Китайські в'язні заробляють валюту в World of Warcraft
Рейтинг статті: / 2
НайгіршеНайкраще 
П'ятниця, 27 травня 2011, 17:33
Онлайн-ігриБританська газета The Guardian опублікувала інтерв'ю з колишнім ув'язненим одного з китайських трудових таборів, який розповів, що в'язнів ночами змушували грати в онлайн-ігри.
Лю Далі (ім'я змінено) з 2004 року відбував трирічний термін за подачу "незаконної петиції" проти корупції в своєму місті.
Після робочої зміни (виточування зубочисток і паличок для їжі, виробництво чохлів для автомобільних сидінь) та заучування комуністичної літератури ув'язнених саджали до комп'ютерів, які "ніколи не вимикали".
Зеки грали в World of Warcraft, заробляючи очки, які потім адміністрація табору продавала за реальні гроші.
Перепродаж отриманих в онлайн-іграх балів очок, бонусів або віртуальної валюти за реальні гроші - популярний спосіб заробітку в світі геймерів. Подібна практика іменується "голд-фармінг" або просто "фармінг". Покупці знаходяться головним чином у США або Європі.
"Знищувати демонів, боротися із гоблінами та використовувати заклинання" виявилося більш прибутково, ніж займатися фізичною працею. У день китайські зеки заробляли близько 5-6 тис. юанів (700 - 900 доларів), і всі ці гроші йшли тюремному начальству.
На віртуальному виробництві було зайнято 300 ув'язнених. При цьому покарання за невиконання віртуальної норми були цілком реальні: "Мене примушували стояти з піднятими руками, а коли я повертався в спальний корпус, мене били пластиковими трубами", - згадує Лю Далі.
Велика кількість дешевої робочої сили, поява високошвидкісного Інтернету і дешевих комп'ютерів зробили можливою появу цілої галузі по заробітку ігрових цінностей у країнах третього світу. Напівлегальний ринок "фармінга" оцінюється експертами в 1,5 млрд. доларів на рік, це заняття дуже популярне в Китаї, де знаходяться 85% всіх "Фармер".
Багато китайських геймерів, що знаходяться на волі, оплачують свої витрати за допомогою онлайнових ігор. Професійні гравці просиджують добу безперервно перед моніторами вдома або в інтернет-кафе. "Фармер" є і в інших країнах, наприклад в Мексиці, Індонезії, країнах СНД, на Філіппінах і.т.д., але в цих країнах масштаби "фармінга" і близько не досягають китайських.
За оцінками Китайського інтернет-центру, для 100 тис. з 40 млн. користувачів онлайн-ігор в Китаї це основне джерело доходу.
У 2009 році "фармінг" був заборонений усім, крім підприємств, що мають дозвіл на торговельну діяльність. Колишній ув'язнений Лю Далі, тим не менш, переконаний, що у трудових таборах як і раніше практикуються примусові гри.
(Джерело RU: hitech.newsru.com)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting