Ботнети будуть основною зброєю хакерів ще на пару років
Оценка пользователей: / 1
ПлохоОтлично 
24.06.10 21:44
There are no translations available.

За останні роки жертвами хакерських атак стали дуже багато великих компаній і уряду. Лише з початку цього року гучні напади були здійснені відносно Google, Міноборони США і військових відомств інших країн, а також багатьох енергетичних і транспортних компаній. Незважаючи на те, що об'єкти атак змінюються, базові методи хакерів залишаються незмінними вже протягом декількох років. Фактично, методи зловмисників, які використовуються сьогодні, були відпрацьовані ще пару років тому, йдеться у звіті компанії Gartner.

Можна констатувати, що з усієї маси хакерських атак лише одиниці є дійсно складними і по-справжньому надзвичайно небезпечними, говорить аналітик Gartner Джон Пескаторі. "Замість повної модифікації методів атак, зловмисники намагаються модифіковані раніше створені платформи під нові потреби", - відзначає він.

Так, за останні кілька місяців з'явилися ботнети, орієнтовані на атаку соціальних мереж і хмарних сервісів. "Ми фактично не фіксуємо нічого нового, мову можна вести тільки про незначну модифікацію механізмів доставки коректного контенту. Судячи з усього, механізм ботнетів поки повністю задовольняє хакерів", - вважає аналітик.

Згідно з даними Gartner, стійкість ботнетів автоматично "ставить на паузу" роботу з іншими методами, наприклад експлойтів для гіпервізора або сервісно-орієнтованих архітектур. "Що ми поки бачимо, так це атаки на соціальні мережі та іншу ботнет-подібну активність. Багато які з цих механізмів зараз активно модифікуються для атак на корпоративний сектор. Я думаю, що ще як мінімум два роки ми будемо бачити подальший розвиток механізму ботнетів, перш ніж з'явиться щось абсолютно нове ", - говорить він.

За прогнозами Gartner, зміна методів доставки шкідливого контенту можна буде очікувати приблизно до середини 2013 року. Тоді, швидше за все, це будуть якісь атаки, що використовують гібридні хмарні середовища, де будуть задіяні приватні та публічні хмари і датацентри. Швидше за все, незабаром зловмисники знайдуть методи використання у власних потребах публічних сервісів, на зразок тих, що пропонують Amazon, Google або Microsoft.

Крім цього Gartner прогнозує, що в найближчі 5 років до 90% нових заражень комп'ютерів буде проходити за рахунок застосування техніки експлойтів, тому творцям популярного програмного забезпечення слід приділити цій проблемі максимум уваги.

Також експерти очікують хвилі атак на мобільних користувачів, що використовують популярні мобільні пристрої Apple iPhone або RIM Blackberry і інтернет-сервіси, створені для них.

(Джерело RU: bezpeka.com)

 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting