Firefox 4 – приємні нововведення
Рейтинг статті: / 4
НайгіршеНайкраще 
Неділя, 14 листопада 2010, 15:19
Ринок браузерів - це нове, непередбачуване і несподіване. Спрогнозувати розвиток ситуації тут дуже складно, адже розстановка сил змінюється чи не кожні півроку.
Наприклад, хто знав три роки тому про браузер Google Chrome? А зараз ця програма займає упевнене третє місце на ринку браузерів, а користувачам представлена вже сьома версія програми. А Mozilla Firefox, якому днями виповнилося шість років, теж не дає нудьгувати користувачам. За шість років розробники програми та їхнє дітище зробили карколомну кар'єру. Програма зуміла з нікому невідомого новачка перетворитися на повноцінний конкурентний продукт, який вибрав кожен четвертий інтернетчик у світі. А це - сотні мільйонів чоловік.
На початку літа цього року Mozilla надала першу бета-версію браузера Firefox 4. Судячи з плану виходу наступних релізів, користувачі вже повинні були побачити фінальну версію програми. Однак, поки вихід остаточної версії браузера затримується і користувачам доступна сьома бета-версія браузера . Тим не менше, вона дозволяє зробити висновки про те, що готує Mozilla Foundation в новому релізі свого продукту.
Автори програми пообіцяли користувачам поліпшену швидкість і стабільність роботи, а також оновлений інтерфейс.
Одна з найбільш помітних змін - можлива відмова в Firefox 4 від панелей інструментів і перехід до інтерфейсу "одна кнопка". Це означає, що в браузері можна відключити відображення головного меню і залишити тільки одну кнопку для доступу до всіх основних пунктів. Такий інтерфейс вже давно використовували розробники Internet Explorer, а недавно він з'явився в браузері Google Chrome. Щоб прибрати рядок меню і залишити тільки одну кнопку, потрібно вибрати View - Toolbars - Menu bar. Замість рядка меню у вікні браузера залишиться одна кнопка Firefox. За допомогою цієї кнопки можна буде керувати браузером, вибираючи потрібні пункти з її допомогою. Повернути на місце звичну панель меню можна, вибравши Firefox - Options - Menu Bar.
Аналогічно в Firefox4.0 можно вимкнути й інші ементи – адресний рядок (NavigationToolBar) та рядок закладок (BookmarkToolBar).
Ще одна дуже цікава функція браузера - візуальне управління та групування вкладок. Нова функція браузера отримала назву Firefox Panorama. З її допомогою можна групувати відкриті у вікні браузера вкладки в групи або пакети. При відображенні браузера в режимі Panorama (це можна зробити за допомогою однойменного пункту меню View), у вікні браузера будуть представлені зменшені мініатюри відкритих вікон. Користувачі можуть переміщати мініатюри між групами, об'єднувати вікна в групи, створювати нові. Для групи можна привласнити ім'я, що особливо зручно, якщо груп декілька. Також у вікні роботи з групами браузер дозволяє проводити пошук. Щоб відкрити групу в звичайному вигляді, потрібно просто натиснути на ній мишею. У цьому випадку буде відкрита група вкладок - в одному вікні будуть представлені всі вікна з групи, причому вони будуть розміщені на різних вкладках.
Зручно, якщо на панелі інструментів Firefox відобразити кнопку переходу в режим Firefox Panorama, а зробити це можна, вибравши View - Toolbars - Customize. Автори проекту вважають, що робота в групах і переміщення вікон між ними дозволить більш ефективно працювати з вкладками в тому випадку, якщо користувач працює відразу з великою кількістю сторінок. Функція Firefox Panorama дозволить легко перегрупувати їх, об'єднавши за певною ознакою.
Ще одна нова функція Firefox 4 - синхронізація Firefox Sync. Цей сервіс синхронізує дані браузера (закладки, відкриті вкладки, паролі, історію перегляду, форми автозаповнення) для декількох версій браузера. Наприклад, таким чином можна синхронізувати браузер на роботі та вдома. При цьому для захисту даних в ході синхронізації використовується шифрування переданої інформації.
Доступ до закладок в Firefox 4.0 можливий за допомогою панелі закладок або кнопки з зображенням зірочки. Зручною новинкою є менеджер доповнень.
У Mozilla підкреслюють, що нова версія браузера краще працює з HTML5 і WebM, містить менше помилок, в ній присутня система захисту Firefox/Crash Protection, доступна система апаратного прискорення роботи з графікою.
У цілому браузер отримав ряд цікавих новинок, проте не можна сказати, що ми побачимо абсолютно новий продукт. Між тим, розробникам Firefox слід пам'ятати, що конкуренти цього браузера - дуже сильні. Недавно Microsoft представила свою новинку - браузер Internet Explorer 9, більш швидкий, надійний та зручний. Швидкість виходу нових версій Google Chrome така, що за ними складно встежити. Хоча частка Firefox (близько 25%)більш ніж стійка, а популярність Internet Explorer падає, не варто забувати про конкурентів, які все активніше наступають не тільки на ринку додатків для ПК, але і для мобільних пристроїв.
Автор Надія Баловсяк  (Джерело RU: internetua.com)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting