Зловмисники обожнюють ресурси Google
Оценка пользователей: / 4
ПлохоОтлично 
31.05.10 20:04
There are no translations available.

Відразу декілька компаній в поточному місяці попередили користувачів про інтернет-загрози. І перш за все про ті з них, які пов'язані з інтернет-серфінгом, а також з установкою програм з неблагонадійних джерел

Так, компанія McAfee у своєму звіті McAfee Threats Report: First Quarter 2010 поставила на перше місце загрози, що поширюються через портативні накопичувачі. Інфекції, пов'язані з автоматичним запуском додатків (AutoRun), посіли перше і третє місця. Фахівці компанії пов'язують це з широким застосуванням USB-накопичувачів. У першу п'ятірку рейтингу загроз увійшли різноманітні трояни, націлені на викрадення паролів. Серед них звичайні програми для скачування, небажані програми та ігрове програмне забезпечення, що анонімно накопичують статистичну інформацію.

Американська компанія Zscaler, що займається наданням послуг в галузі інформаційної безпеки, також опублікувала звіт «Ситуація в мережі Інтернет» за перший квартал 2010 року. У документі представлено огляд загроз і пасток, які загрожують користувачам Інтернету. Серед них - хакерські пастки, віруси, шкідливі програми, психологічні атаки і безліч інших неприємних сюрпризів.

Цікавий той факт, що список цих численних загроз очолили сервіси Google: пошуковик, Google-mail, блоги, групи і т. д. На думку фахівців Zscaler, звідси, без відома користувача, завантажується і встановлюється шкідливе ПЗ. За Google-сервісами слідує ThePlanet - великий хостинг-провайдер, часто ставав об'єктом зловживань.

Також серйозну загрозу для користувачів, за даними Zscaler, представляють численні схеми психологічних атак. Очолюють цей список агресивні технології обману шляхом впровадження помилкового антивірусного ПЗ - їх частка складає 13,58% від усіх вивертів мережевих зловмисників.

До речі, такої ж точки зору дотримується компанія «Доктор Веб». Нагадаємо, у своєму аналогічному дослідженні розробник антивірусного ПО відзначав, що, мережеві шахраї намагаються чинити психологічний тиск на користувачів. Зокрема, мова йде про програму Trojan.Fakealert.14886, яка розповсюджується під виглядом програмного інсталятора. При запуску вона виводить повідомлення про виявлення на комп'ютері нелегальних торрент-файлів і подальшої відповідальності користувача перед законом за порушення авторських прав. Програма діє подібно троянам сімейства Trojan.Winlock: блокує доступ до системи і пропонує відправити платне повідомлення для продовження роботи.

Згідно з даними, представленим в звіті Zscaler, на сьогоднішній день з десяти країн, де виявлено найбільшу кількість шкідливого контенту, сім - країни Центральної і Південної Америки. Найбільша кількість «некорисного» контенту, за даними Zscaler, надходить з США, оскільки саме звідти найчастіше запитуються дані через існуючі глобальні канали комунікацій.

Компанія McAfee, у свою чергу, виявила, що найбільш висока частка шкідливих програм і небажаної пошти припадає на Таїланд, Румунію, Філіппіни, Індію, Індонезію, Колумбію, Чилі та Бразилії. Фахівці компанії пов'язують це з бурхливим зростанням кількості інтернет-користувачів в перерахованих країнах за останні п'ять років. Однак «з точки зору поінформованості в питаннях забезпечення безпеки в цих країнах спостерігається відставання», - вважають експерти.

Також дослідження всіх компаній містять попередження про те, що зловмисники активно використовують у своїх цілях головні новинні події. Через пошукові системи вони направляють допитливих користувачів на заражені сайти. Таким чином злочинці використовували, зокрема, теми, присвячені землетрусам на Гаїті і в Чилі, новини про відкликання автомобілів Toyota у зв'язку з дефектами, про вихід Apple iPad і інші гучні події.

Соцмережі та онлайн-ігри, на думку дослідників, також потенційно небезпечні: у звіті Zscaler говориться, що фішингові експлойти в Facebook і World of Warcraft (WoW) дозволяють хакерам отримувати значний прибуток зі своїх жертв, які не підозрюють про небезпеку.

Джерелом 5% всіх вразливостей браузерів з'явилася зв'язка експлойтів Eleonore. І ця цифра зростає. Під роздачу також потрапила шоста версія Internet Explorer, названа на дослідженні вкрай вразливою, хоча «він з'явився дев'ять років тому - рівень поширення цього браузера залишається неприйнятно високим», - відзначає Zscaler.

За твердженням Майкла Саттона, віце-президента Zscaler з питань досліджень в області безпеки, хакери не зупиняються на досягнутому. «Застосовуючи тактики Black hat SEO, що вражають легітимні сайти, поширюючи фіктивні антивірусні програми, вони знову і знову використовують перевірені і налагоджені техніки атак, що лякають своєю ефективністю». Крім того, він зробив висновок, що «знання про такі загрози, наприклад, великих ботнету, не дозволяє вам від них позбутися».

Фахівці McAfee відзначають, що 98% адрес шкідливих веб-сайтів вказують на сервери, розташовані в США. З решти двох відсотків, 61% серверів розташовуються в Китаї, а 34% - у Канаді.

(Джерело RU: tv.net.ua )

 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting