За віртуальну безпечність доводиться платити
Оценка пользователей: / 2
ПлохоОтлично 
05.08.10 20:31
There are no translations available.

Соціальні мережі за останні кілька років стали чи не найбільш популярними інтернет-ресурсами. І тут же з'ясувалося, що, прагнучи знайти друзів дитинства і однодумців, громадяни залишають про себе занадто багато інформації, скористатися якою може хто завгодно. У підсумку, за ностальгію часом доводиться розплачуватися грошима і майном.

Найкраще, що в цьому сенсі може трапитися - це що ти заплатиш свій реально існуючий борг державі. Все-таки громадянський обов'язок - це те, що слід віддавати. Федеральна служба судових приставів (ФССП) Росії все активніше використовує Інтернет, зокрема соціальні мережі, для пошуку боржників. У першому півріччі 2010 року в одному з регіонів пристави виявили 3000 неплатників, розповів днями директор служби Артур Парфенчиков. За свою віртуальну відкритість ці громадяни заплатили реальну ціну - їм довелося розрахуватися з боргами.

За експертними оцінками, Інтернетом в Росії користуються від 40 до 50 млн. осіб. Опитування ВЦВГД показало, що більше половини з них користуються соціальними мережами. За даними дослідницької групи MASMI Росії, лідерами соцмереж за кількістю російськомовних користувачів є Odnoklassniki.ru (68%), Vkontakte.ru (65%) та Мій світ Mail.ru (54%). Причому третина користувачів соцмереж заходять в свій аккаунт від двох до чотирьох разів на день, 21% відвідує їх більше десяти разів на день. (Найпопулярнішою соціальною мережею в світі взагалі-то є Facebook.)

Перш ніж знайти своїх однокласників, забутих друзів дитинства і улюблених колег, на цих сайтах потрібно зареєструватися. При цьому залишити доведеться масу відомостей: не тільки ПІБ, вік та місце проживання, але й місця навчання і роботи - а як же інакше знайти своїх однокласників та однокурсників? Причому значна частина користувачів перераховує всі закінчену навчальні заклади та роботодавців. Система реєстрації пропонує знайти однодумців, позначивши свої хобі, політичні та релігійні погляди, особисті пристрасті. Також пропонується перерахувати минулі і справжні місця проживання (із зазначенням населеного пункту, вулиці і номера будинку). Список друзів дозволяє чітко визначити коло спілкування.

Було б дивно, якби таке джерело інформації зацікавлені особи не використали в своїх цілях. За даними MASMI Росії, 7% респондентів щиро відповіли, що збирають в соцмережах інформацію про людей які їх цікавлять, ще 4% - моніторять коло знайомств і поведінку своїх близьких. Іншими словами, близько 11% користувачів соціальних мереж використовують їх як елемент стеження, отримання інформації про третіх осіб.

Хто активно моніторить соцмережі, крім цікавих сусідів і ревнивих коханих? Це, як уже говорилося вище, судові пристави, які навіть ведуть статистику порушників «з Інтернету» по регіонах. «Коли ми бачимо, наприклад, на сайті фотографію боржника на шикарній машині, то, звичайно, виникають питання, хто це, і чия ця машина. Іноді й номер автомобіля видно на фотографії », - розповів Артур Парфенчиков. Коли боржник у «мережах» знайдено, але його майновий статус не зрозумілий, то йому можуть підсунути приманку. Наприклад, на сторінку молодої людини заходить гарна дівчина (в цьому образі, зрозуміло, виступає злий пристав), в ході бесіди з'ясовує відомості про майно, пропонує зустрітися, а на побачення, замість красуні, приходять люди у формі з абсолютно конкретними пропозиціями. Боржнику доводиться платити.

Але то - держава. А ще активно користуються соціальними мережами банки і колекторські агентства, які «вибивають» борги з недбайливих позичальників. Є соцмережі, що дозволяють визначити місцезнаходження людини в конкретний момент часу (прив'язка йде до географічних координат). Ці відомості безцінні для потенційних злодіїв, які з почуттям, толком і розстановкою можуть обчистити квартиру нерозумного людини, поки той, наприклад, їде на дачу.

Рекрутингові агентства і кадрові служби компаній знайомляться з багатьма кандидатами на вакансії також у соцмережах. Для них це додаткова і регулярно оновлювана база даних. Причому в соцмережах можна отримати набагато більше інформації про кандидата, ніж з резюме. Кадровики спостерігають, наприклад, які блоги і форуми його цікавлять.

Соціальні мережі освоюють і терористи всіх мастей. Передача інформації через соцмережі, наприклад, про плановані теракти - це швидко, ефективно і дешево. Зате, за чутками, присутність в соцмережах заборонена більшості «силовиків» і розвідників. Оскільки відомості з соцмережі є ідеальною інформацією для вербувальників. До речі, закордонна розвідка за допомогою таких сайтів вже, швидше за все, зібрала одну з найбільш повних загальнодоступних баз даних по місцях базування частин і підрозділів російської армії. Адже користувачі, які шукають товаришів по службі, вказують номери частин та їх дислокацію на своїх сторінках. А фотографії наочно демонструють рід військ і природний ландшафт місця розташування армійських частин.

Суть проблеми - у психології нашого сучасника, який зіткнувся з технічними можливостями часу. Взагалі-то ми маємо справу з однією з найважливіших особливостей розвитку всієї людської цивілізації на сьогоднішній день. Як, наприклад, вийшло, що громадяни, які зазвичай прагнуть до особистого життя і до недоторканності приватного життя, так охоче і безтурботно надають величезний обсяг даних про себе всім бажаючим? «Приблизно 50% -60% користувачів, які активно спілкуються в соціальних мережах, живуть у якомусь своєму світі. Вони до кінця не розуміють, який пласт інформації можна отримати, користуючись Інтернетом», - говорить РІА Новини заступник виконавчого директора Регіонального громадського центру інтернет-технологій (РОЦИТ) Сергій Гребенніков.

Тобто, гостра потреба у спілкуванні - риса століття, але у нього є й інші риси. Не найприємніші. Алессандро Аккуісті і Ральф Гросс з університету Карнегі-Меллон повідомили, що зуміли обчислити всі дев'ять цифр номерів соціального страхування 8,5% людей, народжених у США в 1989-2003 рр. році - це майже 5 млн людей, повідомила в березні 2010 року в Нью-Йорку Times. А адже номери соціального страхування можуть бути використані шахраями при проведенні банківських операцій.

Використовуючи доступну інформацію, в тому числі і соцмережі, вони з'ясували дату і місце народження користувачів. Це дозволило їм обчислити перші три цифри кожного номера соцстрахування, які уряд надає залежно від місцевості. Шість цифр, що залишилися, присвоюються методом, який уряд США не розголошує, хоча відомо, що вони пов'язані з моментом подачі особою заяви про присвоєння номера. Дослідники використовували приблизні дати подання заяв, номери соціального страхування померлих людей, а потім за допомогою статистичного аналізу відтворили роботу державної системи присвоєння номерів.

Так що прихід пристава з вимогою погасити борг може бути ще не самим «дорогим» варіантом розвитку подій для безтурботного інтернет-користувача.

(Джерело RU: rian.ru)

 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting