Популярний плагін Firefox стежив за користувачами
Оценка пользователей: / 4
ПлохоОтлично 
20.05.11 21:28
There are no translations available.

Ant Video Downloader and PlayerПредставники Mozilla з деяким запізненням видалили з каталогу розширень плагін Ant Video Downloader and Player, скачаний близько 7 млн. разів. Плагін стежив за сайтами, які відвідували користувачі Firefox і передавав інформацію на сервер розробника, повідомляє The Register.
Програм, доповнень і гаджетів, які стежать за користувачами, на сьогоднішній день існує велика кількість. Деякі інтернетчики добровільно і навіть охоче "згодовують" свої персональні дані, відомості про свої переміщення і про відвідані сайти. Деякі ж вважають за краще "шифруватися", використовуючи при браузингу приватний режим, а то і в поєднанні з анонімайзером.
Плагін Ant Video Downloader and Player, скачуваний в середньому 7 тисяч разів щодня, опинився в цьому сенсі справжньою знахідкою. Як з'ясувалося, він не лише передавав інформацію про кожен HTTP-запит користувача на сервер rpc.ant.com, а й був здатний робити це в приватному режимі. При установці плагіна, зрозуміло, не відображалося ніяких попереджень про стеження.
При цьому кожному користувачеві плагін призначав унікальний ідентифікаційний номер, який залишався незмінним навіть після видалення і нового встановлення плагіна. Ідентифікатор можна було змінити тільки повністю очистивши свій профіль Firefox, тобто привівши браузер в початковий стан - як перед першим запуском. Оскільки разом з інформацією на сервер передавався і цей ідентифікатор, приватність була відсутня навіть при використанні анонімайзерів.
Завдяки системі унікальних ідентифікаційних номерів розробники плагіна цілком могли накопичити масу цікавих відомостей з прив'язкою до конкретних користувачів. Аналізуючи відвідані користувачем сторінки в ряді випадків можна навіть вирахувати його особистість, не кажучи вже про його інтереси та вподобання. А зберігаючи і обробляючи відомості про IP-адреси, з яких виходив у Інтернет користувач з даними ідентифікатором, можна скласти детальну карту його переміщень (у разі використання переносного комп'ютера).
Інформація про дивну поведінку розширення була опублікована 10 травня, але Mozilla видалила Ant Video Downloader and Player з каталогу лише 20 травня. Втім, досить ймовірно, що це не єдиний плагін, призначення якого дещо відрізняється від того, що заявлено в описі.
(Джерело RU: webplanet.ru)
 
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting