Повний Wi-Fi зможе дати киянам доступ на вулицях і в метро
Рейтинг статті: / 2
НайгіршеНайкраще 
Неділя, 18 грудня 2011, 09:31
Wi-Fi у столиціУ новому році міська влада хоче не тільки забезпечити Wi-Fi в метро, а й думають над бездротовим доступом на вулицях міста.
Wi-Fi у місті
Загальноміську мережу Wi-Fi планується створити з використанням користувальницьких пристроїв (роутерів) як вузлів мережі. Як розповів кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Руслан Крамаренко, така схема вже реалізована у ряді міст, наприклад, в Єревані, і успішно працює.
Проект ускладнюється тим, що станції бездротового зв'язку повинні оформлятися через УДЦР (НКРСІ), адже кожна станція повинна бути внесена до реєстру радіоелектронних засобів (РЕЗ) і мати дозвіл на експлуатацію. "Як тільки ця проблема буде вирішена, КМДА оголосить конкурс з пошуку провайдера послуги", - зазначив Руслан Крамаренко.
Зараз є ідея створення загальноміської мережі Wi-Fi з використанням роутерів як вузлів
Умови інвестиційного конкурсу будуть містити опис послуги та її вартість - поки ще не вирішено, чи буде послуга надаватиметься безкоштовно або за мінімальною ціною.
Разом з тим, попит на таку послугу в столиці є. Як розповіли кореспонденту у ТОВ "Українські Новітні технології" (УНТ, ТМ Freshtel), зараз компанія тестує outdoor Wi-Fi базові станції. "Зокрема, ми включали бездротовий зв'язок на вул. Хрещатик. Ми бачимо, що клієнти, як тільки знаходять швидкісний Інтернет, із задоволенням ним користуються, причому сесії тривають до 25 хвилин. Потреба в цьому є, технологічне рішення теж є", - розповіла генеральний директор компанії Олена Мініч.
Вона додала, що компанія зараз розглядаємо можливість запуску не тільки послуги WiMAX, а й Wi-Fi, ліцензією на яку має в своєму розпорядженні УНТ.
Wi-Fi в метро
Тим часом, до Євро-2012 обіцяють Wi-Fi в столичному метро. Про це було оголошено ще в серпні. Тоді мова йшла про проект з побудови Wi-Fi, оновленню мережі мобільного зв'язку в підземці і, можливо, створення мультисервісної мережі.
Крім можливостей для пасажирів, така система дозволила б створити систему відеоспостереження, відзначають в адміністрації.
КМДА збирається інвесторів на створення Wi-Fi мережі, яка оцінювалася у 8 млн.грн. Вартість послуг повинна визначатися окремим договором між інвестором і КП Київський метрополітен.
Wi-Fi в метро оцінювали у 8 млн.грн. Конкурс на будівництво мережі для підземки оголосять найближчим часом.
"17 жовтня вийшло розпорядження, за яким ГУ транспорту та зв'язку доручено погодити розроблені КП" Київський меторополітен "техніко-економічні показники і передпроектні пропозиції і передати їх в ГУ економіки та інвестицій. Зараз йде процес узгодження, тому конкурс ще не оголошений", - розповів Крамаренко.
На сьогоднішній день в ГУ економіки звернулося вже чотири претенденти на участь в інвестконкурсі з будівництва Wi-Fi мережі, додав він.
У УНТ кажуть: для надання Інтернету на платформах і в потягах метро є технологічні рішення, які давно випробувані в інших країнах. Це - Wi-Fi в точці на самій платформі, який зможе одночасно підтримувати велику кількість абонентів, а також забезпечувати Wi-Fi у вагоні.
"Для забезпечення такого зв'язку в рухомому складі необхідно використовувати практично ті ж рішення, які застосовуються операторами для забезпечення бездротового з'єднання в поїздах, - говорить глава Freshtel. - Це - спеціальна антена, що приймає сигнал на сам вагон - неважливо за якою технологією GSM, UMTS , WiMAX, CDMA - і розподіляє в необхідній ємності по вагонах ".
Точно також, за словами Олена Мініч, організований інтернет-доступ для поїздів Хітроу-Експрес.
Мобільний зв'язок під землею
Крім цього, ще в серпні представники КМДА провели зустрічі з операторами на тему створення мережі мобільного зв'язку під землею. Цей проект оцінили в 155 млн.грн., Висловлювалися ідеї щодо створення консорціуму за участю всіх операторів, цей консорціум міг би взяти участь у інвестконкурсі.
Найбільш ефективним виглядає сценарій побудови мережі на загальних капітальних витратах всіх операторів
Зараз послуги мобільного зв'язку під землею забезпечує компанія Проксимус, яка з 2004 року обслуговує трьох основних GSM-операторів. Самі оператори в цьому проекті дуже зацікавлені. Так, в life:) повідомили, що вже ведуться переговори, за сприяння КМДА, з однією з компаній - про розробку технічного рішення, яке забезпечить більш високу якість мережі в метро, в тому числі повноцінний інтернет-доступ.
"Але на наш погляд, найбільш ефективним виглядає сценарій побудови мережі на загальних капітальних витратах всіх операторів при подальшому спільне використання ресурсу на рівних умовах", - додали в life:).
(Джерело RU: biz.liga.net)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting