SIBIOS - аргентинський варіант тотального контролю
Оценка пользователей: / 5
ПлохоОтлично 
21.01.12 22:08
There are no translations available.

Система SIBIOSОдин з найбільш сумних наслідків закону Мура полягає в тому, що технології, які підривають приватне життя, дешевшають з кожним роком.
Для держави це означає, що шпигувати за своїм населенням стає все цікавіше. Останній тривожний дзвінок надійшов з Аргентини.
У листопаді минулого року президент Крістіна Фернандес де Кіршнер розпорядилася створити SIBIOS - Федеральну біометричну ідентифікаційну систему для забезпечення безпеки. Почнуть з відбитків пальців. Зараз дактилоскопічна база країни включає 14 мільйона відбитків, проте, якщо вірити президенту, «через два роки всі 40 млн. аргентинців будуть зареєстровані в новій системі».
Планується, що аргентинська система SIBIOS повністю інтегрується з існуючими базами даних. Крім біометричної інформації і фотографії, SIBIOS буде зберігати ключову інформацію про життя людини. Причому збір цієї інформації розпочнеться буквально з моменту народження. Згідно з указом Крістіни де Кіршнер, з 1 січня цього року у всіх немовлят у пологових будинках Аргентини знімаються електронні відбитки пальців рук і ніг, а також робитися біометричний знімок особи. Необхідне обладнання було спеціально закуплено ще влітку минулого року.
Необхідність посилення контролю диктується турботою про безпеку громадян: «Торгівля дітьми - біда нашої епохи. Але, завдяки новій системі, атавістичний страх батьків, які побоюються, що їхніх дітей при народженні можуть підмінити, буде подоланий. Аргентинці зможуть бути абсолютно впевненими в тому, що це саме їхні діти», - заявила пані де Кіршнер.
Крім «подолання батьківського страху», за словами президента, SIBIOS буде використовуватися для пошуку зниклих громадян, а також для ідентифікації в режимі реального часу людей, затриманих співробітниками безпеки.
Враховуючи поширеність вуличних камер спостереження та легкість ідентифікації, влада справді отримає прекрасний інструмент для «фільтрації» в людському потоці кримінальних елементів. Проблема лише, в тому, хто саме потрапить під це визначення. Деякі аргентинські політики, зокрема, Беатріс Бусаніче з Фонду на підтримку свободи (аргентинська організація, що виступає на підтримку вільного ПЗ), вже висловилися проти нової системи: «Конфіденційність має важливе значення для нашої країни. Протягом довгої історії соціально-політична активність нерідко вихлюпувалися на вулиці. Для протестуючих активістів можливість залишитися невпізнаними вкрай важлива, особливо якщо вони не в ладах з урядом. SIBIOS представляє для них серйозну загрозу», - заявила Беатрис Бусаніче.
До її слів варто було б прислухатися. Історія Аргентини налічує десятки переворотів. Останній і найбільш кривавий стався в 1976 році. Тоді військова хунта, що прийшла до влади під час «Процесу національної реорганізації», влаштувала справжнє полювання за «підривними елементами». Тисячі аргентинців були вбиті і оголошені зниклими без вісті.
Доступ до SIBIOS отримає федеральна поліція, національна жандармерія, служба безпеки аеропортів, національне імміграційне управління і відомство національного регістру громадян. Адмініструванням та забезпеченням функціонування займеться Національний регістр, у відання якого входить також випуск внутрішніх ідентифікаційних документів та оформлення закордонних паспортів.
До речі, допомогу в розробці SIBIOS аргентинцям надали кубинські фахівці. Відомо, що Острів Свободи вважається однією з найбезпечніших країн у Латинській Америці, в плані злочинності і форс-мажорних політичних ситуацій.
(Джерело RU: xakep.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting