На допомогу абітурієнту: список найбільш рекомендованих спеціальностей
Рейтинг статті: / 2
НайгіршеНайкраще 
П'ятниця, 10 червня 2011, 16:46
Куди податись абітурінту Куди б поступали сьогоднішні фахівці, якби їм дали другий шанс.
Всі ми сильні заднім розумом. Багато випускників українських вузів шкодують про свій вибір і в, кінцевому підсумку, йдуть працювати не за фахом. Тому завжди цікаво послухати думку тих, хто вже має досвід роботи - яку спеціальність він вибрав би сьогодні, якби знову вступав до інституту?
Кожен п'ятий український менеджер пішов вчитися б на ІТ-шную спеціальність, якби був абітурієнтом 2011 року, а кожен десятий - вчився б на маркетолога або піарника. Найменше українців приваблює освіту педагога.
19,75% респондентів відзначили, що пішли б навчатися на ІТ-шника, якщо б були абітурієнтами 2011 року, 10,03% опитаних вибрали б освіту маркетолога або піарника.
Незважаючи на перенасиченість ринку праці правознавцями, 7,96% українських менеджерів все одно вступали б на юридичні факультети, а 7,81% опитаних - на факультети іноземних мов. Результати опитування також показали, що високою популярністю серед українських менеджерів користується освіта у сфері обліку і фінансів (6,27%) і управління персоналом (5.94%).
4,51% вибрали б освіту, пов'язану з туризмом та ресторанним бізнесом, 4,33% респондентів пішли б навчатися на журналістів, а 4,13% - на медиків і фармацевтів. Виробничі спеціальності притягують українських менеджерів більше, ніж економіка і банки - 3,93% опитаних проти 3,83% і 3,25% відповідно.
Українські менеджери більш охочі здобувати освіту будівельника і логіста, ніж держслужбовця. 3,10% пішли б навчатися в сферу нерухомості і будівництва, 2,87% - транспорту і логістики і тільки 1,84% хотіли б мати освіту, яка дозволяє сидіти у високих державних кабінетах. Найменш привабливими освітніми сферами менеджери назвали педагогіку, страхування та безпеку - їх обрали менше одного відсотка респондентів.
Більше половини опитаних (70,91%) готові здобувати додаткову освіту заради кар'єри, а 23,5% вважає, що додатковий диплом не потрібен для просування по службі.
- Високу популярність ІТ-шних спеціальностей можна пояснити високим попитом на програмістів. Згідно наших досліджень, у травні на одну вакансію розробника С++, PHP, Android і Java припадало менше одного кандидата. Середня зарплата програміста в минулому місяці склала 16300 гривень, - зазначила HR-директор Міжнародного кадрового порталу Ілона Цивінський.
- Така ж ситуація спостерігається в медицині і фармацевтиці. На одного медичного представника претендують відразу троє роботодавців, які пропонують у середньому 11300 гривень на місяць. Але як показують результати опитування, всього 4,13% українських менеджерів вважають цю професійну сферу престижною, - додала експерт.
(Джерело RU: jjob.ukr.net)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting