Конкурентна війна розвертається в Інтернеті
Рейтинг статті: / 2
НайгіршеНайкраще 
Неділя, 25 листопада 2012, 17:51

Згідно з даними "Лабораторії Касперського",  DDoS-атакам в Україні все частіше піддаються сайти представників бізнесу та торгові майданчики.
Організація DDoS-атак стала поширеним способом боротьби з конкурентами, вважають експерти. Це досить дешевий спосіб із-за великої кількості програмістів-аматорів, з якими не в силах впоратися правоохоронні органи.
Близько половини DDoS-атак (перевантаження атакованого сервера запитами з безлічі комп'ютерів з метою блокування до нього доступу інших користувачів), скоєних в Україні в I півріччі, припадають на сайти представників бізнесу та торговельні майданчики, повідомили. В цілому, експерти зафіксували 111 атак в українському сегменті Інтернету. У світовому масштабі частка України як джерела DDoS-атак знизилася до 2,8% порівняно з 12% в II півріччі 2011 року.
Найчастіше замовниками DDoS-атак є конкуренти, вважають в "Лабораторії Касперського". Втім, знайти винних практично неможливо, відзначає співвласник найбільшого інтернет-магазину електроніки Rozetka.ua Владислав Чечоткін. "Ми не раз були об'єктом подібних атак і спочатку зверталися з заявами в міліцію або СБУ, але вони не довели до кінця жодної справи", - розповідає він.
Справи, відкриті правоохоронними органами за фактом DDoS-атак, дуже рідко доходять до суду, визнає джерело в управлінні по боротьбі з кіберзлочинністю МВС. "За останній рік кількість звернень за такими злочинами дійсно виросло, але довести їх дуже складно", - констатує співрозмовник "Комерсант". У державному реєстрі судових рішень вдалося знайти лише одне рішення по справі про DDoS-атаку: за блокування роботи платіжних систем "ОСМП" та "Кіберплат" в 2009 році зловмисник з Білої Церкви був засуджений до трьох років позбавлення волі з випробувальним терміном у два роки.
Домогтися відшкодування збитків, завданих хакерами, також практично неможливо, вважає джерело "'" в МВС. При цьому втрати компаній, як правило, досить суттєві. Так, "ОСМП" та "Кіберплат" оцінювали збитки від дводенного простою в 77,2 тис. грн і 685 тис. грн відповідно. "Коли торгуєш через Інтернет, день блокування сайту означає день без виручки", - пояснює пан Чечоткін. За оцінками учасників ринку, збитки великих інтернет-магазинів від DDoS-атак можуть становити до $300 тис. на день.
Втім, від хакерів страждають і компанії, які не проводять діяльність безпосередньо в Інтернеті. "Навесні ми брали участь у тендері на велике дослідження і вибули з конкурсу, оскільки наш сайт у цей час був заблокований", - згадує директор маркетингового агентства Smart Queen Наталія Церковнікова. За даними "Лабораторії Касперського", атака на сайт Smart Queen була найтривалішою в українському сегменті Інтернету - вона тривала більше 13 діб.
Основна маса хакерів, що надають подібні послуги, - молоді непрофесіонали-одинаки, що займаються зараженням комп'ютерів за допомогою розроблених самостійно або куплених програм, розповідає адміністратор "Української мережі обміну трафіком" (UA-IX) Сергій Поліщук. Однак в Україні працюють і міжнародні хакерські угрупування,які  керують мережами по всьому світу. Так, в липні співробітники російської компанії Group-IB заблокували шість розплоджених в Україні серверів бот-мережі Grum, яка вважається третьою за величиною в світі.
Зв'язавшись з декількома фахівцями з DDoS-атак по оголошеннях, розміщених на спеціалізованих форумах, кореспондент "Комерсант" з'ясував, що "покласти" сайт на добу можна за $50-1000 в залежності від його відвідуваності і рівня захисту серверів. Програму для організації ботнету можна купити за $150. Фахівці беруть оплату за допомогою більшості електронних платіжних систем. У Group-IB оцінюють доходи хакерів країн СНД і Прибалтики в 2011 році в $4,5 млрд.
DDoS-атакам можна запобігти, вибравши більш надійний хостинг, вважає Владислав Чечоткін. "Самостійно впроваджувати рішення щодо захисту достатньо дороге, а грамотний провайдер відсікає підозрілий трафік ще на ранніх етапах атаки", - пояснює він. Сайт Smart Queen в цьому році перебрався на сервера каталогу Prom.UA, розповідає Наталя Церковнікова. "Покласти їх сервера нашим конкурентам буде набагато складніше", - впевнена вона.
(Автор Ігор Бурдига, джерело RU: kommersant.ua)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting