Найгірший винахід століття
Оценка пользователей: / 0
ПлохоОтлично 
03.05.13 08:50
There are no translations available.

Евгений Касперский

За словами Євгенія Касперського, багато хто недооцінює роль і значення кіберзброї, яку він назвав "найгіршим винаходом цього століття"
"Дуже легко скопіювати технологію виробництва кіберзброї і відправити її назад до першоджерела", - пояснив експерт і додав, що використання подібного виду зброї навчає тих, проти кого вона була спрямована.
Фахівець розповів, що зараз він намагається пояснити урядам різних країн необхідність об'єднання в боротьбі з використанням кібернетичної зброї і її заборони, "оскільки вона порівняна з біологічною і хімічною".
Касперський пояснив, що всі комп'ютеризовані системи - електростанції, системи водопостачання, є потенційними жертвами цієї зброї. При цьому він зазначив, що за усіма великими кібератаками "стоять не прості злочинці, оскільки у них немає таких великих грошових коштів". "У нас немає ніяких доказів, що за кібершпигунством і атаками стоять уряди різних країн, але я буду дуже здивований, якщо це не так", - сказав експерт. За його словами найбільше до розвитку кібербезпеки готові Сполучені Штати, оскільки збираються інвестувати в цю сферу великі гроші.
Торкнувшись теми кібершпіонажу, Касперський зазначив, що він "був, є і буде". "Однак в кіберпросторі це щось інше, тому що в реальному світі шпигунство це шпигунство, а саботаж це саботаж. У кіберпросторі шпигунські атаки можуть бути з легкістю укомплектовані додатковими модулями і перетворені на кіберзброю", - пояснив він.
У той же час Касперський зазначив, що так званий "золотий вік" кіберзлочинів скоро закінчиться. Перш за все, цьому посприяє створення в 2014 році в Сінгапурі Інтерполом спеціального підрозділу, що спеціалізується на таких злочинах. "Він буде займатися розслідуванням міжнародних правопорушень, скоєних у кіберпросторі, - пояснив експерт. - Ми надаємо їм підтримку, консультуючи, а також ділячись власним досвідом і знаннями".
Він констатував, що до 2012 року в світі в середньому відбувалося 3 великих кібератаки за 5 років. "З другої половини 2012 року до сьогодні, вже здійснено 3 напади подібного типу", - повідомив Касперський. За його оцінками, кількість великих нападів може збільшитися до декількох на день. "Кількість атак на критичну IT-інфраструктуру та промислові системи зростає. Боюся, що в майбутньому ми побачимо тільки збільшення їх числа і експоненціальне зростання різних кіберзагроз, які ми можемо віднести до кіберзброї", - додав програміст.
"Лабораторія Касперського" допускала думку про можливість захоплення управління інфраструктурою цілого міста в терористичних цілях у зв'язку з тотальною комп'ютеризацією всіх життєво важливих сфер. Однак до 2007 року ця інформація не поширювалася, у зв'язку з тим, що могла послужити наочним посібником для терористів. "Міцний горішок 4.0" /Die Hard 4.0/ вийшов в 2007 році - це був фільм про кібертероризм і після цього ми змогли спокійно говорити про це", - пояснив фахівець і додав, що це небезпечна інновація і її необхідно вчасно зупинити.
У свою чергу Касперський зазначив, що уряд Російської Федерації зацікавлений в ліквідації кібернетичної зброї і має дуже високий рівень розуміння проблеми. "У Росії рівень розуміння дуже високий, - констатував експерт. - Я думаю, що уряд якраз зацікавлене в тому, щоб все це припинити".
Касперський зазначив, що в Росії бояться цього виду зброї так само, як і в інших країнах, однак, "що з цим робити - незрозуміло". Він нагадав, що коли в листопаді минулого року була спеціальна конференція з кібербезпеки, "Кремль приїхав з пропозицією заборонити кіберзброю".
Касперський також зазначив, що на території Російської Федерації з кіберзлочинністю зараз борються поліція і ФСБ. За його словами, активніше займаються цим ФСБ, яка найчастіше відповідає за більш потужні кібератаки.
У ці дні російський експерт знаходиться в Лондоні, де проводить лекції і зустрічі, в тому числі на рівні уряду, на яких розповідає про потенційну загрозу кібернетичної зброї.
(Джерело RU: tasstelecom.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting