Росіянин зі смартфоном: цікаві факти
Рейтинг статті: / 4
НайгіршеНайкраще 
Неділя, 30 жовтня 2011, 19:52
Користувачі смартфонів у РосіїКомпанія J'son&Partners Consulting за замовленням Google провела дослідження мобільного інтернету в Росії.
Вона з'ясувала, скільки активних користувачів мобільного інтернету налічується в країні, з яких пристроїв і як часто вони виходять в Мережу. Дослідження показало, що мобільний веб зростає в РФ бурхливими темпами. Зараз там вже сидить 39 млн росіян, а до кінця року буде 43 млн. За підсумками нинішнього року загальний мобільний трафік в Росії перевищить 25 петабайт.
61% користувачів смартфонів - чоловіки, зазвичай у віці від 18 до 34 років (68%), з вищою освітою (60%). З пристроями сюрпризів немає. Ринок порівну поділений між Android і Symbian, а в кінці 2011 року в Росії продажі смартфонів на платформі Android вперше перевищать продажі пристроїв з ОС Symbian.
Для багатьох росіян саме Android став першим смартфоном в житті.
В цілому користувачі iOS помітно молодші користувачів Android, Windows Mobile і Symbian. Судячи з дослідження, люди старше 55 років взагалі не користуються iOS.
За прогнозами, трафік з мобільних пристроїв буде щорічно подвоюватися протягом декількох наступних років. За підсумками I половини 2011 середній трафік на одного користувача смартфона склав 121 Мб на місяць (у Москві - 166 Мб на місяць). Зараз 75% мобільного трафіку генерують смартфони, але в майбутньому пропорція може змінитися за рахунок поширення планшетів. Планшети поки що залишаються дивиною, їх продається в десять разів менше, ніж смартфонів.
За останні три роки середня вартість смартфона в Росії знизилася на 33% і складає 331 долар США.
«Середній» смартфон став в два рази швидшим і втричі розумнішим.
За цей же період часу кількість завантажень програм з магазинів програм збільшилася майже в десять разів. На кінець першого півріччя 2011 року в середньому користувач мав 15 встановлених програм, з яких протягом останніх 30 днів використовував 6. Частка платних програм становила 20% від загального числа встановлених програм.
При цьому в магазинах додатків велика частина софта була платною. Середня вартість однієї програми становить 3,62 долара США.
Обсяг продажів смартфонів у Росії в 2011 році, за прогнозом, зросте вдвічі (з 3,9 млн. штук у 2010 році до 8,6 млн. штук), а до 2013 року обсяг продажів може скласти близько 15 млн. пристроїв на рік, хоча в таких довгострокових прогнозах цифри явно вилами на воді писані.
Кожен день мобільним Інтернетом у Росії користується 32% власників смартфонів.
Що особливо приємно для замовника дослідження Google, 40% користувачів щодня використовують смартфони для пошуку в Інтернеті, а 90% користувачів звертають увагу на рекламу в Інтернеті. Онлайн-відео на смартфонах дивляться хоча б раз на тиждень 28% користувачів, для користувачів ПК аналогічний показник становить 85%. П'ята частина всіх власників смартфонів використовувала їх для отримання інформації про товари при здійсненні покупок. 23% респондентів повідомили, що вже здійснювали покупки за допомогою смартфона, а близько половини з них зробили покупку за допомогою смартфона за останній місяць.
На питання про причину використання смартфона користувачі назвали наступні:
  • скоротати час,
  • доступ в Інтернет за відсутності інших способів,
  • потреба терміново отримати необхідну інформацію.
З найбільш популярних відповідей можна здогадатися, які найпопулярніші сайти у росіян при серфінгу зі смартфонів. Звичайно ж, це соціальні мережі: 52% користувачів хоча б раз на тиждень використовують свої смартфони для доступу до соціальних мереж.
Серед інших найбільш популярних цілей використання мобільного Інтернету на смартфонах респонденти вказали читання електронної пошти, прослуховування музики, а також перегляд веб-сайтів.
У 2011 році сумарний трафік передачі даних з мобільних пристроїв в Росії складе понад 25 ПБ і в наступні кілька років буде подвоюватися щороку.
(Джерело RU: habrahabr.ru)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting