Секрети адресного рядка Google Chrome
Рейтинг статті: / 6
НайгіршеНайкраще 
Понеділок, 14 березня 2011, 19:12
Google ChromeGoogle Chrome був першим і поки залишається єдиним браузером, в якому розробники відмовилися від окремого рядка пошуку і передали ці функції в рядок адреси.
Рішення це виявилося дуже вдалим і користувачі швидко до нього звикли. Проте, чи настільки вже простий хромівський Omnibar, як це здається? Сьогодні ми познайомимо Вас з деякими секретами і неочевидними функціями адресного рядка Chrome, які можуть Вам стати в нагоді.
Погода
Легко дізнатися погоду в будь-якому населеному пункті планети Земля можна, набравши в адресному рядку браузера "погода хххххх", де ххххх - назва місцевості. У пошуковій видачі Ви на першому місці побачите невеликий блок, що відображає поточні метеоумови та прогноз на декілька днів.
Час
Подібно погоді Ви можете дізнатися час в будь-якій точці світу. Наприклад, у відповідь на запит "час москва" буде відображено точний час в столиці РФ.
Конвертер валют і величин
Хочете дізнатися точний курс китайського юаня? Або скільки сантиметрів складає 1 фут? Немає нічого простіше - набираємо запит виду "10 юанів у гривнях" або "1 фут в сантиметрах" і відразу отримуємо точну відповідь.
Калькулятор
Мало хто знає, але в адресному рядку Вашого браузера ховається повноцінний калькулятор. Досить ввести математичний вираз, щоб тут же в підказці отримати відповідь. Причому він вміє вирішувати досить складні дії зі ступенями, тригонометричними функціями, дужками і так далі.
Адреса на карті
Шукаєте адрес в незнайомій місцевості? Не витрачайте даремно час - просто наберіть потрібну адресу в рядку Chrome і тут же побачите його розташування на карті.
Правопис
Ну про можливість перевірити правильне написання слова за допомогою Google знають, напевно, всі. Хоча ні, судячи за грамотністю текстів у рунеті, мабуть все-таки не всі. Тому якщо сумніваєтеся в будь-якому слові, то просто введіть його в адресний рядок Chrome і натисніть Enter. Якщо Google знайде помилку, то він запропонує правильний варіант.
Визначення слова
Якщо зустріли якесь незрозуміле слово або термін, то можна дуже швидко дізнатися його значення, ввівши в адресному рядку браузера запит виду "define: слово".
Схожі сайти
Ми вже розглядали пошук схожих сторінок, але пошук схожих сайтів також можна робити з допомогою Google Chrome. Для цього просто клацніть мишкою по адресному рядку і введіть перед адресою сайту слово related:, після чого натисніть на клавішу Enter. З'явиться список сайтів, схожих за тематикою з переглянутим.
Пошук по сайту
Дуже часто буває, що Ви точно знаєте про те, що потрібна інформація є на якомусь сайті, але знайти її ніяк не вдається. У цьому випадку можна скористатися порадою, як шукати в Інтернеті на сайті за датою і часом. Подібним чином можна скористатися послугами адресного рядка Chrome. Вводимо перед адресою сайту свій пошуковий запит і потім site:, після чого натискаємо Enter. Наприклад, якщо Ви хочете знайти всі записи зі словом "пошук" на isearch.kiev.ua, то у Вас в адресному рядку повинно вийти наступне: пошук site:isearch.kiev.ua.
Це перша частина статті про можливості пошуку в Google Chrome. У наступній частині поговоримо про більш витончені методи застосування адресного рядка для вирішення різних завдань.
(Джерело RU: lifehacker.ru)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting