8 сайтів для пошуку в глибинному Інтернеті
Рейтинг статті: / 4
НайгіршеНайкраще 
Субота, 19 січня 2013, 22:53

Глибинна павутина (також відома як невидима павутина) – термін, який походить від англ. invisible web – веб-сторінки Всесвітньої павутини, що не індексуються пошуковими системами.
Найбільш значною  частиною глибинної павутини є глибинний Інтернет (від англ. deep web, hidden web), який складається з веб-сторінок, що динамічно генеруються при запиті до онлайн баз даних.
Часто до Deep Web відносять ресурси, в основі яких лежить повна відмова від провайдерських серверів, максимальна анонімність, що робить неможливим визначити хто, куди і що відправляє.
Ми розглянемо лише можливості пошуку серед тих ресурсів Мережі, які просто недоступні звичайним пошуковикам. Адже експерти стверджують, що такі пошукові системи, як Yahoo та Google, бачать значно менше 1% від інформації, доступної в Інтернеті.
На додаток до 10 пошуковиків для пошуку в невидимому Інтернеті пропонуємо кілька онлайн ресурсів для пошуку в глибинному Інтернеті.

Online College Blog – список, який пропонує 100 порад та інструментів, які дозволяють шукати з максимальною віддачею необхідну Вам інформацію у глибинному вебі.
Даний інструмент дозволяє шукати інформацію у глибинному інтернеті, по категорії , яка найбільш відповідає вашому запиту.

Bielefeld Academic Search Engine – база, одна з самих об'ємних пошукових систем спеціально для відкритих академічних веб-ресурсів, доступних у невидимому Інтернеті. База знаходиться під управлінням бібліотеки Білефельда.
В порівнянні з комерційними пошуковими системами, дана база характеризується такими ознаками пошуку у Deep Web:
  • Інтелектуально обрані ресурси
  • Тільки сервери документів, які відповідають вимогам академічної якості та актуальності
  • Дані інвентаризації ресурсів забезпечують прозорість в пошуках
  • Відображення результатів пошуку містить точні бібліографічні дані

CiteSeerX – пошуковик у невидимому вебі по різноманітним статтям, публікаціям, книгам в сфері комп’ютерних технологій та інформаційних наук. Оцінений, як одне з кращих сховищ, в даний час нараховує більше 2 мільйонів документів з майже 2 мільйонами унікальних авторів та 40 мільйонів цитат.
SciVerse-Hub – даний інструмент є ефективним при пошуку знань в сфері науки,

 технологій та розробок. Він дозволяє шукати в глибинному вебі інформацію за допомогою різноманітних фільтрів, додатків та включає візуалізацію. Дає можливість спеціалістам всіх напрямів пошуку науково-технічної інформації шукати необхідну інформацію у глибинному Інтернеті більш вузько та більш конкретно. Це інструмент пошуку у Deep Web безпосередньо наукового, бібліографічного та реферативного контенту. Перевагами є те що:
  • За допомогою одного кліку отримуємо доступ одразу до трьох джерел контенту
  • Результати пошуку повертаються впорядкованими за релевантністю і без дублювання
The Original Free Public Records Resource – сайт створений спеціально для пошуку в глибинному Інтернеті записів про власність, дати народження та смерті, кримінальні записи, суд, шлюб та розлучення, іпотеку, ліцензії, корпоративні звіти, реєстрацію бізнесу та багато іншого, що може бути у невидимому вебі. Але, на превеликий жаль, цей пошук орієнтований на округи або міста США:

Pipl – спеціально створений інструмент для пошуку людей у глибинному вебі. Існують різні причини, чому Вам необхідно знайти людину. Можливо Ви хочете знайти втраченого родича, кохану людину або просто бізнес-партнера, бізнес-контакти, а використання таких пошукових систем як Google та Yahoo Вам не допомогло. Більшість документів, фотографій, ксерокопій паспортів та т.п. знаходиться саме у невидимому вебі, і даний інструмент дає можливість відшукати їх.

FindThatFile – надає найбільш повний пошук файлів у Deep Web. На головній сторінці можна вказати межі пошуку. Дозволяє шукати аудіо, відео, архіви, файли шрифтів, торренти. Також з допомогою цього інструменту можна виконати розширений пошук, вказавши обмеження за розміром, датою, автором чи назвою. На сторінці для розширеного пошуку можна ввести для аудіо файлів обмеження по бітрейту або тривалості. Автори стверджують, що дана програма пошуку у глибинному вебі здатна шукати файли 47 типів з 549 розширеннями.
Biznar – одночасний пошук у глибинному вебі за обраними колекціями бізнес-джерел, включаючи літературу з торгівлі, блоги, публікації, ділові журнали та дослідження ринку. Дана програма пошуку у невидимому вебі дозволяє відсортувати знайденні дані за датою, автором, назвою та рангом. Biznar автоматично класифікує дані за видавцем та датою, автором, публікацією, темою.
Вдалого Вам занурення в глибини Інтернету!
Автор Валерій Кретінін, магістрант НТУУ «КПІ»
 

Останні статті за темою:

 
>
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting