7+ кращих онлайн-сервісів для отримання знань через Інтернет
Рейтинг статті: / 11
НайгіршеНайкраще 
Інтернет-ресурси для навчанняВ сучасній освіті можна сміливо назвати дві тенденції. Стрімка деградація традиційних вузів і активний розвиток онлайн-курсів. Методи роботи, ефективність і попросту знання, які надає середньостатистичний навчальний заклад в нашій країні - тема окремої дискусії.
Онлайн-освіта непомітно стало доступною реальністю для практично будь-якого інтернет-користувача. Те, що ще кілька років тому було швидше фетишем і теоретичною можливістю, сьогодні є повноцінним, якісним і часто безкоштовним інструментом.
Відео-лекції та конспекти від авторитетних викладачів з різноманітних навчальних закладів, в тому числі кращих світових вузів, все частіше не просто викладаються на безлічі сайтів. Тепер з них роблять повноцінний продукт, навчальну програму з своїми графіками, рекомендаціями і навіть іспитами.
Один з найпопулярніших російських стартапів останніх років. Сайт, цілком і повністю присвячений вивченню англійської мови. Автори поставили його на початку списку лише тому, що якщо Ви не говорите англійською, то 99% можливостей освіти для Вас будуть закриті. Заповніть цей пробіл, поки не пізно.
Сайт, який ніби-то завжди і був, хоча з'явився порівняно недавно. Записуєтеся в клас, дотримуєтеся графіка, вивчаєте додаткові матеріали, здаєте тести - все як в звичайному вузі. Тільки вчитися Ви будете у професорів Стенфорда, Прінстона, Берклі та ін. Асортимент курсів достатньо широкий. Є і бізнес, і медицина, і комп'ютерні науки. Причому в каталозі зустрічаються як «банальні» фінанси, так дійсно нові і актуальні, як наприклад, Gamification.
Вирішувати конкретну проблему - саме таке завдання ставлять перед кожним освітнім курсом в рамках цього проекту. Тут не вчать "інформатики", зате докладно пояснять як створити браузер, розробити пошукову систему або запрограмувати робота.
«Освіта світового рівня для будь-якої людини з будь-якої точки світу», - так описують суть цього геніального проекту його творці. KhanAcademy - напевно, один з найвідоміших освітніх ресурсів останніх років. В ньому зібрано понад 3,3 тис. відеолекцій з самих різних предметів і каталог постійно поповнюється. Можна вчитися практично всьому. Було б бажання.
Спільний некомерційний проект Університету Гарварда і Массачусетського Інституту Технологій. Творці не приховують, що edX - це спроба зрозуміти як технології дозволяють змінити сучасну освіту. На сайті доступні 7 технічних курсів - SaaS, Штучний інтелект, Комп'ютерні науки та т.п.
Цей сервіс буде корисний тим, хто хоче навчитися писати код. Звичайно, про серйозне програмуванні мова не йде. Але пройшовши кілька курсів на CodeAcademy можна буде самостійно робити базові прототипи для перевірки ідей або вносити зміни в сайт без залучення програмістів.
Освітній сервіс від Apple був запущений вже в далекому 2007 році. З тих пір він став одним з наймасштабніших сервісів для отримання онлайн-освіти.
Практично кожен авторитетний світовий вуз викладає на iTunes U частину своїх курсів. Гарвард і Берклі на відстані одного кліка. До зручності студентів - підписки на курси і спеціальне ПО для навчання.
А як справи в Україні?
Тут беззаперечним лідером дистанційного навчання є Центр післядипломної освіти ПАТ «Укртелеком». Вже понад 12 років, як в ньому стартувало корпоративне дистанційне навчання. Щороку понад 10 тис. спеціалістів підвищують свою кваліфікацію дистанційно. А в цьому році дистанційне навчання стало доступне не лише всередині корпоративної мережі, а і в мережі Інтернет через новостворений навчальний портал Otins.
А Ви почали користуватися сучасними можливостями онлайн-освіти?
(За матеріалами RU: ain.ua)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting