Засновнику Facebook соромно за відсутність конфіденційності
Оценка пользователей: / 0
ПлохоОтлично 
06.06.10 11:19
There are no translations available.

На щорічній конференції All Things Digital (D8), яку в ці дні проводить The Walt Street Journal, виконавчий директор Facebook Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) відстоював правильність політики соціальної мережі щодо захисту недоторканності приватного життя і висловив жаль з приводу поведінки компанії в цій області в період раннього її становлення.

У відповідях на запитання учасників конференції Цукерберг, по суті, продовжив недавню кампанію по боротьбі з критикою на адресу соціальної мережі у зв'язку з її політикою фактичної відсутності конфіденційності. Марк Цукерберг нагадав, що на початку поточного тижня Facebook показала спрощені та інтуїтивно зрозумілі налаштування контролю облікового запису, повідомляє газета The Wall Street Journal.

За його словами, команда інженерів компанії працювала не покладаючи рук у режимі нон-стоп протягом двох тижнів для того, щоб створити нову систему. Також він додав, що компанія проводить «серйозну роботу» для того, щоб надати своїм користувачам можливість настроювати обліковий запис на власний розсуд - так, щоб контролювати ступінь відкритості особистої інформації.

Нагадаємо, соціальна мережа пішла на такі заходи під тиском критики користувачів. Багатьох обурило те, що параметри конфіденційності потрібно встановлювати для кожного розділу окремо. Налаштування безпеки особистих даних здалися їм неймовірно складними. Найпростіша функція для інших соціальних мереж - приховування інформації від сторонніх очей, на Facebook похована під півсотнею додаткових дій, скаржилися критики.

А якась група активістів навіть організувала масовий відхід з соціальної мережі - на знак протесту проти зневажливого ставлення. Facebook покинули понад 33 тисяч користувачів, що оголосили 31 травня днем відходу з цієї мережі (Quit Facebook Day). Протестували вони все з того ж приводу - через занадто складні налаштування приватності.

Втім, їх вихід для мережі можна вважати незначною втратою, оскільки Facebook сьогодні є найбільшою із соцмереж - нещодавно число її користувачів перевалило за 500 мільйонів. А значить ті, які пішли, складають 0,06% від усієї аудиторії.

Варто відзначити, що в самого Цукерберга сторінка на Facebook закрита для перегляду інформації, зокрема персональних даних, коментарів у діалогах з друзями та ін

26-річний засновник мережі також розповів про власні проблеми контролю особистої інформації на прикладі інстант-мессенджера, яким він почав користуватися під час проживання в Гарвардському кампусі. «Коли мені було 18 або 19 років, я робив деякі дуже дурні речі», - повідав Марк Цукерберг.

Крім того, очевидно, що Цукерберг не дуже приємно згадувати деякі моменти своєї молодості. Інформація про них з'явилася як тільки були видані статті та книги, в яких надавалася гласності інформація про ранню історію компанії та її творця, у тому числі про те, що він отримав дисциплінарне стягнення за хакерство - він зламав мережу комп'ютерів коледжу. Цукерберг не підтвердив і не спростував ні одну з історій, але заявив, що шкодує про деяких епізодах. Крім того, він не хотів би, щоб за його життя виходили фільми про нього або про компанію. Але пізно: фільм очікується вже наприкінці поточного року.

В черговий раз Цукерберг були задані незручні питання про IPO і зростанні компанії. Facebook вже доросла до 500 млн користувачів, а це вселило в інвесторів надію, що компанія стане публічною. На питання, чи залишиться в цьому випадку на чолі компанії він сам, Цукерберг відповів ствердно, проте додав, що не знає, коли це відбудеться і чи відбудеться взагалі.

Марк Цукерберг у виступі також висловив захоплення деякими новими сервісами в соціальній мережі, в тому числі по відношенню до дуже спірного сервісу, який дозволяє стороннім веб-сайтам показувати своїм користувачам інформацію про друзів на Facebook. Хоча сервіс перебуває в стадії тестування, поборники захисту приватного життя вже встигли його розкритикувати. Вони стверджують, що компанії стануть діяти «за спиною користувачів». Цукерберг ж вважає, що в кінцевому рахунку всі сайти будуть пропонувати «аналогічні персоналізації».

(Джерело RU: tv.net.ua)

 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting