Чи прослуховують спецслужби Skype?
Оценка пользователей: / 1
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

Прослушка Skype

Різні ЗМІ повідомляють, що інтернет-месенджер компанії Microsoft, сервіс IP-телефонії Skype, який вважався безпечним засобом передачі конфіденційної інформації, став доступний для прослуховування державними службами безпеки.
Ще в 2008 році боси Skype, який тоді належав Ebay, заявляли CNET, що шифрування в поєднанні з одноранговою (p2p) архітектурою сервісу роблять перехоплення переговорів справою неможливою - окрім як на комп'ютерах співрозмовників ключі шифрування ніде не зберігаються. А оскільки головний офіс знаходиться не в США, компанія не зобов'язана співробітничати з американськими спецслужбами. Але - в 2011 році сервіс Skype став найбільш відомим багатомільярдним придбанням софтверного гіганта Microsoft.
Использование Skype
Так як з цього часу Skype став належати американській компанії, то діяльність сервісу повинна відповідати американськими законами, зокрема, прийнятому в 1994 році Закону про прослуховування телефонних переговорів (CALEA), який американські правоохоронні органи використовують для одержання даних про терористів та інших підозрюваних. Однак, в інтерв'ю газеті Нью-Йорк Таймс представник Microsoft стверджував, що штаб-квартира Skype залишається в Люксембурзі, і що компанія таким чином не підпадає під дію законів США.
Незважаючи на це, експерти з безпеки не переконані у відсутності прослуховування, і багато хто з них, наприклад члени Electronic Frontier Foundation, підписали в січні відкритий лист, в якому закликають Microsoft детально описати політику Skype з даних питань.
Microsoft заперечує всі звинувачення і припущення, що компанія співпрацює з урядовими органами з метою законного перехоплення переговорів. Це заперечення і загальна небалакучість з питань конфіденційності є слабкою втіхою для клієнтів Skype, які не тільки хочуть здійснювати дешеві міжнародні дзвінки, але і зацікавлені в приватності. Бізнесмени часто обговорюють через Skype умови конфіденційних угод, журналісти використовують сервіс для спілкування з джерелами, які часто вимагають анонімності. Подобається нам це чи ні, але погані хлопці теж дуже часто вдаються до послуг Skype для координації своїх брудних справ.
До речі, і раніше було доступне спеціальне програмне забезпечення для прослуховування Skype.
Люди, яким потрібна спілкуватися онлайн конфіденційно, довго воліли Skype, але сьогодні у них є цілий ряд альтернатив.
Але найбільш гостро стоїть питання для активістів на Близькому Сході, зокрема, Арабської Весни. Вони теж використовували Skype для спілкування і координації своїх дій, і при цьому цілком могли знаходитися під контролем місцевої влади. Для цих активістів Skype захищений і Skype, схильний до прослуховування - це різниця між життям і смертю, або, як мінімум, тривалим тюремним терміном.
Люди, яким потрібна спілкуватися онлайн конфіденційно і не побоюючись прослуховування, довго хотіли Skype, але в сьогоднішній неясною ситуації у них є цілий ряд альтернатив.
На щастя, існують альтернативні рішення, хоча, можливо, за них доведеться платити. Мокси Марлінспайк (Moxie Marlinspike) відкрив компанію Whisper Systems, яка виробляє додатки з відкритим вихідним кодом для безпечного зв'язку і зберігання даних. Silent Circle Філа Циммермана пропонує двостороннє шифрування між користувачами на iOS і Android-пристроях. Jitsi-це ще один хороший варіант, який пропонує безпечний чат, відеоконференції і передачі даних і сумісний з низкою існуючих популярних додатків. The Open Secure Telephony Network розробила клієнт Ostel, який поки що знаходиться в публічному бета-тесті, але вже пропонує двостороннє шифрування і аутентифікацію при передачі голосу в мобільних і настільних платформах.
(Джерело RU: chip.ua)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting