-річний студент, який раніше працював круп'є в казино.
Стеження за однокурсниками - це частина програми під назвою Cyber Cops, незвичайного дворічного курсу, присвяченого засадам шпигунства в кіберпросторі. Студентів навчають не тільки знаходити релевантні дані серед інформаційного сміття, підкладати пристрої стеження в автомобілі і розміщувати неправдиву інформацію в Facebook. Вони також вивчають створення комп'ютерних вірусів, злом закритих мереж, підбір паролів, фішинг і ще сотні навичок, необхідних для успішного ведення "бойових дій" в Мережі.
Більшість випускників курсу відправляються працювати в ЦРУ і в Агентство національної безпеки. Деякі йдуть в ФБР, НАСА і в Департамент національної безпеки.
Передумовою для появи нового освітнього курсу послужив кілька курйозний випадок. У 2007 році в Університеті Каліфорнії тестувалася безпеку трьох систем електронного голосування. Одну з груп студентів відрядили на те, щоб спробувати зламати машини для голосування. У них це вийшло, причому без особливих зусиль. Один зі студентів (зараз він працює на НАСА) показав, що в умілих руках смартфон, оснащений технологією Bluetooth, може нав'язати системі для голосування будь-які цифри.
"Результати нашої роботи були надані компаніям, які розробляли пристрої, так що вони змогли виправити свою систему", - заявив удачливий зломщик.
Цей інцидент викликав занепокоєння уряду країни і в травні того ж року АНБ зробила Університет Талсі одним з чотирьох "національних центрів академічних знань в сфері кібер-операцій". Троє інших - Північно-східний університет у Бостоні, Аспірантура ВМС США в Монтерей та Державний університет Дакоти в Медісоні.
"Студенти Талсі приходять в НАСА з великою кількістю актуального практичного досвіду. Це неоціненна підмога для нашого відомства", - заявив Ніл Цірінг, високопоставлений чиновник НАСА, який нещодавно відвідав Талсу.
Вік студентів, що навчаються, дуже різний: від 17 до 63 років. Багато хто з них звільнилися з армії і вирішили спробувати себе в новій справі. Потрібно відзначити, що студентське життя тут повне цікавих інцидентів. Один зі студентів, щоб з'ясувати, хто з його однокурсників стежить за ним, зламав внутрішню мережу університету і створив підроблений аккаунт. Інший студент з тією ж метою розкрив e-mail одного з професорів.
У всіх навчальних корпусах можна наткнутися на саморобні пристрої стеження. Приховану камеру або мікрофон можна знайти у кожному другому горщику з квітами. У повній безпеці себе не відчуває ніхто: ні студенти, ні викладачі. Майбутні шпигуни стежать за всім навколо, практично не залишаючи простору для приватності. Це дозволяє студентам отримати важливі практичні навички.
Учні готові роздобути потрібну інформацію будь-яким способом. Приміром, півтора роки тому студенти порилися в сміттєвих баках неподалік від кампуса і "нарили" інформацію про зарплати професорів і про фінансові надходженнях від інвесторів. Після цього адміністрація прийняла рішення заборонити такий спосіб розвідки на університетській території.
(За матеріалами xakep.ru, newsland.com)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting