Попереджаємо: про гроші в WM, ЯД і Qiwi варто забути
Оценка пользователей: / 4
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

Системи електронної готівкиПоміняли гроші на «титульні знаки» в WebMoney, Яндекс.Деньги або Qiwi? Відмінно - видихніть з приводу "відсотка за введення" і відразу з ними попрощайтеся.
Цим системам, які позиціонують себе як "лідери ринку електронної готівки" завжди, в будь-якому випадку на своїх користувачів буде наплювати. Праві вони чи ні - майте це на увазі. Не тримайте там багато грошей. І не сподівайтеся ні на що. Будь-яка проблема - і вас "зіллють".
Автор не буде наводити тут як обгрунтовані, так і повністю дурні висловлювання користувачів про те, як їх "кинули" системи електронної готівки. Або як їх кинули за допомогою цих систем, викравши гроші. Всі ці сльозливі або, навпаки, справедливі висловлювання не змінять загальну ситуацію - WM, ЯД або Qiwi працюють як системи "електронного", але все-таки налу. Тобто це працює як звичайні гроші - якщо випустили з рук, то відразу втратили. Проявили неуважність, безпечність - у Вас їх вкрали. Ніякі паролі на вхід, платіжні паролі і всілякі "захисні системи" Вас не врятують. За багато років роботи з системами "електронного налу" автор сформулював для себе певні правила взаємодії з ними. Щоб не сильно хвилюватися.
1. Працювати тільки анонімно. Залишити свої справжні дані WM, ЯД або Qiwi стрьомно - по суті це означає їх втратити, бо отримати там номер паспорта будь-якого клієнта на порядок простіше, ніж в УФМС. Як і заспамити його пошту, телефон або навіть мозок :) В принципі, ці системи створені для анонімного обміну грошима - нехай такими і залишаються. Так що для таких систем заведіть собі окрему пошту та окрему SIM-карту з недорогим телефоном. Простіше буде жити без нав'язливої реклами і можливого викрадення персональних даних.
2. Ніколи не тримати в електронному налі багато грошей. Електронні гроші - це не банк, немає ніяких гарантій їх повернення в принципі. Як тільки гроші надходять в цю систему, вони стають безликими "зобов'язаннями", виконувати які Системи будуть з превеликим незадоволенням. Тому - закидайте туди готівку тільки для конкретного платежу і стільки, скільки не шкода втратити. Якщо у Вас немає індивідуального контакту з самим вищим керівництвом таких систем - довіряти їм не можна. А навіть якщо і є - все одно не варто.
3. Знайдіть нормальний варіант поповнення рахунку і швидкий варіант виведення своїх грошей. Ну, наприклад, для ЯДа є автомати поповнення коштів без комісії, які працюють в миттєвому режимі - такі можна знайти у великих містах країни. А виводити гроші - краще через прив'язану до рахунку банківську карту, оформлену на дропа. Так-так - є ж п.1 "працювати тільки анонімно".
4. Забути про повернення. Якщо Ви оплачуєте щось за допомогою WM, ЯД або Qiwi пам'ятайте - це Вам не банківські карти. Ніяких повернень протягом 180 днів, та ще й за допомогою платіжної системи, якщо Ваш продавець опинився редискою, Ви не отримаєте. Взагалі, ці системи створені практично виключно для обміну грошима безпосередньо. Їх участь в електронній торгівлі в принципі сумнівна через посереднього саппорта, слабкі механізми примусового повернення коштів від продавця до покупця у разі невиконання умов поставки товарів. Вони ще можуть розібрати конфлікт із серії "Вася помилково провів платіж Петі і хоче гроші назад", але щось серйозніше - навряд чи.
5. Забезпечувати свою безпеку самостійно. Електронні гроші - це вам не інтернет-банк. Тут або "все майже відкрито", або доступ до таких систем може бути істотно утруднений багатофакторною авторизацією. Але встановити обмеження на платежі на користь якихось варіантів операцій або поставити "не більше ххх руб. на день" буде важкувато. Тому придумуємо складні паролі, не "палимо" свої номери рахунків в сумнівних місцях і пам'ятаємо, що платити за серйозні покупки за допомогою "електронного налу" не варто. До речі, якщо гроші у Вас все-таки вкрали, то не сподівайтеся на багато що в частині оперативного блокування аккаунтів зловмисників - попередьте саппорт і відразу пишіть заяву в поліцію. Але і в таких випадках надії на повернення - мало. Тому див. пункт 2 інструкції про кількість грошей.
6. Забийте на службу підтримки. Вони нічого не скажуть толком і зазвичай Вам не допоможуть. Всі дивні випадки, індивідуальні особливості та бажання, щоб "Вам пішли на зустріч" відкидаються з порога - Вас просто пошлють подалі. Навіть якщо система "тупить" через рідкісний випадок (ну, наприклад, ідентифікація в ЯД для іноземців, які перебувають за межами держкордонів РФ ускладнена неймовірно). В принципі, в автоматизованих системах з обмеженою кількістю ролей все можна робити і без них - система сама перевірить Ваші повноваження і дозволить робити тільки ті операції, які дозволені для Вашої ролі. Все інше спілкування з саппортом - виключно для психологічного розвантаження і "випустити пар". Що вдієш - системи електронного налу "заточені" на досить обмежений варіант використання, тому ніякої варіантівності не підтримують в принципі. Ну це так, коли б Ви з усіх питань з готівкою скаржилися в центробанк - там і слухати-то Вас просто нікому.
7. Читайте умови використання систем. Робіть це ДО використання. Зазвичай там є багато-багато обмежень, пов'язаних з анонімними платежами - багато грошей через них не перетягнути (одноразовий платіж близько 15 тис. руб.), Необхідно "підставити" які-небудь дані для отримання формального статусу "ми тебе знаємо" (ну це можна зробити купивши ідентифікований аккаунд за 1-2 тис. руб.). Крім того - навіть якщо Ви використовуєте Tor, то краще для роботи з цими системами вибирати-таки російські "ліві" IP - від іноземних вони "дуріють" і хочуть Вас обов'язково заблокувати. Не відразу, а побачивши, наприклад, поповнення систем з автоматів, розташованих в Росії та доступ до гаманця з боку якоїсь іноземної держави. Загалом, будь-яка нетипова схема роботи карається баном до з'ясування, яке може тривати як завгодно довго.
Сподіваюся, автор Вас переконав у тому, що використання систем "електронного налу" підпорядковується певним правилам. Якщо коротко - "ми ні за що не відповідаємо", говорять нам організатори таких сервісів. І не кажіть, що Вас не попереджали :)
(Автор Максим Букін, джерело RU: i-business.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting