Ефективно та швидко створюємо знімок екрану в Google Chrome з Awesome Screenshot
Рейтинг статті: / 3
НайгіршеНайкраще 
П'ятниця, 12 листопада 2010, 14:08
Зображення екрана буває потрібне для повідомлення про помилку, для інструкції з використання програми або у випадку, якщо треба відобразити курйозний момент, що потрапив у мережу.
Просунуті користувачі користуються спеціальними програмами, деякі використовують Paint і знають комбінацію PrintScreen+Alt. Але сьогодні мова піде про третій варіант - зняття скріншотів в могутньому Google Chrome.
Після встановлення розширення в нашому списку іконок (поруч з адресним рядком) з'явиться нова кнопка. Натискуємо її кнопкою миші і випадає меню з трьома варіантами зйомки екрану: фотографуємо видиму частину екрану, захоплюємо виділений фрагмент або ж зробимо захоплення сторінки від початку і до кінця. Слід зазначити, що в разі створення скріншоту видимої частини екрану в кадр не потрапляє вертикальний повзунок браузера і панель вкладок, іконки встановлених розширень. При створенні зображення з певної частини сторінки налаштовуємо межу, дивимося інформацію про ширину і висоту майбутнього знімка. Якщо Ви досвідчений користувач і використовуєте у своїй роботі гарячі клавіші, то і тут Awesome Screenshot не підкачав - включіть в налаштуваннях розширення комбінації кнопок для створення будь-якого з трьох варіантів створення скріншоту.
Створений скріншот відкривається в новому вікні панелі редагування: обрізаємо частина знімка екрана, виділяємо потрібні фрагменти прямокутником чи овалом, направляємо в потрібні місця стрілки або лінії, розмиваємо конфіденційну інформацію і наносимо підпис. Для всіх цих операцій використовується один з дванадцяти кольорів, а в разі помилок або помарок стане в нагоді кнопка «Скасувати». Зауважте, що при виконанні всіх операцій не виникає жодних питань - інтерфейс розширення переведений на російську, хоч і присутні кнопки «Capture» і «Done».
Знімок екрану знятий, відредагований і тепер залишається визначитися з його подальшою долею. У нас два шляхи - зберегти скріншот на комп'ютер або завантажити на сервер AwesomeScreenshot.com. При збереженні на комп'ютері отримуємо PNG-файл з адресним рядком сторінки в назві. При завантаженні на сервер отримуємо на виході посилання. Тут же присутні лінки на швидку відправку інформації про зображення на Facebook, Twitter чи Google Buzz. У кожному випадку відкриється вікно публікації в соціальній мережі з уже набраним посиланням для перегляду зображення. Ніщо не заважає оформити посилання для відправки листом через Gmail, Yahoo Mail або HotMail.
Наближаючись до завершення статті, пропоную торкнутися недоліків розширення. По-перше, Awesome Screenshot так і не захотів створити повноцінний знімок екрану повної сторінки (від шапки до підвалу). При першій спробі була знята тільки видима частина екрану, а при другій - половина всієї довжини сторінки. По-друге, видається занадто довге посилання на зображення. У нинішні часи використання Twitter і безлічі скорочувачів посилань рішення розробників Awesome Screenshot викликає подив.
Підводячи підсумок, можна не захопитися розширенням. Awesome Screenshot - це одне з доповнень до Google Chrome, яке виконує функції повноцінної програми, робить це безкоштовно, стильно і з максимальною зручністю для користувача.
(Джерело RU: lifehacker.ru)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting