Android перетворюється на мислячу істоту
Рейтинг статті: / 3
НайгіршеНайкраще 
Неділя, 25 грудня 2011, 18:34
Voice ActionsGoogle готується дати непропорційну відповідь еппловській Siri. Нова система розпізнавання голосу для Android, за чутками, вже на підході.
Її, знову ж таки, згідно витокам, планували випустити одночасно з новим гуглофоном Samsung Galaxy Nexus, але, мабуть, щось пішло не так, і дата релізу відсунулася.
Система голосового управління у Android вже є, вона називається Voice Actions. Однак природну людську мову вона не розпізнає, а реагує лише на певні ключові слова - типу "пошук Google" або "телефонна книга". Нова система буде не тільки розуміти будь-які складні речення, але і зможе відповідати на них людським голосом.
Спеціально для цього Google більше року тому купив англійську компанію Phonetic Arts, яка володіє технологією генерації мови. Все це, злите воєдино, в Google проходить під кодовою назвою Majel, на честь американської актриси Мейджел Барретт-Роденберрі - саме її голосом говорить комп'ютер у космічній епопеї Star Trek.
І, як зізнаються в Google, саме цей серіал надихає роботу над Majel. У бета-версії, яку тестують всередині компанії, програма навіть активується, як в Star Trek, словом "Комп'ютер", сказаним неодмінно з французьким акцентом капітана Пікард.
Втім, якщо вірити витокам з секретної гугловської Лабораторії X, голосовий інтерфейс Majel - це лише верхівка айсберга. У Google, схоже, намагаються створити щось більше. Так, один з колишніх співробітників компанії, який брав участь у таємних розробках, заявив наступне:
"Це пряме порушення комерційної таємниці, але мені начхати - нехай мене засудять. У Google довгий час працювали над штучним інтелектом, і продуктом цієї роботи став робот - зовні це простий механізм на колесах. Але в мене був шанс поспілкуватися з ним, - і це саме приголомшливе, що я відчував у житті. Він проходить тест Тьюринга в 93 відсотках випадків. Більше за все він нагадує Стівена Хокінга - приголомшливий розум і майже повна відсутність фізичних можливостей".
Тест Тьюринга - це тест на визначення інтелекту. Іншими словами, тест, що дозволяє визначити, тестований - машина чи мисляча істота. Суть його проста - це бесіда, причому співрозмовники не повинні один одного бачити. Щоб тестувати саме інтелект, а не здатність розпізнати усне мовлення, тест проводиться тільки в текстовому режимі. В даному випадку використовувався інтернет-месенджер.
Досі жодна машина в історії не змогла навіть наблизитися до проходження тесту. Чи справді Google створили штучний розум, у компанії, зрозуміло, не коментують. Але, як заявив один з головних розробників Android Матіас Дуарте, в Google мріють створити операційну систему, яка буде управлятися словами і жестами - таку ж, знову нагадав інженер, як в Star Trek.
За словами Дуарте, людина повинна мати можливість торкатися пристрою, говорити з ним, при цьому, навіть не замислюючись, чи включена система розпізнавання мови. Системи голосового та жестової управління, на думку розробників, повинні злитися воєдино і стати природними для користувача. Саме в цей бік, як обіцяють в Google, буде еволюціонувати Android.
Перші кроки до інтерфейсу майбутнього зробить, можливо, вже наступна версія Android під назвою Jelly Bean. А в нинішньому Ice Cream Sandwich вже є технологія "безперервне диктування". Як випливає з назви, система працює як друкарка, тобто в будь-яких додатках, де це необхідно, перетворює усну мову користувача в текст.
Очевидно, що недалекий той день, коли нам доведеться вибирати ім'я своєму смартфону, щоб він розумів, коли до нього звертаються. Але потрібно пам'ятати, що залізяки ці, по суті, є просто цифровими раціями для зв'язку з гігантськими мережами корпорацій. А властивість зв'язку - перериватися.
Що продемонстрував у четвер Google. Його сервіси були недоступні близько півтори години. Кажуть - неполадки на основній оптоволоконній лінії в Росії. Страшного нічого не відбулося, швидше за все, людський фактор: хтось щось ручками зіпсував, як це було з "Яндексом" 4 місяці тому. Але в цей час не те що поговорити зі смартфоном - пошту отримати було не можна.
(Джерело RU: internetua.com)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting