Wi-Fi роутери дозволяють дивитися крізь стіни
Оценка пользователей: / 5
ПлохоОтлично 
08.08.12 19:31
There are no translations available.

дивитися крізь стіниУ Великобританії розроблено пристрій, який дозволяє "дивитися крізь стіни", вимірюючи частоту хвиль, що випромінюються звичайним Wi-Fi роутером.
Цей пристрій дозволяє фіксувати рух за суцільною стіною.
Принцип роботи такого "радара" заснований на так званому ефекті Доплера: коли радіохвиля відбивається від рухомого об'єкту, їх частота змінюється. Сигнал Wi-Fi є якраз такою хвилею. Роутери, які працюють на частоті 2,4 або 5 гігагерц, встановлені сьогодні в багатьох квартирах і офісах. Вловлюючи їх сигнали, можна в прямому сенсі дивитися крізь стіни.
Прилад, зібраний інженерами Карлом Вудбрідж (Karl Woodbridge) і Кевіном Четто (Kevin Chetty), має дві антени. Одна відстежує сигнал базових станцій, що діють поблизу, інша приймає відбиті хвилі і вимірює їх частоту.
Комп'ютер порівнює ці дані і точно визначає наявність в зоні дії Wi-Fi роутера рухомих об'єктів, а також напрямок їх руху і швидкість. У міру наближення людини чи предмета до маршрутизатора частота відбитого сигналу збільшується, а при віддаленні - зменшується. В експериментах радар точно фіксував переміщення людей за цегляною стіною товщиною 30 сантиметрів.
Сам по собі пристрій не посилає жодних сигналів, тому його неможливо виявити. Це робить розробку ідеальної для шпигунської діяльності та військових операцій. Автори планують шляхом додаткових настроювань підвищити чутливість приймача настільки, що можна буде фіксувати рух грудної клітки при диханні, а також визначати, сидить людина чи стоїть.
Новий радар має багато переваг у порівнянні з винаходом фахівців з Массачусетського технологічного інституту (MIT), який також дозволяє бачити крізь стіни, але використовує громіздкі антени і підсилювачі сигналу, а також випромінює рентгенівські промені.
Британське пристрій легко вміщається в портфелі і потребує тільки працюючого Wi-Fi роутера, який ніби висвітлює приміщення своїми сигналами.
Немає сумнівів, що таке пристосування знайде широке застосування. Наприклад, воно може сильно полегшити роботу поліцейському спецназу при звільненні заручників.
Однак викликає побоювання той факт, що об'єктом стеження легко може стати будь-яка людина, у якого вдома є бездротовий маршрутизатор.
У зв'язку з цим особливої актуальності набувають шпалери, що блокують сигнал Wi-Fi, які розробили інженери Політехнічного інституту Гренобля (Institut Polytechnique de Grenoble). Швидше за все, вчені не припускали, що їхній винахід, покликаний боротися з любителями безкоштовного доступу в Інтернет, стане засобом захисту від всюдисущих агентів спецслужб.
(Джерело RU: maanimo.com)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting