SpyCloud: розвідка збирається зберігати свої секрети в хмарах
Рейтинг статті: / 1
НайгіршеНайкраще 
Неділя, 03 липня 2011, 14:35
Зберігання інформації в «хмарі»Dropbox - для файлів, Google - для пошти, iCloud, ну ... для всього іншого!
Середньостатистичний громадянин має всі можливі варіанти для зберігання своєї інформації в «хмарі». Тепер, і шпигуни хочуть того ж. Скоро, всі секрети країни зможуть зберігатися в «досить хмарній» формі.
In-Q-Tel, інвестиційний відділ ЦРУ і американське співтовариство розвідки, з недавнього часу почав «затоплювати» гроші в компанію хмарного зберігання даних, що називається Cleversafe. Як заявлено в ЦРУ, платформа ідеально підходить для зберігання критично важливих даних, звертаючись до основних принципів конфіденційності, цілісності та доступності даних. (До речі, про ці принципи так само заявляло ЦРУ).
І це лише одна з безлічі нових державних ініціатив по використанню «хмарних сервісів». Починаючи з минулого року, адміністрація США прийняла політику «cloud first» (дослівно, «в першу чергу хмари»), яка заохочує рішення на основі хмарних технологій, «всякий раз, коли існує безпечний, надійний та економічно-ефективний хмарний варіант». Пентагон вже планує переходити на хмарні технології, а очікуваний протягом декількох тижнів «Акт переходу на хмарні обчислення 2011» («2011 Cloud Computing Act») може породити ще більше стимулів для інвестування коштів у хмарні технології.
Але цей рух «вгору» приносить c собою всі види проблем безпеки, особливо для ЦРУ, яке все ще страждає від недавнього злому їх публічного веб-сайту. У той час як ішли гучні дебати з безпеки хмарних методів зберігання інформації проти більш традиційних форм зберігання, в Cleversafe були впевнені, що дані з ними будуть у безпеці. І це добре, тому що уряд хотів би запобігти «чергового Бредлі Меннінга», який зливає всі їхні таємниці в WikiLeaks.
Генеральний директор Cleversafe, Кріс Гледвін (Chris Gladwin), чиказький розробник програмного забезпечення з ухилом на криптографію, каже, що безпечний метод хмарного зберігання даних вже був відомий протягом тривалого часу. Вперше написаний на папері 1979-го року метод «Як розподілити секрети» («How to Share a Secret») досить простий: «Візьміть якусь інформацію, потім пропустіть її через певні математичні алгоритми, що розділяє її на купи шматочків вихідних даних, нічого не значущих поодинці».
Аналогічна цьому методу технологія «розосередження інформації» і використовується: Cleversafe бере масивні обсяги даних, нарізає їх на частини і потім розподіляє зберігання з різних розташуванням, або «версія сайтів зберігання». Хоча дані можуть перебувати в чотирьох різних дата центрах по всій країні, вони можуть бути доступні в реальному часі з «окремих хмар». І на відміну від традиційних методів зберігання, немає ніякої необхідності, робити кілька копій вихідних даних, що заощаджує місце і кошти.
За заявою Кріса Гледвін, є ще кілька переваг даного виду зберігання даних. По перше - це конфіденційність: окремі шматочки даних не можуть бути розшифровані самі по собі, навіть якщо стороння особа отримало декілька таких частин. По друге - це надійно: навіть якщо який-небудь з дисків, на яких лежить один зі шматочків, був пошкоджений, випав в offline, або просто загубився, є чимала ймовірність відновлення всього файлу з наявних частин. Малоймовірно, щоб 10 серверів або дисків відмовили одночасно.
In-Q-Tel впевнені, що Cleversafe «дасть нашим клієнтам у розвідувальному співтоваристві потужні засоби розподіленого зберігання даних, які забезпечать рівні неперевершеної надійності, які вони вимагають».
З тих пір, як виділений в США державний бюджет на IT склав небагато-немало 20 мільярдів доларів на розвиток хмарних технологій, варто чекати, що незабаром й інші структури, ймовірно, підуть в цьому ж напрямку.
(Джерело RU: habrahabr.ru)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting