Математичне відкриття збільшило швидкість Wi-Fi на 1000%
Рейтинг статті: / 2
НайгіршеНайкраще 
Неділя, 28 жовтня 2012, 10:51

Команда дослідників з MIT, Caltech, Harvard і деяких європейських університетів, розробила спосіб збільшення продуктивності бездротових мереж в 10 разів, не витрачаючи кошти на кількість вузлів бездротового доступу або розширення спектру сигналу.
Це дослідження матиме неабиякий вплив на продуктивність LTE і WiFi мереж.
По суті, інновація, що отримала назву «закодований TCP (TCP/NC)», полягає в тому, щоб повністю виключити затримки часу, які викликаються втратою пакетів даних. В дротових мережах, втрата пакетів трапляється дуже рідко, але у випадку з бездротовими мережами, втрата пакетів виходить на перше місце серед факторів, які зменшують пропускну здатність. За інформацією Technology Review, втрати пакетів в мережах WiFi в середньому становлять 2% від усіх переданих даних, а наприклад на швидкісному поїзді, частка втрат може досягати 5%.
На діаграмі показане зменшення швидкості передачі даних в мережі TCP, в залежності від кількості втрачених пакетів:
Навіть одиничний пропущений пакет даних, викликає значну затримку, оскільки потрібен час на те, щоб приймач повідомив відправнику про втрату пакета, після чого втрачений пакет відсилається заново.
Дослідники створили закодований TCP з тією метою, щоб втрата пакетів не збільшувала час затримки і не вимагалася заново відсилати їх. Закодований TCP збирає пакети в блоки і трансформує їх в алгебраїчні рівняння, що описують ці пакети. Якщо частина даних загублена, то приймач може вирішити рівняння і вивести з нього загублені дані. Процес розв'язання рівнянь є "простим і лінійним", не вимагаючи складних обчислень від роутера, смартфона або ноутбука.
У протоколі TCP/NC використовується мережеве кодування за лінійним рівнянням. Кожен байт і кожен пакет в потоці TCP множиться на коефіцієнт з поля Галуа F256 і вписується в лінійне рівняння. Мережею передаються вже не пакети, а ступені свободи. Відповідно, якщо сталася втрата одного пакета, то можна відновити його з відомих значень, тобто з сусідніх пакетів. У застосуванні до TCP цей принцип показаний на ілюстрації:
В ході випробувань, закодований TCP дозволив значно прискорити передачу даних. Дослідники з MIT виявили, що WiFi на території кампусу (2% втрат) прискорився з 1Mbps до 16Mbps. На швидкісному поїзді (5% втрат), швидкість інтернету збільшилася з 0,5 Mbps до 13,5 Mbps.
Для дослідників таке приголомшливе прискорення не стало сюрпризом. Протокол TCP розроблявся для дротових мереж, де частка пакетів, що  втрачаються, мала. Бездротові мережі потребують впровадження так званої прямої корекції помилок, чим і є закодований TCP.
Звичайно, прискорення з'єднання можна очікувати тільки за умови наявності втрати пакетів. В інших випадках, закодований TCP не зможе збільшити швидкість. Тому дана інновація призначена саме для бездротових і стільникових мереж, де додавання базових станцій є дуже дорогим рішенням проблеми втрати пакетів, і закодований TCP буде вельми доречним.
(За матеріалами RU: studic.info)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting