США розробляють "інтернет у валізі", який не можна буде відключити
Рейтинг статті: / 3
НайгіршеНайкраще 
Понеділок, 13 червня 2011, 09:06
Незалежний ІнтернетАдміністрація Барака Обами працює над створенням "тіньових" систем Інтернету і мобільних телефонів, які б не могли відключити режими, що вдаються до цензури та відключення телекомунікаційних мереж.
За відомостями газети New York Times, йдеться про проекти щодо створення незалежних систем стільникового зв'язку в інших державах, а також створення так званого переносного Інтернету або Інтернету у валізі, який можна було б таємно переправити через кордон і швидко налагодити з тим, щоб встановити бездротовий зв'язок на великій за площею території з підключенням до глобальної мережі. На фінансування проекту "інтернет у валізі", наприклад, з бюджету держдепартаменту США виділено близько 2 млн. дол.., повідомляє ИТАР-ТАСС.
Газета пише, що держдепартамент фінансує створення бездротових мереж-невидимок, які дозволять активістам підтримувати між собою зв'язок, залишаючись поза досяжністю урядів у таких країнах, як Іран, Сирія і Лівія.
Один з самих амбітних проектів, на який держдеп і Пентагон вже витратили як мінімум 50 млн. дол., передбачає розгортання автономної мережі стільникового зв'язку в Афганістані, яка б використовувала вежі-ретранслятори на захищених військових базах усередині країни. Її мета - "нейтралізувати здатність руху "Талібан" відключати за бажанням у будь-який час офіційні афганські служби".
Інший проект передбачає "модифікацію технології Bluetooth таким чином, щоб файл, що містить відео учасника акції протесту в момент його побиття, можна буде перекидати з одного телефону на інший у межах "надійної мережі громадян".
New York Times зауважує, що зусилля в цьому напрямку "активізувалися після того, як президент Хосні Мубарак в останні дні свого правління відключив Інтернет у Єгипті". "В останні дні сирійський уряд також тимчасово вивів з ладу значну частину Інтернету, який допомагав мобілізувати учасників виступів протесту", - пише газета.
 За відомостями газети, "нові ініціативи знайшли поборника в особі держсекретаря США Хілларі Клінтон, чиє відомство очолює ці зусилля". У відповідь на запитання журналіста Клінтон підтвердила існування цих проектів. За її словами, "все більше і більше людей у світі використовують Інтернет, мобільні телефони та інші технології, щоб був почутий їх протест проти несправедливості і реалізовані їхні сподівання". "Ми сконцентрували свої зусилля на тому, щоб допомогти їм у цьому", - зазначила держсекретар США.
До кінця 2011 року, пише New York Times, держдепартамент витратить на всілякі проекти обхідних технологій близько 70 млн. дол.
(Джерело RU: donbass.ua)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting