7 причин спробувати Firefox 4
Рейтинг статті: / 5
НайгіршеНайкраще 
Вівторок, 01 лютого 2011, 09:34
Firefoz 4 betaВеб-браузер Firefox займає чільне місце в браузерних війнах нинішнього десятиліття, а останнє втілення нашого пухнастого друга (версія 4) попередньо заплановане на кінець лютого.
Спочаткунам принесла новини бета-версія Firefox 4 в липні 2010 року і тепер знаємо функції, які будуть включені у фінальну версію. А що б Ви хотіли оновити, якщо користуєтеся Internet Explorer, Chrome, Safari або яким-небудь іншим браузером?
Давайте подивимося на окремі "зміни в грі", які можуть стати причиною для Вашої модернізації.
Швидкість
Firefox 4 покращує швидкість в порівнянні з Firefox 3 в цілому ряді областей. Розробники відновили двигун JavaScript з нуля, що дає помітний приріст продуктивності саме на сценаріях інтенсивних сайтів, таких як Gmail.
Мало того, поліпшення в рази, адже загальна швидкість роботи браузера був однією з основних цілей цієї версії. 3D-відеокарта також впливає на швидкість завантаження веб-сторінок, що відкриваються. На старому комп'ютері автор відмовився від використання Firefox 3 через його повільність - Chrome став єдиним способом швидкого перегляду. Завантаження Firefox 4 на тому ж комп’ютері дає принаймні неофіційні дані, що швидкість самого браузера значно зросла і тепер терпима навіть на старих системах.
Кому може знадобитися таке оновлення? Користувачам повільних комп'ютерах, які відмовилися від Firefox через його повільність.
Безпека
Новий Firefox 4 організовує програми на Javascript у відсіки, щоб і далі доводити, що Firefox ставиться серйозно до Ваших проблеми безпеки. Перейшовши від Internet Explorer до будь-якого іншого браузера отримаємо поліпшення для Вашої особистої безпеки, але Firefox 4 підняв її на інший рівень.
Оскільки версія Firefox 4 також з відкритим вихідним кодом, то код доступний для перегляду всіма. Як і в будь-якому іншому веб-браузері, недоліки безпеки часто виявляються і усуваються – але, так як Firefox є більш відкритим, автор надає йому перевагу над Internet Explorer або Safari.
Кому може знадобитися оновлення з міркувань безпеки? Незадоволеним Internet Explorer.
Хмара
Firefox4 тепер інтегрований у "хмару" синхронізації закладок, паролів, налаштувань, історії і вкладок. Якщо Ви вирішили використовувати цю функцію, то Ви отримаєте синхронізацію між браузерами Firefox на різних комп'ютерах - в тому числі і з Firefox на Android та IOS пристроях.
Часто відкреслюється використання для синхронізації хмари у напрямку Вашого робочого столу, тоді як в дорозі мобільний Firefox і Ваш браузер з каталогамивже відкриті і синхронізовані. Хоча автор і вважає це великим фактором зручності, але спочатку Ви повинні розглянути питання конфіденційності: хочете Ви використовувати цю функцію чи ні.
Кому може знадобитися таке оновлення? Тим, хто постійно переглядає веб із різних місць.
Підтримка HTML5
Багато цікавих речей можна робити за допомогою HTML5 і Firefox 4 підтримує це так само, як і інші нові браузери. Одна справа, що Firefox зможе робити те, що інші ще не можуть, як, наприклад, функція індексованих БД, яка пов'язана з офлайновим збереженням онлайнових даних.
Щоб порівняти та оцінити можливості браузера з HTML5 перевірте готовність HTML5.
Кому може знадобитися це оновлення? Вундеркіндам веб-стандартів і дизайнерам.
Конфіденційність
Режим приватного перегляду, при якому Ваша історія, кліки та кеш-пам'ять не зберігаються, тепер займає ще більш помітне місце в екосистемі вкладок Firefox. Команда Firefox також прийняла на себе зобов'язання виправити недоліки конфіденційності в CSS, які дозволяють дізнатися, які інші сайти Ви відвідували.
Це, разом з великою кількістю розширень безпеки та конфіденційності для Firefox, роблять його одним з найконфіденційніших браузерів на даний час.
Кому треба це оновлення? Любому, зацікавленому в конфіденційності в Інтернеті, членам EFF.
Новий вигляд
Групи вкладок, новий інтерфейс користувача та інші дрібні удосконалення оновили інтерфейс Firefox. На погляд автора, Mozilla, нарешті, відійшов від своїх догм і вступили в нову епоху. Це мінімалізм, з використанням усього наявного простору у верхній частині, щоб Ваша веб-сторінка займала максимальну площу екрану.
Вкладки можуть бути прикріплені до відкритого списку вкладок, перетворюючи його у постійний AppTabs.
Кому може знадобитися оновлення? Тих, хто втомився від вигляду свого старого веб-браузера.
Розширення
Firefox (і Mozilla до нього) завжди мали кращі плагіни, доступні в будь-якому місці. Firefox 4 нічим не відрізняється і багато основних розширень вже сумісні з версією 4. Широкий спектр розширень для  Firefox надає Вам можливість робити з браузером що завгодно, від додаванням підвищеної безпеки до перетворення його в доступний для дітей.
Кому може знадобитися оновлення? Будь-кому, хто любить налаштувати свій браузер, щоб дійсно отримати максимальну віддачу від нього.
У висновку ...
Firefox 4 досяг досить великого прогресу порівняно зі старою версією. Є не менше тонни можливостей, які доступні в бета-версії, реліз майже готовий до випуску і абсолютно стабільний. Якщо Ви хочете бути попереду, перевірте Firefox4 beta вже сьогодні і стежте за виходом фінального релізу в кінці лютого 2011 року – це вже зовсім близько!
(Джерело EN: makeuseof.com)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting